Strona główna 0_Slider Święto młodych adeptów futbolu!

Święto młodych adeptów futbolu! [120 ZDJĘĆ]

0

Świetna atmosfera i fantastyczne emocje sportowe towarzyszyły kolejnemu turniejowi z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2016/2017. Dziś w hali w Witoszowie Dolnym oglądaliśmy najmłodszych z najmłodszych. Na starcie stanęło aż 16 drużyn złożonych z zawodników z rocznika 2010 i młodszych!

turniej-pilkarski-w-witoszowie-63

Nie było lepszych i gorszych piłkarzy, każdy z uczestników uhonorowany został pucharem dla „Najlepszego zawodnika turnieju”. Rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach, gdzie rozegrano dwa oddzielne turnieje. Zmagania trwały aż 6 godzin, w sumie odbyło się 56 pasjonujących pojedynków pełnych emocji i sporej ilości goli. Zespoły z pierwszych trzech miejsc z każdego turnieju zostały uhonorowane nagrodami w postaci sprzętu sportowego, a każdy z blisko 130 młodych piłkarzy otrzymał ponadto gadżety przygotowane przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica i firmę Colgate-Palmolive.

Walka o końcowe laury była niesłychanie zacięta, a ostatecznych zwycięzców poznaliśmy w ostatnich turach meczów. Ostatecznie w grupie A najlepsi okazali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej I Dzierżoniów, wyprzedzając groźną Wratislavię Wrocław i Polonię-Stal II Świdnica. W grupie B zwyciężyła Baszta Wałbrzych. Na kolejnych stopniach podium uplasowała się Polonia-Stal III Świdnica i Akademia Piłkarska 13 Świdnica. Młodych piłkarzy do walki zagrzewała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, która następnie wspólnie z wiceprezesem Polonii-Stali Świdnica Dariuszem Stachurskim uczestniczyła w ceremonii kończącej kolejny turniej z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2016/2017. Patronem medialnym cyklu jest Swidnica24.pl.

Klasyfikacja końcowa – turniej na boisku A:

 1. Akademia Piłkarska I Dzierżoniów
 2. Wratislavia Wrocław
 3. Polonia-Stal II Świdnica
 4. Akademia Piłkarska Nowa Ruda
 5. Polonia-Stal I Świdnica
 6. Siódemka I Bielawa
 7. Akademia Piłkarska 13 Świdnica I
 8. Diament I Wałbrzych

Klasyfikacja końcowa – turniej na boisku B:

 1. Baszta Wałbrzych
 2. Polonia-Stal III Świdnica
 3. Akademia Piłkarska 13 Świdnica II
 4. Siódemka II Bielawa
 5. Polonia-Stal IV Świdnica
 6. Akademia Bolko Bolków
 7. Akademia Piłkarska II Dzierżoniów
 8. Diament II Wałbrzych

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: MDvR, Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułBal i koncert dla Artura
Następny artykułNa pomoc bezdomnym i samotnym [WAŻNE ADRESY I TELEFONY]