Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów. Uczczą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zachęcają do świętowania Dnia Flagi

Żarów. Uczczą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zachęcają do świętowania Dnia Flagi

0

Burmistrz Żarowa Leszek Michalak oraz burmistrz-elekt Przemysław Sikora zapraszają na oficjalne uroczystości upamiętniające 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczną się mszą świętą w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Ceremonia składania wieńców i kwiatów będzie miała miejsce o godz. 13.30 pod pomnikiem Pomnikiem Pamięci Narodowej w Żarowie.

2 maja z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań, może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej i wywiesić flagę. Zapraszamy do włączania się do akcji #mojaflaga! Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Może to być dowolna flaga – uszyta samodzielnie, kupiona, a nawet zrobiona z papieru. Flagę można wyeksponować przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. W tym roku mija 20. rocznica formalnego uchwalenia Dnia Flagi – zachęcają żarowscy samorządowcy.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułSala lekcyjna, w której aż chce się uczyć! „Ósemka” uroczyście otworzyła swój eko-ogród [FOTO]
Następny artykułPociągiem do Skalnego Miasta? Wracają sezonowe połączenia do Czech