Strona główna Kultura Raperzy ze Świdnicy i Górnego Śląska wystąpią na jednej scenie. Koncert „Rap...

Raperzy ze Świdnicy i Górnego Śląska wystąpią na jednej scenie. Koncert „Rap pod Napięciem” już 18 marca

0

Na wydarzeniu usłyszeć będzie można reprezentantów świdnickiej sceny rapowej, dj-ów oraz wykonawców z Górnego Śląska. W sumie wystąpi aż ośmiu artystów. Koncert „Rap pod Napięciem” zaplanowano 18 marca w Barze pod Kasztanem w Świdnicy. Wstęp wolny.

Pe. i Dj Slime na koncercie Słonia w Klubie Bolko w listopadzie 2022, fot. Maciej Dziedzic, Świdnickie Recenzje Muzyczne

Wpadnij i posłuchaj DJ’ów oraz MC’s, którzy zostawią serducha na scenie i pokażą jak się bawi Świdnica! Zabierz ze sobą dobry vibe i widzimy się pod sceną – zapraszają organizatorzy.

Miłośnicy rapu będą mieli okazję usłyszeć aż ośmiu wykonawców:

SPN Label (Pe., Ethan, Nixon) – Nixon, Ethan oraz Pe. trójka raperów, którzy nie boją się eksperymentować z muzyką. Żaden styl nie jest im straszny, więc śmiało można powiedzieć, że ich główną cechą jest zdecydowanie wszechstronność. W niedalekiej przyszłości będzie można ich usłyszeć razem na wspólnej płycie ekipy SPN Label. Sam duet Nixon/Ethan jest bardzo dobrze znany świdnickim słuchaczom – panowie od dawna dostarczają nam swoje nowości w postaci rapowych numerów. Nixon wydał w ostatnim czasie dwie płyty „Schody” oraz „1993” zaś z Ethanem mogą pochwalić się wspólną EP’ką o nazwie „NON PRPOFIT”. Pe. po bardzo długiej przerwie powrócił do nagrywania muzyki tworząc kilka numerów solowych i już zdążył namieszać na naszej lokalnej scenie.

Kartki z Rejonu (Krynio, Raf) – czyli Krynio i Raf. Od lat prężnie działają na świdnickiej scenie muzycznej. Dawniej współtworzyli skład KzC, teraz w duecie jako Kartki z Rejonu. Od zawsze wierni klasycznemu hip-hopu, w formie takiej jakiej powstawał. Nie boją się wplatać nowoczesnych smaczków do swojej muzy, lecz robią to w takim stopniu, by nie zatracić rapowych korzeni. „Dowód Tożsamości” to album, który jest ich debiutem jako Kartki z Rejonu i dokładnie odzwierciedla ich osobowości. Warto sprawdzić!

NWC (Michał 58, Wyderski) – to duet z ogromną pasją do muzyki. Jeden Michał rapuje, a drugi produkuje muzę. Wzajemnie uzupełniając się tworzą naprawdę dobre i obiecujące rzeczy. Odnajdują się w klasycznych brzmieniach, lecz ostatnimi czasy stawiają na nowoczesny drillowy styl, który w Polsce zyskuje coraz większa popularność. Będziecie mieli okazje przekonać się o ich potencjale, gdy #FEAT EP ujrzy światło dzienne.

Fafik PNN – swoją oldschool’ową nawijką zdążył już kilkukrotnie podbić serca słuchaczy na świdnickiej scenie. Pokazał już, że technika i różnorodność flow w muzyce nie jest mu obce. Fafik to współzałożyciel Gieto Studio i tam na codzień tworzy swoją muzę. W skrócie: raper, tekściarz i realizator dźwiękowy w jednym.

Bani/Mazi – przyjaźnią się już od prawie dwóch dekad, ale za mikrofonem spotkali się przed kilkoma laty, czego efektem jest EPka Muppet Show. Mazi jest z Mysłowic, na scenie działa już od 2006 r., były reprezentant Tornado Flow, trzeci ojciec Sheeroko. Natomiast Bani z Tychów, nieraz porusza trudne tematy. To początek jego drogi, więc jeszcze pokaże na co go stać.

Pavvczi/Dejw – górnośląscy MC zMysłowic. Ten duet to ojcowie założyciele Sheeroko projektu, który nabiera wiatru w żagle. Połączyła ich pasja do muzyki, kultury i do życia. Jak sami mówią – jeżeli w coś bardzo wierzysz i poświęcasz temu bezgraniczni , wkrótce osiągniesz swój cel. Muzyka jest czymś co nadaje sens istnieniu. Bez niej nie wyobrażamy sobie codzienności. Dla niej żyjemy, bo projekt sheeroko to przede wszystkim „życie”.

DJ KaZeT – producent muzyczny oraz DJ, pochodzący z Dobromierza. Jego produkcje mogą się podobać miłośnikom klasycznego hip-hopu, lecz nie boi się wplatać w swoje utwory syntezatorowe brzmienia. Jako DJ znakomicie radzi sobie technicznie. Możecie usłyszeć jego set na Ortofon Scratch Nerds 2023, w którym wziął udział. Aktywnie udziela się na przeróżnych produkcjach oraz eventach.

DJ Slime – to uznany DJ na polskiej scenie hip-hopu. Dwukrotny reprezentant polski w mistrzostwach IDA World w kategorii Technical. Udzielał się na wielu topowych produkcjach min. album „Zabójca Królowej” od Nullizmatyka, czy „Feat.” Magiery. Człowiek z wielkim doświadczeniem muzycznym i bogatym CV. Rap Pod Napięciem za jego sterami na pewno będzie wydarzeniem, które zapamiętacie na długo!

Sprawdź wydarzenie na facebooku

Organizatorami „Rap Pod Napięciem” jest ekipa SPN Label (Nixon, Ethan, Pe. oraz TeeR.)

/AN/
/materiały – organizatora/

Poprzedni artykułPrzyłapana na kradzieży prądu
Następny artykułPolicjanci uratowali życie mieszkańca Strzegomia. Matka przesłała podziękowania