Strona główna 0_Slider Pociągiem do Skalnego Miasta? Wracają sezonowe połączenia do Czech

Pociągiem do Skalnego Miasta? Wracają sezonowe połączenia do Czech

0

Już w najbliższy weekend powróci cieszące się dużym zainteresowaniem sezonowe połączenie kolejowe do Adršpachu. Tym samym, po ponad półrocznej przerwie, podróżni ponownie będą mogli udać się do Skalnego Miasta.

fot. Adršpašské skály/Facebook; Technické Služby Adršpach

Sezonowe połączenie Kolei Dolnośląskich, łączące Wrocław z miejscowościami Teplice nad Metují oraz Adršpach, po raz pierwszy wystartowało pod koniec kwietnia 2018 roku. Pilotażowy projekt tak spodobał się mieszkańcom województwa, że połączenia stały się obowiązkowym punktem wiosenno-letniego rozkładu jazdy. W tym roku weekendowe kursy rozpoczną się 27 kwietnia. Na linii Wrocław – Adršpach kursować będą dwie pary pociągów. Do Skalnego Miasta będzie też można dotrzeć w dni świąteczne, w tym podczas zbliżającej się majówki: 1 oraz 3 maja.

Skalne Miasto to bez wątpienia jedna z bardziej rozpoznawalnych atrakcji naszych czeskich sąsiadów, którą warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Co roku miejsce to odwiedzają tysiące turystów, a spora ich część pochodzi z Polski. To świetny kierunek – zarówno dla górskich amatorów, jak i pasjonatów sportów ekstremalnych. Ci, korzystając z rozbudowanych terenów wspinaczkowych, mogą eksplorować nieznane im rejony. Rodziny z dziećmi mogą natomiast udać się na spacer zielonym szlakiem pełnym skalnych przewężeń i skał o niepowtarzalnych kształtach, a koniec wycieczki zakończyć rejsem tratwą po sztucznym jeziorze u podnóża Skalnego Miasta – zachęcał podczas wcześniejszego sezonu turystycznego Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

W drodze do Czech pociągi jeżdżące na trasie D67 zatrzymują się na stacjach kolejowych położonych na terenie powiatu świdnickiego: w Żarowie, Jaworzynie Śląskiej i Świebodzicach. Zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy, odjazdy bezpośrednich pociągów w kierunku Adršpachu są następujące: z Żarowa o godzinie 8.27 i 16.19, z Jaworzyny Śląskiej o 8.37 i 16.27, natomiast ze Świebodzic o 8.44 i 16.35.

Za przejazd w jedną stronę z Żarowa do Adršpachu trzeba będzie zapłacić 26 złotych, z Jaworzyny Śląskiej – 14 zł, natomiast ze Świebodzic – 22 zł. Dwa złote mniej trzeba będzie zapłacić za dojazd do Teplic. Z 50% zniżki mogą skorzystać dzieci w wieku od 6 do 15 lat, natomiast dzieci do lat 6 mogą jechać bezpłatnie. Bilet na całą trasę można kupić przez internet, u konduktora oraz w kasach biletowych i Biurach Obsługi Klienta KD. Ze szczegółowym rozkładem połączeń oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich.

/Koleje Dolnośląskie, mn/

Poprzedni artykułŻarów. Uczczą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zachęcają do świętowania Dnia Flagi
Następny artykułZagramy z wyżej notowanym rywalem