Strona główna 0_Slider Prokuratura potwierdza: Na Teatralnej został postrzelony mężczyzna

Prokuratura potwierdza: Na Teatralnej został postrzelony mężczyzna

0

Świdnicka Prokuratura Rejonowa potwierdza, że 1 maja na ul. Teatralnej w Świdnicy została użyta broń palna. Dzisiaj w tej sprawie wszczęto śledztwo.

Jak już informowaliśmy, około godz. 19. 30 w minioną środę mieszkańcy ul. Teatralnej i przyległych usłyszeli najpierw odgłosy bijatyki, a później strzały. Usłyszałam, że coś się dzieje, a kiedy przyszłam było sporo ludzi, na ulicy leżał chyba mężczyzna, widziałam zza samochodu zakrwawione nogi – mówiła 1 maja jedna z okolicznych mieszkanek. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na miejscu zostały ślady krwi i ubrania. Policja część ulicy wyłączyła z użytkowania na czas zebrania dowodów.

1 maja 2024 r. w godzinach wieczornych w centrum Świdnicy doszło do postrzelenia mężczyzny. Został postrzelony z broni palnej w udo. Na miejscu zabezpieczono wiele śladów biologicznych i dowodów, w tym również broń palną. Mężczyzna trafił do szpitala, tam przeszedł zabieg. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin.

Cały czas trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego postrzelenia. Prokuratura dzisiaj wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu oaz nielegalnego posiadania broni. W sprawie jest założonych kilka wersji i te wersje są przez policję i prokuraturę weryfikowane. To wszystkie informacje, jakie mogę w tej chwili przekazać – dodaje Marek Rusin.

Prokurator nie ujawnia, kim jest poszkodowany.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułSarna uwięziona niemal w centrum Świdnicy [VIDEO]
Następny artykułJuż w tym tygodniu czwartek lekkoatletyczny