Strona główna 0_Slider Bal i koncert dla Artura

Bal i koncert dla Artura

2

30-latek ze Świdnicy wraz z mamą od lat walczy o to, by móc samodzielnie chodzić. Wielką nadzieję stwarza nowatorska terapia komórkami macierzystymi. Artur Klaja ma już 30 tysięcy na rozpoczęcie leczenia, potrzeba jeszcze ponad 40 tysięcy złotych.

Artur KlajaMimo choroby Artur Klaja skończył liceum w Mokrzeszowie i Studium Policealne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy, uzyskując dyplom informatyka. Za nim jest 12 operacji i lata ćwiczeń pod okiem rehabilitantów. Jego marzeniem jest samodzielne chodzenie, którego może zasmakować dzięki urządzeniu pionizującemu. Jest jednak szansa na metodę leczenia, która właśnie została wdrożona u innego świdniczanina, Michała Szalińskiego. To leczenie za pomocą komórek macierzystych, które mogą pomóc w regeneracji układu nerwowego.

– Jestem zdeterminowana, muszę ratować mojego syna. Chcę, by był samodzielny! – mówi Antonina Klaja. Artur został zakwalifikowany do leczenia w Centrum Medycznym Klara w Częstochowie, jednak terapii komórkami macierzystymi nie refunduje NFZ. Do tej pory rodzina z 1% i akcji charytatywnych uzbierała 31 tysięcy złotych, co pozwoli na podanie dwóch dawek. – Leczenie zaczyna się w lutym. Jeśli nie znajdę innego wyjścia, na pozostałe leczenie zaciągnę pożyczkę – zapowiada pani Antonina. 

Do pomocy włączyła się świdnicka Fundacja “Bliżej siebie”. 15 stycznia o godzinie 16.00 zaprasza do wysłuchania koncertu kolęd w kościele pw. NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych. Najpiękniejsze melodie bożonarodzeniowe zaprezentują uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy. Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka datków na leczenie Artura Klai. Natomiast 18 lutego Fundacja organizuje bal, podczas którego zostanie zorganizowana licytacja. – Dochód z licytacji w całości zostanie przeznaczony na leczenie Artura. Bardzo bym chciała, aby z balu i koncertu udało się pozyskać środki przynajmniej na jedną dawkę – mówi Małgorzata Dziura-Sztejnberg, prezes Fundacji “Bliżej siebie”.

Z pomocą dla Artura nie trzeba czekać do specjalnych okazji. Datki można wpłacać każdego dnia  wpłacając datki na konto Fundacji Dogonić Marzenia: 77 1090 2356 0000 0001 2167 7406 z dopiskiem Artur Klaja.

plakat_fb

 • Gosia

  Szanowni Państwo Artur ma swoje subkonto w Fundacji “Bliżej Siebie”.
  Dobrowolne datki i wpłaty, które zostaną przeznaczone na jego leczenie proszę wpłacać na jego konto bankowe.
  Dane do przelewów:
  Fundacja Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej Siebie”
  ul. Ludwika Waryńskiego 85/2 , 58-105 Świdnica
  27 1090 2369 0000 0001 3384 0233
  tytułem: Artur Klaja nr 2/12/2016
  darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

 • Gosia

  Oj dzieje się, dzieje w Naszej Fundacji.
  Serca wspaniałych ludzi niosą pomoc Arturowi. Kochani Państwo Gwiazda muzyki Pop Patrycja Markowska wraz z zespołem przekazała na konto Artura Klaja dobrowolną darowiznę.
  Nie będzie Gwiazdy na naszym Koncercie Kolęd 15.01.2017 r. ale zaraz po nim Artur,
  jego Mama Tosia oraz zarząd fundacji planują osobiście podziękować
  Patrycji i Zespołowi udając się do Galerii Świdnickiej na JEJ koncert.
  Będą kwiaty, skromny prezent od Fundacji i podziękowania oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcie.
  Jesteśmy wzruszeni tym gestem dobroci i szlachetności serca Wielkiej Gwiazdy, za co jej i Zespołowi serdecznie dziękujemy.