Strona główna Sport Piłka nożna Bielawianka bez szans, udany mecz Polonii Stali Świdnica

Bielawianka bez szans, udany mecz Polonii Stali Świdnica [FOTO]

0

Starcie dwóch czwartoligowców dla Polonii Stali Świdnica. W meczu dwóch ligowych rywali biało-zieloni pewnie i jak najbardziej zasłużenie pokonali w Bielawie miejscową Bielawiankę 3:1. Na uwagę zasługują wszystkie cztery gole, które były ozdobą tego test-meczu!

Od pierwszych minut lepiej na murawie prezentowali się świdniczanie dowodzeni przez dobrze znanego w Bielawie trenera Rafała Markowskiego. W pierwszej części gry padł tylko jeden gol, a na listę strzelców po potężnym strzale z dystansu wpisał się Wojciech Szuba. Po zmianie stron błyskawicznie podwyższyliśmy wynik na 2:0. Katem okazał się Brazylijczyk z włoskim paszportem – Marcos Pauli Baumgarten, który do niedawna występował jeszcze w Bielawiance, a obecnie jest bliski zasilenia szeregów polonistów. Ofensywny zawodnik popisał się precyzyjnym uderzeniem, nie dając szans interweniującemu Łukaszowi Malcowi. Świdniczanie dążyli do zdobycia kolejnych trafień i ta sztuka nam się udała. Po szybkiej, składnej akcji gości, drogę do siatki rywali znalazł 19-letni Damian Roman. W samej końcówce meczu rywale zdołali zdobyć honorowego gola.

 

Już w najbliższą sobotę, 4 sierpnia ostatni sparing Polonii Stali Świdnica przed startem sezonu 2018/2019. Nasza drużyna zagra o godz. 13.30 z przedstawicielem grupy zachodniej IV ligi – Stalą Chocianów. Mecz wyjątkowo odbędzie się na stadionie w Strzegomiu!

 

Bielawianka Bielawa – Polonia Stal Świdnica 1:3 (0:1)

Polonia Stal: B. Kot, Kozachenko, Ł. Kot, Salamon, Florian, Białas, Jagieła, Sowa, Szuba, Traczykowski, Baumgarten, Szczygieł, Roman oraz 5 zawodników testowanych.

/FOTO: Artur Ciachowski/