Strona główna 0_Slider Bal i koncert dla Artura

Bal i koncert dla Artura

2

30-latek ze Świdnicy wraz z mamą od lat walczy o to, by móc samodzielnie chodzić. Wielką nadzieję stwarza nowatorska terapia komórkami macierzystymi. Artur Klaja ma już 30 tysięcy na rozpoczęcie leczenia, potrzeba jeszcze ponad 40 tysięcy złotych.

Artur KlajaMimo choroby Artur Klaja skończył liceum w Mokrzeszowie i Studium Policealne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy, uzyskując dyplom informatyka. Za nim jest 12 operacji i lata ćwiczeń pod okiem rehabilitantów. Jego marzeniem jest samodzielne chodzenie, którego może zasmakować dzięki urządzeniu pionizującemu. Jest jednak szansa na metodę leczenia, która właśnie została wdrożona u innego świdniczanina, Michała Szalińskiego. To leczenie za pomocą komórek macierzystych, które mogą pomóc w regeneracji układu nerwowego.

– Jestem zdeterminowana, muszę ratować mojego syna. Chcę, by był samodzielny! – mówi Antonina Klaja. Artur został zakwalifikowany do leczenia w Centrum Medycznym Klara w Częstochowie, jednak terapii komórkami macierzystymi nie refunduje NFZ. Do tej pory rodzina z 1% i akcji charytatywnych uzbierała 31 tysięcy złotych, co pozwoli na podanie dwóch dawek. – Leczenie zaczyna się w lutym. Jeśli nie znajdę innego wyjścia, na pozostałe leczenie zaciągnę pożyczkę – zapowiada pani Antonina. 

Do pomocy włączyła się świdnicka Fundacja „Bliżej siebie”. 15 stycznia o godzinie 16.00 zaprasza do wysłuchania koncertu kolęd w kościele pw. NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych. Najpiękniejsze melodie bożonarodzeniowe zaprezentują uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy. Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka datków na leczenie Artura Klai. Natomiast 18 lutego Fundacja organizuje bal, podczas którego zostanie zorganizowana licytacja. – Dochód z licytacji w całości zostanie przeznaczony na leczenie Artura. Bardzo bym chciała, aby z balu i koncertu udało się pozyskać środki przynajmniej na jedną dawkę – mówi Małgorzata Dziura-Sztejnberg, prezes Fundacji „Bliżej siebie”.

Z pomocą dla Artura nie trzeba czekać do specjalnych okazji. Datki można wpłacać każdego dnia  wpłacając datki na konto Fundacji Dogonić Marzenia: 77 1090 2356 0000 0001 2167 7406 z dopiskiem Artur Klaja.

plakat_fb

Poprzedni artykułWyburzą budynek przy dworcu [FOTO]
Następny artykułŚwięto młodych adeptów futbolu! [120 ZDJĘĆ]