Strona główna 0_Slider Tragiczny finał wypadku w Tworzyjanowie

Tragiczny finał wypadku w Tworzyjanowie

1

Nie udało się uratować mężczyzny, który został ciężko ranny we wczorajszym wypadku na drodze krajowej nr 35. W Tworzyjanowie zderzyło się auto osobowe z ciężarówką. Poszkodowane zostały także dwie inne osoby.

zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Do tragicznego wypadku doszło we wtorkowe popołudnie, około godziny 17.30. – Na skrzyżowaniu w Tworzyjanowie zderzyły się Opel Corsa z ciężarowym Mercedesem. Ranne zostały trzy osoby podróżujące autem osobowym – mówiła Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Pasażerowie Opla zostali uwięzieni we wraku pojazdu. Strażacy uwalniali ich przy użyciu sprzętu hydraulicznego.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Do szpitala w Świdnicy przewieziono jedną osobę, natomiast do Wrocławia przetransportowano pozostałe dwie osoby poszkodowane w wypadku: kobietę i mężczyznę – dodała rzeczniczka policji. Pomimo starań lekarzy, mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Nieznany pozostaje stan zdrowia pozostałej dwójki rannych.

W wypadku nie ucierpiał kierowca auta ciężarowego. Policja potwierdziła też, że był on trzeźwy.

Do śmiertelnego zderzenia doszło najprawdopodobniej z powodu wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców.

Michał Nadolski
[email protected]