Strona główna 0_Slider Były komendant policji został dyrektorem w starostwie

Były komendant policji został dyrektorem w starostwie

16

Był już komendantem powiatowym policji w Świdnicy, zastępcą komendanta dolnośląskiego, a także wiceprezesem Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu. Krzysztof Niziołek, który stracił policyjne stanowisko w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka, objął nową posadę – tym razem w świdnickim starostwie powiatowym.

Niziołek przez 9 lat był komendantem powiatowym policji w Świdnicy. W marcu 2016 roku został awansowany na I zastępcę komendanta wojewódzkiego we Wrocławiu. Stanowisko stracił 23 maja 2017 roku po informacjach o bulwersujących okolicznościach śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka, który w komisariacie we Wrocławiu był rażony przez policjantów paralizatorem. Pracę w policji stracili wówczas także komendant wojewódzki, miejski i szef komisariatu.

Po zdymisjonowaniu, Niziołek miał najpierw przejść na policyjną emeryturę, by zaledwie kilka dni później znaleźć zatrudnienie na stanowisku wiceprezesa Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu. Odbyło się to bez konkursu, ponieważ – jak tłumaczył wówczas burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta – “w spółkach prawa handlowego nie istnieje obowiązek przeprowadzania konkursów na członków zarządu”.

W połowie grudnia okazało się, że były komendant – tym razem na drodze konkursu – został wybrany na stanowisko Dyrektora Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy. W sumie do naboru na dyrektorską posadę przystąpiły cztery osoby. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że z tej grupy potrafi najlepiej zarządzać – mówi wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa. Jak zaznacza, sprawy związane z pracą Niziołka w dolnośląskiej policji go nie interesują. Były komendant objął nową funkcję w miniony poniedziałek.

Dotychczasowa dyrektor wydziału komunikacji, Sabina Cebula, objęła funkcję sekretarza miasta w Świebodzicach.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • Alojzy

  On już chyba sam nie wie, gdzie będzie dyrektorem…

 • Brat Faria

  Zacytuję tutaj klasyka.-Mój mąż z zawodu jest dyrektorem!!!:)Chłopina nie będzie przecież stał w markecie 300 godzin w ochronie za 2,5 tysia.Ma emerytury z 8 tysi i drugie tyle dorobi w starostwie i gra muzyka.!!!Swój swojego przyjmuje.

 • henryk

  W moim przekonaniu jest to trafny wybór.Pan Niziołek posiada fachową wiedzę potrzebną w sprawowaniu tej funkcji w przeciwieństwie do poprzedników.

  • JAcenty

   Niziołek pracę w policji zaczynał od tropienia przestępstw gospodarczych. Potem kierował policją w Strzegomiu i Świebodzicach a ostatnio był szefem komendy powiatowej policji w Świdnicy. Plotkowano, że może stanąć na czele
   całej dolnośląskiej policji. Insp. Niziołek to – jak twierdzą źródła – człowiek,
   którego awans forsować miała pochodząca ze Świebodzic Anna Zalewska
   (PiS), obecna minister edukacji w rządzie Beaty Szydło. Podczas swojej
   pracy w świdnickiej policji nowy dolnośląski wicekomendant, z racji
   udziału w uroczystości święcenia policyjnych samochodów i silnych ponoć
   związków z Kościołek, dorobił się ksywki “biskup”.
   Zaiste kwalifikacje, zwłaszcza te dotyczące święcenia samochodów idealnie predysponują go do zajmowania tego stanowiska. Wszak auta jeżdżą po drogach. Pomyślcie tylko ileż to dróg będzie do święcenia…

   • iras

    Moze jak PiSuchy stworza sady ludowe to moze przeswietla i przeazanalizuja zasady nepotyzmu wsrod swoich . Dla nastepnych bedzie jak znazlazl.

   • Natalia

    I kraweznikow……

  • Perun

   Posiada fachową wiedzę ale do tarcia chrzanu. Załatwili mu robotę i nie ma się co oszukiwać.

   • henryk

    Nie wiem czy załatwili czy nie.Nie należy jednak z góry nikogo przekreślać.Może akurat on zaprowadzi porządek w oznakowaniu drogowym i nie będą zatwierdzane(jak do tej pory) niezgodne z prawem projekty planów organizacji ruchu na świdnickich ulicach,oraz przeprowadzane będą skrupulatnie co 6 miesięcy kontrole.Mam taką nadzieję,ale jak to mówią czyją jest matką to do optymizmu mi daleko.

  • Piotrr SWlkp

   Co za wazelina! Żona czy sam zainteresowany?

 • Czytelnik

  Ciekaw jestem , jakie ten pan skończył szkoły związane z tym zawodem i z kim wygrał ten konkurs ? Czy kolesiostwo tu nie zadziałało ?

 • Wynalazca Diodak

  No to teraz już widać, że to ogon ciągnie tym psem a nie pies ogonem, tym
  ogonem oczywiście jest nasz rycerzyk Zygmunt z Kalna, a starosta jest starostą
  malowanym takim kwiatkiem przy kożuchu.
  Znów będą media ogólnopolskie wyciągać tą sprawę byłego komendanta, wstyd i znowu Świdnica “na językach”, lokalne media w totalnej rozsypce, WŚ jest cieniem samego siebie, kontroli żadnej nie ma to można robić co się chcę !!! “Stan umysłu gdzie rzecz zawładnęła myśleniem”, szkoda, że tylko u nas bierze się na takie koryto faceta skompromitowanego sprawą śmierci Igora, nie znam dokładnie o co tam chodziło, czy był agresywny czy nie, ale sceny z paralizatorem koło ubikacji na posterunku na Trzemeskiej mocne. Gubię się jednak w sprawie bo były komendant to był człowiek Pani minister Zalewskiej gdzieś tak czytałem, teraz jego sprawa jest takim g… wrzuconym w wentylator i niestety przywędrowała do miasta nad Bystrzycą. Brzydkie to !!
  Czekam jeszcze co zrobi prezydentka przy jej 70 % poparcia, może na jakiś stołek w UM
  postawi świdnickiego pedofila Henryka Z.? Wszystko możliwe, bo kto jej zabroni?

 • Waldi

  Szeryf wrócił do miasta. Tak, że uważajcie…

 • medyk

  I tak od zawsze wszystko w jednym kotle sie miesza. Zyga Fedorowicz Alutka całe życie na państwowym wikcie.

 • Janusz W.

  wstyd…

 • sprawiedliwy

  Gratuluje wyboru , moze ten Pan bedzie mi w stanie odpowiedziec ile petentow obsluguje urzednik wydzialu komunikacji w ciągu godziny,dnia,roku i wprowadzi zarządzanie personelem???

 • andrzej

  Taaa,bydlak komunistyczny znajdzie zawsze schronienie pod skrzydelkami podobnych jemu komunistycznym bydlakom…