Strona główna 0_Slider Zapomniany plac zabaw, wysypiska przy krajowej 35-tce. Praca Waldemara Woźniaka nie ma...

Zapomniany plac zabaw, wysypiska przy krajowej 35-tce. Praca Waldemara Woźniaka nie ma końca [FOTO]

0

Kolejne dwie tony odpadów – od opon, przez wersalki, muszle klozetowe, gruz, puszki i butelki zebrał w Świdnicy i okolicach społecznik z Pszenna. Codzienna praca Waldemara Woźniaka pokazuje, że nie ma takiej rzeczy, której nie da się wyrzucić ani miejsca, które jest wolne od śmieciarzy.

230 ton – tyle odpadów zebrał i doprowadził do ich wywiezienia w ciągu ostatnich czterech lat. I końca nie widać. – Jechałem ze znajomym do Wrocławia i krew mnie zalała. To, co zobaczyłem na przydrożnych parkingach przy drodze krajowej nr 35 wołało o pomstę do nieba. Wróciłem tu następnego dnia i wszystko wyzbierałem – opisuje jedno z ostatnich działań w Mirosławicach i Wojnarowicach. 1,5 tony odpadów zostało wywiezione na zlecenie GDDKiA.

W Świdnicy pan Waldemar zabrał się za zapomniany przez wszystkich dawny plac zabaw przy ul Strzelińskiej. Wciąż stoją tu metalowe „grzybki” sprzed kilkudziesięciu lat, a w przerośniętych krzewach leżały niemal historyczne butelki. Tutaj załadowanych zostało 15 worków o pojemności 120 litrów każdy. Dwa worki zapełniły butelki i śmieci z ulicy łąki przy ulicy Kliczkowskiej, a 26 – z ulicy Kanonierskiej. Społecznik musiał wrócić na drogę pomiędzy ulicami Wrocławską i Inżynierską. Mimo że niedawno zakończył tu bardzo dużą akcję porządkową, znów ktoś przywiózł odpady. Waldemar Woźniak dokończył także sprzątanie nad Bystrzycą w okolicach mostu przy ul. Westerplatte.

– W planach mam teraz ulicę Stalową, gdzie jest masa śmieci i mnóstwo opon, a także Park Strzelnicę, gdzie niedawno zostały wykoszone zarośla przy ciepłociągu i pokazało się mnóstwo odpadów – mówi społecznik. W pracach pomaga mu Grzegorz Matuła z Pszenna.

Zaangażowanie Waldemara Woźniaka w porządkowanie Świdnicy nareszcie zauważył Urząd Miejski w Świdnicy, który przekazał 500 worków.

/asz/
Zdjęcia z archiwum Waldemara Woźniaka

Poprzedni artykułOdpowie za dokonanie kradzieży rozbójniczej w Świebodzicach i zlekceważenie zakazów kierowania
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń