Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Ten weekend zdominują sportowe zmagania w ramach 52. Rajdu Świdnickiego. Na tym jednak nie koniec wydarzeń oraz atrakcji czekających na mieszkańców w najbliższych dniach!

52. Rajd Świdnicki

Już tylko chwila dzieli nas od startu 52. Rajdu Świdnickiego, który zainauguruje tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie stanie 77 załóg, na które czekać będzie 13 odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 170 km.

Uroczyste otwarcie rajdu odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia o godzinie 14:30 w hali świdnickiego lodowiska przy ulicy Śląskiej, natomiast o godzinie 16.00 zawodnicy rozpoczną rywalizację na trasie pierwszego oesu wytyczonego ulicami Świdnicy. Zakończenie imprezy nastąpi w niedzielę: na godzinę 17.00 na terenie OSiR planowana jest ceremonia kwiatowa z udziałem czołówki rajdu, natomiast o godzinie 19.00 odbędzie się ceremonia rozdania pucharów i nagród.

Szczegółowy harmonogram oraz informacje dostępne są w zapowiedzi wydarzenia.

Wernisaż wystawy Marioli Szałkowskiej „Malarstwo” (piątek)

Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” oraz Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Marioli Szałkowskiej, który odbędzie się w piątek, 26 kwietnia o godzinie 17.00 w wieży ratuszowej przy ulicy Wewnętrznej 2. Wstęp wolny.

Przedrajdowe spotkanie kibiców z uczestnikami 52. Rajdu Świdnickiego (piątek)

Najszybsze, najnowocześniejsze rajdówki i zawodnicy, którzy wezmą udział w 52. Rajdzie Świdnickim, będą czekać na kibiców w piątek, 26 kwietnia od godziny 19:30 w Centrum TMT Moto przy ul. Wrocławskiej 105 w Świdnicy. Automobilklub Sudecki, organizator Rajdu Świdnickiego, zaprasza na przedrajdowe, otwarte spotkanie z kierowcami i pilotami rajdowymi.

Na spotkanie zaproszone zostały wszystkie załogi zgłoszone do zawodów. W Centrum TMT Moto pojawią się m.in. Mikołaj Marczyk – dwukrotny mistrz Polski i jego rajdówka Skoda Fabia RS Rally2, Marek Suder – dwukrotny mistrz Polski w rajdach historycznych i jego rajdówka Ford Escort.

II Spacer Fotograficzny 58 100 (sobota)

Na sobotę, 27 kwietnia zaplanowany został 2. Spacer Fotograficzny 58100. Uczestnicy spaceru spotkają się punktualnie o godzinie 11:00 na Placu Pokoju w Świdnicy. Fotograficznym tematem kwietniowego spotkania miłośników fotografii będzie jeden z najważniejszych zabytków Świdnicy – Kościół Pokoju.

Uczestnikiem spacerów fotograficznych może zostać każdy. Nieważne czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, czy jesteś już pochłonięty przez to medium. Na spacer fotograficzny możesz wziąć ze sobą smartfona, lustrzankę lub bezlusterkowca. Najważniejszym celem jest integracja i świeże spojrzenie na otaczającą nas przestrzeń – mówi Tomasz Pietrzyk, pomysłodawca świdnickich spacerów fotograficznych.

„Medżik dla Honoraty” – festyn charytatywny w Bolesławicach (sobota)

Honorata Oberman ze Świdnicy, terapeutka dzieci, młodzieży i dorosłych w spektrum autyzmu, przed rokiem usłyszała diagnozę. 40-latka walczy z nowotworem mózgu. Bliscy i przyjaciele ruszają z pomocą, by zebrać pieniądze potrzebne na operację w Niemczech. – Zróbmy razem „medżik” dla Honoraty – apelują i zapraszają 27 kwietnia na charytatywny festyn.

Charytatywny festyn rozpocznie się o godz. 14.00 na boisku w Bolesławicach (gm. Jaworzyna Śląska). Na uczestników czekać będą stoiska z domowymi pierogami, bigosem, flakami i ciastem. Bedzie można wybrać się na przejażdżkę jeepem lub quadem, zajrzeć do rycerskiego namiotu. Na dzieci będą czekały dmuchańce i bańki mydlane.

Uroczyste otwarcie placu zabaw w Pszennie (sobota)

Wójt gminy Świdnica oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zapraszają na uroczyste otwarcie Wielkiego Placu Zabaw przy ul. Akacjowej w Pszennie, które odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 12.00.

Wycieczka na Wierzbnik (niedziela)

Zbliża się piąta wycieczka w ramach Korony Wzgórz Ziemi Żarowskiej. W niedzielę, 28 kwietnia 2024 roku uczestnicy zawędrują na Wierzbnik (264 m n.p.m.). – Na wycieczkę wyruszamy w niedzielę, 28 kwietnia o godzinie 10:15 autobusem z Dworca PKS w Żarowie. Uwaga, ilość miejsc (50) w autobusie ograniczona. Osoby dysponujące własnym transportem, prosimy o przyjazd prosto do Wierzbnej. Spotykamy się przy miejscowym Kościele Parafialnym. Wycieczkę zakończy wspólne ognisko u podnóża tzw. Skałki. Powrót autobusem do Żarowa o godz. 14:00 – informują organizatorzy.

Wzniesienie położone jest przy południowo-zachodnim skraju słynącej z zabytków architektury miejscowości Wierzbna w gminie Żarów. Na uczestników wyprawy czeka ponadto wizyta w perle architektury romańsko-barokowej na Dolnym Śląsku, czyli parafialnej świątyni pw. Wniebowzięcia NMP, przyległej zabudowie pocysterskiego kompleksu dawnego przeoratu oraz średniowiecznej, rycerskiej siedzibie Panów z Wierzbnej na tzw. Skałce. O historii tych miejsc oraz dodatkowych ciekawostkach związanych z Wierzbną, opowie uczestnikom wycieczki archeolog i historyk Bogdan Mucha, specjalista d/s zbiorów muzealnych w GCKiS Żarów.

„Muzyczne Opowieści Europy” – koncert w Kościele Pokoju (niedziela)

W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia w świdnickim Kościele Pokoju odbędzie się koncert z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Głównym wykonawcą koncertu będzie największy w Polsce Wrocławski Chór Seniora, do którego dołączą uznani soliści śpiewacy oraz instrumentaliści. Całością zadyryguje Tomasz Maleszewski. Początek koncertu o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

– „Muzyczne Opowieści Europy” to podróż po etnicznych, ludowych i narodowych pieśniach z różnych zakątków Europy: Finlandii, Niemiec, Serbii, Słowacji, Węgier, Grecji, Macedonii, Polski, Ukrainy, Czech, Włoch i wielu innych krajów. W repertuarze znajdą się takie utwory, jak m. in. „Ederlezi”, „Hava Nagila”, „Ustibaba”, „Stefan”, „Ajde jano”, „Ketri, ketri”, „Hosadyna”. Projektem tym, chcemy w oryginalny sposób muzycznie uczcić 20. rocznicę wstąpienia Polski do wspólnoty Europejskiej – informują organizatorzy.

/opr. mn/

Poprzedni artykułDruk offsetowy – Co to jest?
Następny artykułEkran LCD vs OLED – czym różnią się technologie produkcji wyświetlaczy?