Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Fascynujące historie Dolnego Śląska podczas spotkania z Łukaszem Kazkiem, wyjątkowe psy na wystawie w Świebodzicach, sportowe emocje podczas bokserskiego święta w Świdnicy, a może wspólny bieg w szczytnym celu? Podpowiadamy, co można robić w ten weekend.

77. mistrzostwa Dolnego Śląska w boskie (piątek-niedziela)

Przez trzy dni Świdnica będzie stolicą dolnośląskiego pięściarstwa. Od piątku do niedzieli (17-19 marca) na terenie hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie odbędą się 77. Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie. Organizatorem przedsięwzięcia jest klub Boks Polonia Świdnica, a także Dolnośląski Okręgowy Związek Bokserski.

Walki codziennie od godziny 12.00. W ringu zaprezentuje się blisko 200 zawodników, od kadetów do seniorów! Honoru Świdnicy będą bronili reprezentanci Boks Polonia Świdnica i ŚKB Recpect. Wstęp wolny

Otwarcie wystawy „W cieniu Uszby, czyli o wyprawach do jaskiń i w góry Gruzji” (piątek)

Bogactwo podziemnego świata, odkrywanie gór Kaukazu i emocjonujące momenty. Marian Bochynek – przewodnik sudecki, grotołaz, alpinista, podróżnik i miłośnik przyrody – zaprezentuje w Świdnicy wyjątkowe fotografie z Gruzji. Zdjęcia powstały podczas kilku niepowtarzalnych jaskiniowych wypraw i trekkingów. Otwarcie wystawy zaplanowano w piątek, 17 marca o godz. 17.00 w Wieży Ratuszowej. Wstęp wolny.

Więcej informacji w zapowiedzi wydarzenia.

Spotkanie z Łukaszem Kazkiem (piątek)

Fascynująca historia, ukryte skarby i najsłynniejsze tajemnice na Dolnym Śląsku. Wkrótce w Świdnicy opowie o nich dziennikarz i podróżnik Łukasz Kazek, prowadzący program HISTORY Channel „Dolny Śląsk: zaginione skarby”. Spotkanie odbędzie się w piątek, 17 marca o godz. 18.00.

Pierwotnie wydarzenie planowane było w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Ze względu jednak na ogromne zainteresowanie, organizator zmienił miejsce wydarzenia na salę widowiskową przy I Liceum Ogólnokształcącym, ul. Pionierów 30. Nie obowiązują zapisy. Wstęp wolny.

Więcej informacji w zapowiedzi wydarzenia.

Wernisaż wystawy Marka Noniewicza w Galerii Fotografii (piątek)

Unikatowe odbitki na materiale światłoczułym z fragmentami roślin i innymi formami organicznymi. Dzieła „fotograficzne” w większości powstałe bez udziału aparatu fotograficznego. Już za kilka dni w Świdnicy zostanie otwarta wystawa „Zarys biologii fantastycznej” autorstwa bydgoskiego fotografa, autora tekstów, wykładowcy Marka Noniewicza. Wernisaż jego niezwykłych prac zaplanowano w piątek, 17 marca o godz. 18.00 w Galerii Fotografii. Wstęp wolny.

Więcej informacji w zapowiedzi wydarzenia.

Jubileuszowa Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Świebodzicach (sobota-niedziela)

Setki wyjątkowych psów i okazja do zapoznania się z wieloma także rzadkimi rasami czworonogów. Już w ten weekend w Świebodzicach odbędzie się jubileuszowa 70. Krajowa Wystawa Psów Rasowych.

Rasowe psy będzie można podziwiać w dniach 18 i 19 marca (sobota, niedziela). Impreza startuje o godz. 10.00, a finały zaplanowane są na godz. 15.30. Wstęp na teren wystawy: 10 zł (ulgowy), 15 zł (normalny).

Więcej informacji w zapowiedzi wydarzenia.

„Rap pod napięciem” w Świdnicy (sobota)

Na wydarzeniu usłyszeć będzie można reprezentantów świdnickiej sceny rapowej, dj-ów oraz wykonawców z Górnego Śląska. Koncert „Rap pod Napięciem” zaplanowano 18 marca w Barze pod Kasztanem w Świdnicy. Wstęp wolny.

Więcej informacji w zapowiedzi wydarzenia.

Wernisaż wystawy „Życie codzienne za czasów PRL w Żarowie” (sobota)

Fotografie, archiwalne dokumenty i przedmioty, przedstawiające codzienne sytuacje, wydarzenia kulturalne, polityczne oraz „zakładowe” mieszkańców Żarowa za czasów PRL, zostaną wyeksponowane na nowej wystawie Fundacji Inicjatywa B. Wernisaż zaplanowano 18 marca o 19.00 w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej (ul. Armii Krajowej 22 w Żarowie). Wstęp wolny.

Więcej informacji w zapowiedzi wydarzenia.

Truskawka #27: The Dog + Anti Humans + Vehement (sobota)

Świdnicki Przegląd Muzyczny przedstawia odcienie hardcore’a. Na tym wydarzeniu usłyszycie jego różne wersje: od najbardziej współczesnej, przez punkową po metalową.

Wystąpią: THE DOG [hardcore – Wrocław], ANTI HUMANS [hc/punk – Wałbtrzych] i VEHEMENT [metal/hc – PL]

ŚWIDNICA | KLUB BOLKO ŚOK
18 marca 2023
start: 20:00 / bramka: 19:30
wstęp: 20 zł / 30 zł (przedsprzedaż / w dniu koncertu
Bilety dostępne na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Bieg „Polska na zielonym szlaku” (niedziela)

Stowarzyszenie Polska 2050, Świdnicka Grupa Biegowa i Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy będą organizatorami charytatywnego biegu „Polska na zielonym szlaku”, który odbędzie się w niedzielę, 19 marca na terenie Parku Centralnego w Świdnicy. Uczestnicy do pokonania będą mieli dystans 2050 metrów.

Zamiast wpisowego zorganizowana będzie zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Dzierżoniowie. Każdy uczestnik poza otrzymaniem pamiątkowego, ekologicznego medalu uczestniczył będzie w losowaniu nagród. Będzie możliwość spróbowania regionalnych potraw, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Świdnica. Początek wydarzenia godzina 11:00 w Parku Centralnym w Świdnicy w okolicy hali sportowej.

/opr. mn/

Poprzedni artykułZapomniany plac zabaw, wysypiska przy krajowej 35-tce. Praca Waldemara Woźniaka nie ma końca [FOTO]
Następny artykułPodejrzenie pożaru przyczyną interwencji służb ratunkowych na świdnickim Rynku