Strona główna 112 Odpowie za dokonanie kradzieży rozbójniczej w Świebodzicach i zlekceważenie zakazów kierowania

Odpowie za dokonanie kradzieży rozbójniczej w Świebodzicach i zlekceważenie zakazów kierowania

0

Blisko trzy lata spędzi w więzieniu 29-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który w minioną środę został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna był poszukiwany, gdyż został skazany prawomocnym wyrokiem za kradzież rozbójniczą na stacji paliw w Świebodzicach oraz za poruszanie się autem pomimo sądowych zakazów.

Mundurowi zatrzymali 29-latka przy ul. Zielonej w Boguszowie-Gorcach. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy celem osadzenia w więzieniu, gdyż dokładnie rok temu w warunkach recydywy na jednej ze stacji paliw w Świebodzicach dokonał kradzieży rozbójniczej, a następnie poruszał się samochodem osobowym, mając już kilka zakazów sądowych do kierowania pojazdami – informuje Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Teraz mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego najbliższe 2 lata i 10 miesięcy spędzi w więzieniu. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, że boguszowianin był ponownie zatrzymywany w ostatnim czasie za złamanie sądowych zakazów, więc jego pobyt w więzieniu może ulec przedłożeniu o kolejne 5 lat – dodaje Świeży. 29-latek został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski.

/KMP Wałbrzych, opr. mn/

Poprzedni artykułPolskie ubranka dla dzieci – sklep internetowy
Następny artykułZapomniany plac zabaw, wysypiska przy krajowej 35-tce. Praca Waldemara Woźniaka nie ma końca [FOTO]