Strona główna 0_Slider Podsumowanie 2018 roku. Które informacje najbardziej interesowały czytelników?

Podsumowanie 2018 roku. Które informacje najbardziej interesowały czytelników?

0

Jakimi wydarzeniami w mijającym roku żyli mieszkańcy powiatu świdnickiego? Które z nich przyciągnęły największą uwagę czytelników Swidnica24.pl? Oto zestawienie artykułów, które zanotowały najwięcej wyświetleń.

Styczeń

Rejestr przestępców seksualnych już dostępny
„Od dzisiaj każdy może sprawdzić, kto dopuścił się szczególnie ciężkich przestępstw seksualnych. Ministerstwo sprawiedliwości uruchomiło publiczny rejestr. Znalazło się w nim siedem osób z powiatu świdnickiego.” (35 tys. odsłon)

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciężarówkę
„Do tragicznego wypadku doszło na łączniku przy zjeździe na Nowice. Tir jadący od strony Świdnicy zjechał na przeciwległy pas i uderzył w samochód marki Hyundai. W wyniku zdarzenia zmarł przygnieciony przez naczepę ciężarówki kierowca auta osobowego.” (21 tys. odsłon)

Strażacy zobaczyli wstrząsający widok
„Około 17.30 straż pożarna została powiadomiona o pożarze, który wybuchł w budynku socjalnym przy ul. Gdyńskiej 7 w Świdnicy. Sąsiadom udało się uratować lokatorkę. Mieszkanie po sufit zawalone było śmieciami.” (15 tys. odsłon)

Luty

Spędził noc na korytarzu SOR-u świdnickiego szpitala
„54-latek na długo zapamięta znieczulicę, z jaką spotkał się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym świdnickiego „Latawca”. Mężczyzna obawiał się o swoje życie. W nocy zaczął pluć krwią, liczył na pomoc lekarzy. – Całą noc spędziłem na krześle w poczekalni, zgaszono nam światło, a doktor i pielęgniarki poszli spać – opowiada Zbigniew Bzowy, zszokowany zachowaniem szpitalnego personelu.” (36 tys. odsłon)

Pedofil ze Strzegomia zatrzymany w Legnicy
„39-latek został zatrzymany na jednej ze stacji paliw przy współpracy legnickiej policji, agencji Combat Security i Krzysztofa Dymkowskiego, wrocławskiego łowcy pedofilów. To właśnie Dymkowski namierzył mężczyznę, gdy umawiał się na seks z czternastolatką. Powiodła się druga próba ujęcia pedofila.” (19 tys. odsłon)

Udawała czternastolatkę. Dzięki niej wpadł pedofil ze Świdnicy
„Dał ogłoszenie na jednym z lokalnych portali. Ewelina odpisała, on zadzwonił. Powiedział, że chce seksu francuskiego, ona zapytała, czy weźmie ze sobą “gumki”. Powiedziała, że ma 14 lat. Umówili się pod świdnickim Tesco. Tam Krzysztof R., świdniczanin, ojciec niepełnosprawnego dziecka, wpadł w zasadzkę, a wczoraj usłyszał wyrok.” (14 tys. odsłon)

Marzec

Wypadek autokaru w Świebodzicach. 11 osób trafiło do szpitala
„Pięć osób wciąż pozostaje pod opieką lekarzy po wypadku, do którego doszło w sobotni ranek na ulicy Jeleniogórskiej w Świebodzicach. Czołowo zderzyły się tam samochód osobowy oraz autokar turystyczny, którym podróżowała zagraniczna wycieczka. Droga krajowa nr 34 była zablokowana przez blisko 5 godzin.” (20 tys. odsłon)

Potrącił rowerzystkę, staranował samochody
„Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn kierujący samochodem marki Peugeot potrącił młodą kobietę na ulicy Parkowej w Świdnicy. Auto zatrzymało się na samochodach zaparkowanych na parkingu za chodnikiem.” (14 tys. odsłon)

Spadł z 15 metrów na lód
„Z obrażeniami nóg został zabrany do szpitala młody mężczyzna, który około 13.15 spadł na dno zamarzniętego wyrobiska po kamieniołomach w Strzegomiu. Pomoc wezwał wędkarz.” (14 tys. odsłon)

Kwiecień

Martwy noworodek na wysypisku
„Zwłoki noworodka zostały dzisiaj po południu znalezione na wysypisku w Sulisławicach. To była dziewczynka.” (19 tys. odsłon)

Samochód spłonął, z policyjnego motocykla nic nie zostało
„Do dramatycznie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę ok. 14.00 na drodze wojewódzkiej 382 ze Świdnicy do Strzegomia. Z motocykla praktycznie nic nie zostało, osobowy Mercedes spłonął.” (14 tys. odsłon)

Motocykliści odprowadzili przyjaciela w ostatnią drogę
„Kilkudziesięciu motocyklistów w specjalnym przejeździe ulicami Świdnicy żegnało 23-letniego Igora. Kolumna eskortowała tragicznie zmarłego na cmentarz przy ulicy Słowiańskiej.” (13 tys. odsłon)

Maj

Nie żyje świdniczanin pobity na Rynku
„Lekarzom nie udało się uratować 38-latka, który został pobity przed jednym z lokali gastronomicznych na świdnickim Rynku. Prokuratura na razie nie zmienia zarzutu, jaki postawiła sprawcy napaści. Nadal badany jest wątek nieudzielenia pomocy medycznej.” (17 tys. odsłon)

Balony opanują niebo nad Świdnicą!
„Od 3 do 6 maja po raz kolejny będzie można podziwiać widowiskowe starty i malownicze loty balonów. Zbliża się IV Międzynarodowy Festiwal Balonowy, który w tym roku odwiedzi Świdnicę, Świerki koło Nowej Rudy oraz Dzierżoniów. Wśród atrakcji będą nie tylko loty, ale także koncerty i festyny. Do podniebnych rywalizacji stanie 16 załóg z całej Europy.” (16 tys. odsłon)

Zbrodnia niemal doskonała. Zwłoki zamordowanego zatrzymane w drodze do krematorium
„Niewiele brakowało, a 28-latek ze Świdnicy nigdy nie odpowiadałby za swój czyn. Dzięki nagranej rozmowie telefonicznej i szybkim działaniom świdnickiej policji udało się ustalić, że ojciec mężczyzny nie zmarł z przyczyn naturalnych, ale został pobity i uduszony.” (16 tys. odsłon)

Burze nad regionem. Gradobicie w Żarowie
„Gwałtowne burze przeszły nad województwem dolnośląskim, w tym nad powiatem świdnickim. Najpoważniejsza sytuacja wystąpiła w Żarowie. Tam oprócz podtopień, doszło także do silnych opadów gradu.” (13 tys. odsłon)

Czerwiec

Terroryzuje całe osiedle Zawiszów. Właścicielce sklepu złamał rękę
„Wybija szyby, wszczyna awantury, zastrasza ludzi. – Jak go widzę, to chowam się do środka – mówi jedna z ekspedientek, pracujących na tzw. ryneczku. 27-latek sterroryzował osiedle Zawiszów. Wczoraj połamał rękę właścicielce sklepu spożywczego.” (16 tys. odsłon)

I po kinie! Wiemy, co powstaje w miejscu “Gdyni”
„Jest szansa, że już jesienią dawne kino “Gdynia” ponownie otworzy swoje podwoje. Ruszyła przebudowa gmachu, który trwałe zapisał się w pamięci kolejnych pokoleń świdniczan. W przyszłości miejsce to nie będzie jednak przyciągało filmowymi hitami.” (14 tys. odsłon)

Jazda BMW zakończona na ścianie kamienicy
„Groźnie wyglądający wypadek w centrum Świdnicy. Auto kierowane przez młodą kobietę wypadło z drogi, zaczepiło o przydrożne drzewo i uderzyło w kamienicę. Kierująca była pijana.” (13 tys. odsłon)

Lipiec

Kokon groźnego pająka w bananach?
„Mam małe dzieci, przestraszyłam się nie na żarty – mówi mieszkanka Świdnicy. W kupionych wczoraj wieczorem w sklepie Polo Market przy ul. Rolniczej bananach odkryła kokon pająka. Zdarza się, że w tych właśnie owocach do Europy przypływają jadowite wałęsaki brazylijskie.” (14 tys. odsłon)

Tragiczny finał wypadku w Tworzyjanowie
„Nie udało się uratować mężczyzny, który został ciężko ranny w wypadku na drodze krajowej nr 35. W Tworzyjanowie zderzyło się auto osobowe z ciężarówką. Poszkodowane zostały także dwie inne osoby.” (13 tys. odsłon)

Powstanie ekspresowa trasa S35?
„Niemal codziennie na trasie łączącej Wałbrzych, Świebodzice i Świdnicę ze stolicą województwa dochodzi do wypadków. Kierowcy już wiele razy apelowali o przebudowę drogi krajowej nr 35. Wielu widziałoby w jej miejscu bezkolizyjną trasę ekspresową, zapewniającą szybszy i bezpieczniejszy dojazd do Wrocławia. Czy jest szansa na jej realizację?” (9 tys. odsłon)

Sierpień

Potrącenie na krajowej 35. Kobieta zmarła
„Do nieszczęśliwego wypadku doszło na drodze krajowej nr 35 w okolicy skrzyżowania Komorów-Witoszów. Samochód marki Renault Laguna potracił kobietę.” (20 tys. odsłon)

Odnaleźli zwłoki przy torach
„Policja odnalazła zwłoki mężczyzny, który zaginął na początku sierpnia w Wałbrzychu. Ciało zobaczył przy torach jeden z pasażerów pociągu relacji Kamieniec Ząbkowicki – Legnica.” (12 tys. odsłon)

Minister nie zgadza się na rozbiórkę starego szpitala w Świdnicy
„Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podtrzymał decyzję wojewódzkiego konserwatora zabytków i nie wyraził zgody na rozbiórkę dawnego szpitala przy ul. Westerplatte w Świdnicy. Nakaz rozbiórki wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, a decyzja ta była po myśli właścicielek.” (11 tys. odsłon)

Wrzesień

Gdzie na grzyby? Zbieracze podpowiadają, policja i sanepid ostrzegają
„Sezon grzybowy rozpoczęty. Grzybiarze przemierzają kompleksy leśne wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu lepszych okazów. Sporą podpowiedzią dla zbieraczy-amatorów może być serwis, w którym grzybiarze nie tylko chwalą się pełnymi koszami, ale też dzielą się z innymi aktualną sytuacją w lasach. O rozsądek i bezpieczeństwo podczas grzybobrania apelują policja i sanepid.” (22 tys. odsłon)

Zwłoki na klombie w Świdnicy
„Ciało około 60-letniego mężczyzny zostały znalezione 24 września około 8.00 na klombie przy ul. Bohaterów Getta w Świdnicy. Na miejscu są policja i prokurator – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.” (20 tys. odsłon)

Kto zostanie prezydentem Świdnicy?
„Już za trzy tygodnie świdniczanie zadecydują, komu powierzyć rządy miastem na kolejną kadencję. Tym razem prezydent będzie sprawował swój urząd przez 5 lat, do 2023 roku. Zapraszamy do udziału w sondzie, która nie jest badaniem opinii publicznej, a tylko zabawą.” (13 tys. odsłon)

Październik

Największym zainteresowaniem w październiku cieszyły się artykuły dotyczące wyborów samorządowych:

W rocznicę ślubu wypchnął żonę z okna
„Tragicznie skończyło się huczne świętowanie dwunastej rocznicy ślubu. Żona trafiła do szpitala z połamanym kręgosłupem i żebrami, mąż do aresztu. Mieszkaniec gminy Świdnica wypchnął życiową partnerkę przez balkon. Za ten czyn może trafić do więzienia nawet na 15 lat.” (16 tys. odsłon)

Świdnicka porodówka na cenzurowanym? “Dały mi mopa i kazały sprzątać po sobie”
„Fundacja “Rodzić po Ludzku” po raz kolejny podjęła się sprawdzenia, jak wygląda opieka w placówkach położniczych w Polsce. Za pośrednictwem ankiet zebrano opinie 10 tysięcy kobiet, które urodziły w latach 2017-2018. W raporcie przeanalizowano także sytuację w świdnickim “Latawcu”.” (12 tys. odsłon)

Listopad

Tragedia w Rynku
„Nie żyje 53-letnia mieszkanka Świdnicy. Kobieta wypadła z okna jednej z kamienic na świdnickim Rynku.” (23 tys. odsłon)

Łamał kości, bił miesiącami. Do więzienia nie pójdzie
„Na półtora roku prac społecznych i nawiązkę w wysokości 4 tysięcy złotych skazał świdnicki sąd rejonowy 34-latka, który przez wiele miesięcy okrutnie znęcał się w obecności dziecka nad szczeniakiem swojej konkubiny. Pies miał połamane łapy.” (15 tys. odsłon)

Nowa limuzyna prezydent Świdnicy. Kosztowała ponad 150 tys. złotych
„Nowa kadencja, nowy samochód. Właśnie tak rozpoczęła kolejnych 5 lat swoich rządów Beata Moskal-Słaniewska. Trzy dni po październikowych wyborach samorządowych prezydent Świdnicy samodzielnie zarządziła zmianę budżetu miasta i zarezerwowała 154 tys. złotych na zakup nowego samochodu służbowego – Škody Superb III w ekskluzywnej wersji Laurin & Klement. Informacji o nabyciu nowego auta nie sposób odnaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej oraz rejestrze umów.” (13 tys. odsłon)

Grudzień

Robotnik spadł z rusztowania w centrum Świdnicy
„Do poważnego wypadku doszło około 15.15 u zbiegu ulic Grodzkiej i Franciszkańskiej. Jeden z pracowników, remontujących elewację kamienicy spadł z rusztowania.” (12 tys. odsłon)

Wyrwał kasę i uciekł
„Przed godziną 9.00 doszło do napadu na jeden ze sklepów spożywczych przy ulicy Wałbrzyskiej. Złodziej wyrwał kasę fiskalną i uciekł.” (10 tys. odsłon)

Były komendant policji został dyrektorem w starostwie
„Był już komendantem powiatowym policji w Świdnicy, zastępcą komendanta dolnośląskiego, a także wiceprezesem Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu. Krzysztof Niziołek, który stracił policyjne stanowisko w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka, objął nową posadę – tym razem w świdnickim starostwie powiatowym.” (9 tys. odsłon)

/opr. mn/

Poprzedni artykułSportowe podsumowanie 2018 roku – TOP 25 wydarzeń sportowych!
Następny artykułWystraszył się petard? [Aktualizacja]