Strona główna 0_Slider Rejestr przestępców seksualnych już dostępny

Rejestr przestępców seksualnych już dostępny

11

Od dzisiaj każdy może sprawdzić, kto dopuścił się szczególnie ciężkich przestępstw seksualnych. Ministerstwo sprawiedliwości uruchomiło publiczny rejestr. Znalazło się w nim siedem osób z powiatu świdnickiego.

Spośród sprawców czynów popełnionych przed 1 października 2017 r. do Rejestru publicznego mogą trafić sprawcy zgwałceń popełnionych ze szczególnym okrucieństwem oraz gwałciciele, których ofiarami były dzieci poniżej 15 roku życia. Każdy z tych sprawców, jeśli został skazany przed 1 października 2017 r. ma jednak prawo wystąpić do sądu z wnioskiem o wyłączenie jego danych z Rejestru publicznego. W przypadku sprawców czynów popełnionych od 1 października 2017 r. do Rejestru publicznego mogą trafić sprawcy zgwałceń popełnionych ze szczególnym okrucieństwem, gwałciciele, których ofiarami były dzieci poniżej 15 roku życia, a dodatkowo także recydywiści – jeśli którekolwiek przestępstwo na tle seksualnym popełnili na szkodę małoletniego (do 18 roku życia) i zostali uprzednio skazani na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania. Decyzję o umieszczeniu tych sprawców w Rejestrze publicznym sądy będą podejmowały przy orzekaniu wyroków – czytamy na stronie ministerstwa.

W rejestrze oprócz danych skazanego znajduje się również orzeczenie sądowe. Można sprawdzić, jakiego rodzaju czynu dopuściła się osoba umieszczona w rejestrze. Informacje dotyczą zarówno osób skazanych w ostatnich latach i przebywających nadal w więzieniu, jak i tych, które dopuściły się gwałtów nawet blisko 30 lat temu.

Osoby pochodzące ze Świdnicy i Świebodzic, umieszczone w rejestrze:

opr. red.

screeny pochodzą z Biuletynu Informacji Publicznej

 

 • Ken Adams

  A gdzie księżulek Paweł K.? Lepszego sortu rejestr nie obejmuje?

  • daro

   Wyrok uprawomocnił się w 2015 roku więc też powinien tutaj “wisieć” .

  • YES

   księżulek pedofilem? o czym piszesz? zgroza -co te ludziska nie wymyślą-księżulek pedofilem-nie może być!”toż te dzieciaki same mu się do łóżka pchały”-abp.Michalik 🙂

 • Violetta Ostrowska

  Nareszcie jakaś forma obrony przed takimi i prewencja . Może choć część wypaczeńców zacznie się bać takiej sławy ! A że nie wszyscy to oczywiste.

 • GlosGlos

  Sporo postaci świdnickich jeszcze brakuje, zaraz obrońcy cudownej Świdnicy … zaczną atakować.

 • jurij.

  A Pan Mariusz K. (który obecnie działa w jednym z lokalnych stowarzyszeń)? Dlaczego go tu nie ma? Brakuje również 27-letniego Piotra U., syna świdnickiej sędziny.

  • nmisiek

   Ooo, a do jakiego stowarzyszenia go przyjęli? Bo starał się już chyba u wszystkich. Mówimy o Mariuszu K. z Zygmuntowskiej, obecnie z pl. Ludowego.

   • jurij.

    Tak,mieszka na pl.Ludowym podobno. Nawet redakcja swidnicy24,swojego czasu napisala obszerny artykuł na jego temat pt “więzień we własnym domu” czy jakos podobnie😂 a ten Pan jest na tyle bezczelny ze jeszcze publicznie sie obnosi….czesto go widac obok Pani prezydent na różnych imprezach;p

 • Justyna Dubicka

  co najmniej kilku brakuje

 • KrissKross

  Przejrzałem ten rejestr pod kątem podobnych liczebnie powiatów do świdnickiego z sąsiednich województw. No to jest masakra. Po dwie trzy osoby w rejestrze.Wychodzi na to, że Świdnica Stolycą Patoli.

  • GlosGlos

   Też sprawdzam i wychodzi na to, że Świdnica ma najwięcej takich kwiatków.