Strona główna 112 Przyłapana na kradzieży prądu

Przyłapana na kradzieży prądu

0

Nielegalne podłączenia do prądu stwarzają zagrożenie pożarowe – przypomina świdnicka policja przestrzegając przy okazji przed surowymi konsekwencjami karnymi. Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi jednej z mieszkanek Świebodzic.

– Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą świdnickiej komendy wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili kolejne działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Czynności podejmowane z przedstawicielami firmy energetycznej sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. Tym razem realizując własne ustalenia policjanci wraz z pracownikami firmy energetycznej  odwiedzili kolejne adresy na terenie Świebodzic,  gdzie w jednym z budynków ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym „sprytnym” sposobem  66-latka doprowadziła prąd do swojego mieszkania – informuje mł.asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policja przypomina, że kradzież prądu zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawca będzie musiał uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach  kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułStaruje V Międzynarodowy Memoriał Piłkarski Grzegorza Solarza [HARMONOGRAM]
Następny artykułRaperzy ze Świdnicy i Górnego Śląska wystąpią na jednej scenie. Koncert „Rap pod Napięciem” już 18 marca