Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów: trwa II etap przebudowy ulicy Dworcowej

Żarów: trwa II etap przebudowy ulicy Dworcowej

0

Kilka dni temu zakończył się remont pierwszego odcinka drogowego przy ulicy Dworcowej w Żarowie. Droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową, zrobiło się estetyczniej i bezpieczniej. W tej chwili prace remontowe realizowane są w kolejnej części Dworcowej, od strony przejazdu kolejowego do ulicy Wojska Polskiego. Na czas remontu droga została zamknięta i wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

Inwestycja ta realizowana jest w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”, który objęty jest dofinansowaniem unijnym.

Podpisaliśmy umowy na remonty kolejnych dróg, ale w tej chwili nie mamy jeszcze rozstrzygniętych wszystkich przetargów. Czekają nas jeszcze procedury przetargowe na remonty dróg przy ul. Sportowej, Zamkowej i Mickiewicza – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Ponadto, w ramach realizacji drugiego wniosku rewitalizacyjnego na część rekreacyjną, miasto planuje wykonać szereg innych zadań. – Kończy się już powoli budowa nowego placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej na ul. 1 Maja, a drugim zadaniem będzie zmiana wizerunku Placu Wolności w Żarowie. Po zakończeniu prac drogowych w tym miejscu, powstanie nowa nawierzchnia, urządzenia siłowni zewnętrznej, nowe ławki i nowy plac zabaw – dodaje Michalak.

Tuż po zakończeniu prac przy ulicy Dworcowej, remontowany będzie kolejny odcinek ulicy Wojska Polskiego, a następnie ulica Kopernika w Żarowie. W ramach całego zadania przebudowane zostaną drogi przy ulicach: Puszkina, Słowackiego, Kopernika, Placu Wolności, Kwiatowej, Dworcowej, Wojska Polskiego, Sportowej, Zamkowej i Mickiewicza. Wartość całego zadania to 5 mln 866 tys. złotych.

/UM Żarów, opr. mn/