Strona główna 0_Slider Kokon groźnego pająka w bananach?

Kokon groźnego pająka w bananach?

2

Mam małe dzieci, przestraszyłam się nie na żarty – mówi mieszkanka Świdnicy. W kupionych wczoraj wieczorem w sklepie Polo Market przy ul. Rolniczej bananach odkryła kokon pająka. Zdarza się, że w tych właśnie owocach do Europy przypływają jadowite wałęsaki brazylijskie.

– Kokon zauważył mój brat, a ja natychmiast zabrałam banany do sanepidu, ale tam nie uzyskałam żadnej konkretnej informacji. Nie wiem, czy rzeczywiście może to być ten groźny pająk, czy jakiś inny? – mówi czytelniczka portalu Swidnica24.pl. Mariola Dratwa, zastępca dyrektorach stacji sanitarnej w Świdnicy wyjaśnia, że powiatowy sanepid nie dysponuje fachowcami, którzy mogliby ocenić, jaki gatunek pająka mógł wykonać kokon. Poradziła przestraszonej mieszkance Świdnicy, by ta odkurzyła mieszkanie.

Sanepid zadeklarował podjęcie interwencji w sklepie. Sprawa została także zgłoszona do sieci Polo Market. Jak zapewnia Izabela Trojanowska z biura prasowego, działania zostaną podjęte niezwłocznie. Czekamy na informację o postępowaniu i ustaleniach.

Tymczasem czytelniczka, która nabyła owoce z pajęczym kokonem, udała się do sklepu, gdzie zadeklarowano chęć zwrócenia pieniędzy za zakupione owoce. Na miejscu pojawił się też pracownik sieci sklepów, który zapewnił ją o przeprowadzeniu kontroli.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułCzyj to maltańczyk? [Aktualizacja]
Następny artykułStrzegom: ruszyła rewitalizacja parku miejskiego i Grabów