Strona główna 0_Slider Balony opanują niebo nad Świdnicą!

Balony opanują niebo nad Świdnicą!

0

Od 3 do 6 maja po raz kolejny będzie można podziwiać widowiskowe starty i malownicze loty balonów. Zbliża się IV Międzynarodowy Festiwal Balonowy, który w tym roku odwiedzi Świdnicę, Świerki koło Nowej Rudy oraz Dzierżoniów. Wśród atrakcji będą nie tylko loty, ale także koncerty i festyny. Do podniebnych rywalizacji stanie 16 załóg z całej Europy.

III Międzynarodowy Festiwal Balonów w Krzyżowej (fot. Dariusz Nowaczyński)

Inauguracja tegorocznej edycji odbędzie się na stadionie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Już od godziny 12.00 na gości imprezy czekać będzie rodzinny piknik z wesołym miasteczkiem i cateringiem. Na terenie “Mechanika” nastąpi także ceremonia otwarcia festiwalu, wraz z prezentacją drużyn biorących udział w zawodach. Czekając na wzbicie się balonów w powietrze, odwiedzających będzie rozgrzewać zespół Mafia oraz Paulina Lenda.

4 maja festiwal przeniesie się w okolice kopalni melafiru w Świerkach. Podobnie jak w Świdnicy, oprócz podziwiania zawodów balonowych, na gości imprezy czekać będzie piknik i występy artystyczne, a wieczorem fragmenty musicalu “Upiór w operze”.

Nie mniejsze atrakcje czekają mieszkańców Dzierżoniowa. Na tamtejszy stadion miejski balony zawitają 5 maja. Od godziny 17.00 do 19.00 będą się odbywać loty balonem na uwięzi dla publiczności. Około godziny 17.30 rozpocznie się balonowa “pogoń za lisem”.

6 maja w godzinach porannych (około 5.30-7.30) odbędą się przeloty na celność nad wieżą ratuszową w Dzierżoniowie. Zakończenie czterodniowej imprezy zaplanowano na godzinę 12.

Prognoza pogody na dzisiaj jest dobra, festiwal ominą deszcze!

Festiwal organizuje Świdnicki Klub Balonowy i jego założyciel Krzysztof Zapart, który w latach 2014-2017 brał udział w najsłynniejszych zawodach balonów gazowych – Pucharze Gordona Bennetta i Mistrzostwach Ameryki, w których zajął II miejsce.

Michał Nadolski
[email protected]