Strona główna 0_Slider Gruchoty, brawura i źle zabezpieczone ładunki. 21 wykroczeń podczas akcji kontrolnej

Gruchoty, brawura i źle zabezpieczone ładunki. 21 wykroczeń podczas akcji kontrolnej

0

Zły stan techniczny, nadmierna prędkość, źle zabezpieczony ładunek i ignorowanie ograniczenia tonażu – to główne wykroczenia, jakie odnotowali świdniccy policjanci podczas kontroli przeprowadzonej 23 kwietnia wspólnie z inspektoratem transportu. W sześciu przypadkach zostały zatrzymane dowody rejestracyjne pojazdów.

– Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy oprócz bieżących działań na drogach, przeprowadzali wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu oddział Kłodzko wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Działania kolejny raz przeprowadzono na drogach gminy Świdnica – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Mundurowi skontrolowali ponad 50 pojazdów, ujawniając 21 wykroczeń, które głównie dotyczyły niestosowania się do ograniczeń prędkości, ale także niestosowania się do zakazu wjazdu pojazdów powyżej 15 ton, nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku oraz innych naruszeń w transporcie drogowym.

– Kontrolowane w trakcie wczorajszych działań pojazdy były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego. W 6 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych min. z powodu złego stanu technicznego pojazdu – informuje rzeczniczka świdnickiej policji i dodaje, że podobne akcje będą systematycznie prowadzone w całym powiecie świdnickim.

/opr. red./
fot. KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułŚwięta majowe w Świdnicy [PROGRAM]
Następny artykułWyprosili remont drzwi, a tu same kłopoty. Skarżą się na MZN [INTERWENCJA/Aktualizacja]