Strona główna 0_Slider Potrącenie na krajowej 35. Kobieta zmarła

Potrącenie na krajowej 35. Kobieta zmarła [FOTO]

31

Do nieszczęśliwego wypadku doszło na drodze krajowej nr 35 w okolicy skrzyżowania Komorów-Witoszów. Samochód marki Renault Laguna potracił kobietę.

Nie są jeszcze znane okoliczności zdarzenia. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Policja kieruje na objazdy.

Aktualizacja: Poszkodowana ma 81 lat. Na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak nie zdążył zabrać seniorki do szpitala. Kobieta zmarła – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Aktualizacja, godzina 11.40: Przywrócono przejazd na drodze krajowej nr 35.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 • Polak

  To bardzo nie bezpieczne skrzyżowanie każdy goni nie patrzy dlaczego nic się z tym nie robi i jeszcze ten przystanek na samym skrzyżowaniu .

  • wo

   Fakt, na tej krzyżówce powinno powstać rondo z przejściem dla pieszych albo znienawidzony przez wszystkich fotoradar. Ale nie oceniajmy czyja tutaj była wina póki sprawa jest wyjaśniana. Piesi także lubią zachować się nieodpowiedzialnie.

   • Marek Solski

    Może jeszcze kładkę zbudować. Piesi zachowując się nieodpowiedzialnie? Polska to kraj morderców co widać po statystykach śmiertelności.
    Idioci tacy jak ty wmawiają że polscy piesi są samobójcami.
    Wiesz dlaczego w Polsce tak się zabija ludzi?
    Bo myśli się tak jak ty.Ci co myślą inaczej nie zabiją

    Są kraje gdzie kierowca wie ze jak potraci pieszego to będzie trudno mu się wybronić.Jeśli potraci na zebrze to już prawka nie odzyska a wiele lat spędzi w wiezieniu.W Polsce wielu kierowców wmawia sobie że pieszy ma pierwszeństwo dopiero gdy jest na przejściu a gdy tam jest to chcieliby wmówić że wtargał.W Polsce przejścia to miejsca do zabijania

    • YES

     no fakt,Polska to kraj morderców – w innych krajach takich nie ma -wszystkie śmiertelne wypadki w innych krajach są dziełem specjalnego komanda z Polski-troche Cię ponosło chłopie….

    • Siostra Bernadetka

     Jako notorycznie piesza nie zgadzam się z opinią. Większość kierowców zatrzymuje się i przepuszcza pieszych. Jest tak już od co najmniej półtora roku.

    • wo

     Idioci nie wiedzą, że przed “że” daje się przecinek. Tak na marginesie.
     W twoim świecie Marku pieszy zawsze jest poszkodowanym zaś każdy kierowca potencjalnym mordercą, żądnym krwi ludzi dreptajacych po ulicach. A rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. Mam nadzieję, że każdy z nas tutaj piszących jest kulturalnym kierowcą, a kolega Marek nim będzie gdy zejdzie na ziemię i zda wreszcie prawo jazdy 🙂

     PS. Trochę mniej piany gościu 😉

     • Goodfather

      Nie tylko przed “że” stawia się przecinek ;). Czasami przed “zaś” też. 🙂

    • Jaro

     Prostaku Solski. WO napisał, że “Piesi także lubią zachować się nieodpowiedzialnie”. Jest to w 100% racja. Nikogo nie oskarżał a ty (mała litera celowo) wyzywasz go od idiotów. Może mamusia całe życie tak cię nazywała i nie wiesz w swojej tępocie, że to jest obraźliwe. Wyluzuj i czytaj ze zrozumieniem albo poproś kogoś żeby przetłumaczył jak nie rozumiesz.

  • Marek Solski

   A co tam takiego niebezpiecznego?
   Idioci jeżdżą niebezpiecznie wew wszystkich miejscach.Przystanki robi się zwykle blisko skrzyżowań bo drogi główne odsunięte są od wsi.Czego tam nie było?
   Może brak znaku że jest przejście?
   Może zakręt ostry?

   • HaKa

    Tam nie ma żadnego przejścia, więc i znak nie potrzebny. Równie dobrze można by napisać że idioci samobójcy wyłażą pod auta jak im się podoba, bo myślą że mają NIEŚMIERTELNOŚĆ, więc po co zwracać uwagę na pojazdy.
    Nie wiadomo kto zawinił, jednak opamiętaj się człowieku z wyzywaniem wszystkich kierowców od morderców. Zasady obowiązują wszystkich uczestników ruchu, a takim też jest pieszy. Poza tym ja, jako pieszy zwracam jeszcze większą uwagę na pojazdy, bo wiem że w tym starciu nie mam szans – jeśli nawet jestem na pasach nadal obserwuję otoczenie, bo moje ustawowe pierwszeństwo nie daje mi atrybutów boga, a może ktoś się zagapił? Tak jak zagapić się może pieszy i wyjść prosto pod samochód…
    I zapewniam, że żaden kierowca odpalając auto nie myśli o tym, ile to by dziś osób potrącić/zabić, jak ty to piszesz. To mimo wszystko trauma na całe życie, nie ważne kto zawinił.
    A ile to już razy wylazły mi gówniarze z telefonem przed oczami, to nawet nie zliczę… Sytuacja z dzisiaj, dziewczyna wychodzi z mojej lewej strony szybkim krokiem na przejście, gdy ja jestem 15-20 metrów od niego i zmuszając do ostrego hamowania – nawet nie spoglądając w moją stronę! Zapewne uznała że skoro się gdzieś spieszy, wystarczy spojrzeć tylko w lewo, bo przecież gdy już wejdzie na pasy to ma pierwszeństwo i włącza się GODMODE.

 • Topik

  Kurcze chyba ją reanimują.

 • Polak

  To o czym pisałem przystanek bus na przystanku ograniczona widoczność z tego co widzę mogła wyjść za busa współczuje rodzinie zabitej , ale też kierowcy bo jeśli był trzeźwy to bardzo nie przyjemny wypadek .

  • Ken Adams

   A jakby był nietrzeźwy to co? Przyjemniejszy wypadek? 😉

  • Marek Solski

   mordercy współczujesz? Zamordował w biały dzień a ty piszesz że to nieprzyjemny wypadek?
   Wolisz zabijać w przyjemniejszy sposób?
   Dożywocie bo karę śmierci zniesiono

   • Siostra Bernadetka

    Hamuj się.
    A jak już wyhamujesz, zapoznaj z definicją morderstwa.

   • Polak

    Człowieku wyluzuj wyzywasz kogoś od morderców a nie wiesz czyja wina.
    Nikogo nie bronie staram się być obiektywny jestem kierowcą i wiem , że czasem piesi nie myślą ale też nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców .

   • Goodfather

    Panie Marku. Na tym skrzyżowaniu nie ma przejścia dla pieszych. Nie jest Pan przypadkiem zwykłym trollem internetowym, który wywołuje dyskusję dla dyskusji? Morderca, kara śmierci, zamordował w biały dzień. No, nieźle… Tak przy okazji trochę faktów: prowadziła kobieta. Więc jeżeli już, to zamordowała. Chociaż to akurat jest nieprawdą. Jechała zgodnie z przepisami (tam jest ograniczenie do 60 km/godz), pani, która zginęła w zasadzie weszła pod auto. Przy prędkości 60 km/h samochód pokonuje w ciągu sekundy prawie 17 metrów. Droga hamowania przy tej prędkości to ok 40 metrów (przy sprawnych hamulcach). Zanim zacznie Pan ferować wyroki, proszę wypić szklankę wody. Taka zasada jest: zanim coś napiszesz, pomyśl… To był wypadek. Bardzo tragiczny w skutkach. Jedna osoba nie żyje, a druga ma traumę pewnie do końca życia.

 • Natalia

  ZUS sie cieszy.

 • Krzysztof Czarnecki

  Z obu kierunków obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/godz., chyba ze dwieście przed skrzyżowaniem. Wystarczy przestrzegać przepisy i uważać, co się dzieje na drodze. Właściwie nie wiadomo, co się stało, to ofiara mogła wleźć prosto pod auto.

  • Marek Solski

   Oby twoje dziecko wlazło

   • Loli

    Gościu Ty jesteś jakiś chory psychicznie? Polecam wizytę u psychiatry bo na psychologa to juz zdecydowanie za późno. Nie wiemy czy to winna kierowcy czy pieszej więc po co ten pojazd? Daj sobie chłopie na wstrzymanie bo Ci żyłka pęknie jeszcze

    • Swidniczanin

     Tu nie ma co leczyć. Głowa do amputacji.

     • Justyna30

      Haha dobre, dobre 🙂
      Zgadzam się w 100%

   • Nie usuwajcie konta!

    Co Ty pitolisz człowieku, na haju odleciałes czy jesteś tuż przed? Tam nie ma żadnego przejścia. Jest ograniczenie do 60 km/h. Nie wiemy co tam zaszło, więc nikogo nie bronię i nikogo nie skazuję. Fakt, że nikt tam nie zwalnia, ale też fakt, że staruszki lubią przechodzić w dziwnych miejscach. Dajmy popracować śledczym nad tą tragedią.

    • Swidniczanin

     Tak! Sam bym kiedyś trzasnął dwie ledwo idące na łuku za Bankiem Zachodnim. I czyja wina? Moja? Przejścia tam nie ma. I owszem – można przechodzić ale obowiązkiem jest przepuścić wszystkie pojazdy i nie stwarzać zagrożenia. Ale takie uważają, że im wszystko wolno.

   • Jaro

    Proszę o zablokowanie wypowiedzi tego “kogoś”

  • Siostra Bernadetka

   Wejść.

   • YES

    wyskoczyć

 • Zdzisław a

  Ale co ,ona wylazła z przed busa?

 • kierowca

  jechałem tą drogą na chwilę przed tym wypadkiem nie wiem czy to ta sama kobieta ale jak przejeżdżałem stała na poboczu kobieta która zachowywała się bardzo dziwnie wyglądało to tak jak by czekała tam na kogoś stała praktycznie na samej krzyżówce od strony komorowa i niech co niektórzy się hamują z wypowiedziami bo kobieta mogła wyjść za jakiejś ciężarówki prosto pod osobówkę i nawet 50 km/h to już jest za dużo w takim wypadku

 • Michał S.

  Nikt nie pomyśli nad autobusem przy osiedlu Arkadia, albo chodnikiem wzdłuż wybudowanej drogi. Ile razy widać gnające auta od Orlenu w stronę osiedla a brak chodnika zmusza do chowania się po rowach bo nawet porządnego pobocza nie ma.