Strona główna 0_Slider Policjanci uratowali życie mieszkańca Strzegomia. Matka przesłała podziękowania

Policjanci uratowali życie mieszkańca Strzegomia. Matka przesłała podziękowania

0

– Gdyby nie udzielona przez funkcjonariuszy pomoc mój syn nie miałby szansy na przeżycie – napisała mieszkanka Strzegomia w liście, skierowanym do Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Mieszkaniec Strzegomia we wrześniu uległ wypadkowi, który zagrażał jego życiu.

List strzegomianki:

„Niniejszym składam najserdeczniejsze podziękowania dwóm funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Strzegomiu: starszemu dzielnicowemu aspirantowi Rafałowi Gmyrek oraz starszemu dzielnicowemu aspirantowi Pawłowi Kiełbowiczowi za ich pomoc w ratowaniu życia i zdrowia mojego syna […].

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w dniu 12.09.2022r. W godzinach porannych, wówczas podczas cięcia drewna mój syn doznał poważnego urazu kończyny górnej polegającego na ciężkim przerwaniu naczyń tętniczych na wewnętrznej długości ręki. Ponieważ w tym czasie na Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Strzegomiu nie było karetki Pogotowia (była na wyjeździe) do akcji ratunkowej w pierwszej kolejności przystąpili funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu, tj. wyżej wymienieni Pan Rafał Gmyrek i Pan Paweł Kiełbowicz. Natychmiast podjęli czynności ratujące życie mojego syna, w ten sposób, że szybko i skutecznie oraz trafnie zadecydowali o zastosowaniu opaski uciskowej – stazy taktycznej, która zapobiegła masywnemu krwotokowi i ciężkiemu wykrwawieniu mojego syna, tym samym skutecznie zatamowali krwotok.

Dzięki natychmiastowej i niezwykle profesjonalnie przeprowadzonej akcji ratunkowej podjętej przez funkcjonariuszy nie doszło do masywnego krwotoku, który zagrażał utratą życia lub zdrowia mojego syna. Gdyby nie udzielona przez funkcjonariuszy pomoc mój syn nie miałby szansy na przeżycie. Przewidywany czas przyjazdu karetki na miejsce wynosił wówczas ok. 30 minut.

Pana pracownicy w mojej ocenie zasługują na podziękowanie ze strony mojej rodziny i również z tego powodu składam wyrazy uznania i podziękowania za wzorową postawę i profesjonalizm w podejmowanych działaniach. Korzystając z okazji życzę wielu sukcesów w wykonywanej pracy a także spokojnej służby i zadowolenia z wykonywanych obowiązków, również wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.”

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułRaperzy ze Świdnicy i Górnego Śląska wystąpią na jednej scenie. Koncert „Rap pod Napięciem” już 18 marca
Następny artykułBudowa na terenie dawnego szpitala przy Westerplatte nie tak prędko