Strona główna 0_Slider Świdniczanin zawiadamia prokuraturę w sprawie kłamliwego billboardu

Świdniczanin zawiadamia prokuraturę w sprawie kłamliwego billboardu

28

Nie zgadzam się, by szkalowano świdnicki sąd i samą Świdnicę – mówi Krzysztof Szpilka. Świdniczanin złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy w sprawie billboardów, które zawierają informacje o tym, że Świdnicki Sąd Okręgowy wypuścił na wolność pedofila. – To jest kłamstwo i nie godzę się na jego rozpowszechnianie – podkreśla Szpilka.

Zdjęcie wykonane dzisiaj w okolicach Warszawy. Zdjęcie udostępnione Swidnica24.pl

Działając w ważnym interesie społecznym, nie mogąc pogodzić się z kłamliwą kampanią billboardową Polskiej Fundacji Narodowej wymierzonej, m.in. w Sąd w Świdnicy, w dniu wczorajszym złożyłem w tej sprawie doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Uważam, że prowadzona obecnie przez PFN kampania, stawia w złym świetle świdnickie sądownictwo i szkodzi interesowi społecznemu oraz dobremu wizerunkowi miasta Świdnica. Osobiście nie mogę obojętnie patrzeć na to co się dzieję, stąd moja decyzja. Wszystkich, którzy dobrze mi życzą, proszę o wsparcie i zrozumienie. Krzysztof Szpilka. – tej treści oświadczenie świdniczanin zamieścił na portalu społecznościowym i zachęca do jego rozpowszechnienia.

-Wiem, że w świetle polskiego prawa to ten, kto został pokrzywdzony może dochodzić swoich praw dotyczących dobrego imienia, ale uważam, że tutaj chodzi nie tylko o sam sąd, ale o interes społeczny. Nie zgadzam się, by kłamstwo rykoszetem odbijało się na moim mieście. Hasło z billboardu tworzy wrażenie, że po Świdnicy wolno biega pedofil! To niedopuszczalne – podkreśla Krzysztof Szpilka. To absolwent wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, od 1991 pełniący służbę w Straży Granicznej. Był komendantem SG na lotnisku Wrocław Strachowice. Dziś już na emeryturze. – Proszę podkreślić, że nie jestem żadnym “resortowym” dzieckiem, a służbę pełniłem w wolnej Polsce. Kieruje mną tylko poczucie sprawiedliwości i niezgoda na jawne kłamstwo – dodaje. Krzysztof Szpilka jest członkiem świdnickiego koła Nowoczesnej. – Moja decyzja o złożeniu doniesienia nie była inspirowana przez Nowoczesną. Jest to moja prywatna inicjatywa – zapewnia.

Jak podał na konferencji prasowej z udziałem premier Beaty Szydło prezes Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz, na kampanię dotyczącą sądownictwa w Polsce przeznaczono 19 milionów złotych. Ryszard Terlecki, szef klubu parlamentarnego PiS podczas innej konferencji prasowej stwierdził, że to kampania rządowa. Tej wersji zaprzecza większość polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Informacje o rzekomym wypuszczeniu pedofila przez Świdnicki sąd zdementował prezes Sądu Okręgowego w Świdnicy, wydając specjalne oświadczenie. Mimo to billboardy nadal znajdują się w przestrzeni publicznej.

Agnieszka Szymkiewicz

 • sowa

  Naprawdę? Ważne jest to że to nie świdnicki sąd?

  Cytując świdnica24: “Chory na stwardnienie rozsiane mężczyzna, którego prokuratura oskarżyła o seksualne wykorzystanie 5-letniego chłopca, stawił się w świdnickim Sądzie Rejonowym. Dzisiaj ma zapaść decyzja, czy ze względu na stan zdrowia Tomasz Ł. może uczestniczyć w rozprawach.” i “Ogólnopolskie media zamieszczają od kilku dni informacje o niepełnosprawnym pedofilu, który mimo zarzutów wykorzystania 5-letniego chłopca pozostaje na wolności. Decyzje w tej sprawie zapadły kilka miesięcy temu, a proces rozpoczął się 26 lipca.”
  O sprawie obszernie pisaliśmy 26 lipca 2017 roku w artykule „Proces niepełnosprawnego pedofila utajniony”.

  Nie ważne jest to że ten gnój jest na wolności bo jakiś sędzia go wypuścił? Ludzie kto wam wsadził kupę zamiast mózgów? Nie rozumiem tego kompletnie. I uprzedzając wasze ataki: nie, nie jestem pisowcem, peowce czy kimkolwiek innym. Po prostu szlag mnie trafia gdy dzieją się takie rzeczy…

  Owszem byłbym za tym zeby tego zwyrodnialca wypuści, ale informując wcześniej społeczeństwo gdzie i o której żebym mógł mu na spokojne urwać głowę własnymi rękoma!

 • Natalia

  Tak sie martwia o zdrowie pedofila a gdzie w tym jest ofiara, przeciez to dziecko i tu caly pies pogrzebany bo to kladzie cien na ten tzw. wymiar sprawiedliwosci. Spoleczenstwo ma odwrocona rzeczywistosc , ze rece opadaja ludzie obudzcie sie bo dzieje sie krzywda na bezbronnych. A zdrowy byl jak to robil tak i o czym tu pisac .

  • Młody

   Zalecam szybki kurs czytania że zrozumieniem nikt się nie martwi o pedofile tylko w tym przypadku o dobre imię rodziennego miasta. Gdybyś zapytała tego gościa o stosunek do wypuszczenia tego pedofile na wolność to pewnie by się okazało że nie rozbicie się niczym . Natomiast przykre jest że przekładanie przekonania polityczne nad szacunek do swojego miasta . Żenada.

   • Obiektywny

    Ludzie ogłupieli w Świdnicy, ogłupieli na punkcie miasta.
    Ch**j że dzieją się tutaj patologie, ch**j że cierpią dzieci ważny wizerunek miasta, wiochy zabitej dechami.

    • Młody

     To ze oglupieli to doskonale widac po twoim wpise.

     • Obiektywny

      Pedofil jest na wolności ? jest więc o co biega ? idz na policję niech ci udostępnią dane ile jest tutaj przestępczości od drobnych złodziejaszków po gang i pedofilów.

     • sowa

      Zrozumiesz jak będziesz miał dzieci w czym jest rzecz a teraz rozpaczaj dalej że ktoś źle napisał o świdnickim sądzie który wypuszcza naćpanego taksówkarza na wolność bez odebrania prawa jazdy bo zachodzi podejrzenie ze i tak bedzie jeździł. I żeby była jasność. Na billboardach nikt nie pisze o Świdnicy w kontekscie miasta a o jednej ze Świdnickich instytucji. Rozumiesz co jest na rzeczy czy zaczynamy rysowac zebys mógł ogarnąć?

     • Obiektywny

      Pedofil na wolności, gang na wolności, jeszcze szef gangu dostał od państwa odszkodowanie, to jest dobry wizerunek Świdnicy.

     • Młody

      Co wy wszyscy palicie 😉

 • Obiektywny

  Maniaków Patriotycznych w Świdnicy nie brakuje.
  Z czym pan Szpilka ma problem ? pedofil jest na wolności, żyje sobie normalnie a dziecko zgwałcone. Sprawa była w sądzie w Świdnicy, więc z czym jest problem ?

  CO JEST DOBRE I WAŻNE WIZERUNEK MIASTA CZY DZIECKO ?

  Świdnica już dawno straciła dobry wizerunek, bo pedofilów jest tutaj mnóstwo, o gangu świdnickim też było głośno, innych różnych przypadków tutaj nie brakuje.

  • rodzic

   gdybyś był/a faktycznie obiektywny/a to z łatwością można odróżnić podstawową puentę – nie można za państwowe pieniądze oszukiwać ludzi. Ważną ale inną kwestią jest sprawa wadliwych bądź przegranych spraw w sądach. Takimi szkalującymi bilbordami nie reklamuje się Polski ani miasta. Czy będziemy propagować religię katolicką informacjami o księżach pedofilach? Klasyczna analogia.

   • Obiektywny

    Pedofil jest na wolności jego pierwsze sprawy były tutaj, bo wcześniej to samo robił. Gdyby nie nagłośnili sprawy byłaby cisza o takich rzeczach się mówi.

 • Obiektywny

  W ogóle dlaczego Sąd Okręgowy jest w Świnicy ? sądy okręgowe są tylko w miastach wojewódzkich i byłych wojewódzkich, Świdnica takowa nie jest i nie była nigdy.

  Sąd Okręgowy powinien być w Wałbrzychu skoro tam było województwo, wtedy pisałoby Sąd w Wałbrzychu wypuścił pedofila.

  Na co jest ten sąd potrzebny w Świdnicy ? pózniej są takie a nie inne informacje ze Świdnicy. Pózniej niektórzy w Świdnicy szaleją i wstyd robią miastu, oddać sąd Wałbrzycha i po problemie ze złym wizerunkiem Świdnicy.

  • AnkaH

   weź idź na spacer ochłonąć 😀

  • Maciej Miłosz

   Ciesz się tym co masz w Wałbrzychu i może się zajmij zaletami własnego miasta zamiast wylewać jakieś żale i kompleksy na temat Świdnicy.

  • JAcenty

   Z tego samego powodu, dla którego Prokuratura Okręgowa również jest w Świdnicy. Bo Świdnica jest lepsza od Wałbrzycha. I tyle.

 • Alojzy

  Kino na szpilkach 😀

 • Madzia

  Prawo jest prawo, to nie wina sędziego, że nie ma ośrodka dla tego zwyrodnialca i raczej bym na waszym miejscu ścigał Bynia ziobre że przez dwa lata nic nie zrobił z takimi przepisami. Natomiast całkiem inną sprawą jest to, że Sąd Świdnicki został kłamliwie pomówiony i wcale się nie dziwię Panu Szpilce. Jeżeli ma takie poczucie i jako mieszkaniec czuje się urażony to jego prawo zgłosić to do prokuratury. Zwłaszcza, że ten cyrk jest za nasze pieniądze !!!

 • Politolog z Katowic

  Nie dopisano jeszcze, że major KSzp obecnie jest ochroniarzem w Biedronce.
  Widzę, że mamy pierwsze jaskółki kampanii wyborczej samorządowej, być może to będzie kandydat na prezydenta z Nowoczesnej ? przecież te działanie jest czysto PR-owskie, gdzieś tam w obiegu ma się obić nazwisko tego Pana, taki cel, niech coś mówią o Panu Szpilce, ale mówią!!
  Paluszek też produkował się w mediach, nawet w teleturnieju wziął udział, lokalna gazeta pompowała jak mogła ten balon, do Rady wszedł przebojem, pomysły mu się skończyły w grudniu 2014 roku gdy zasiadł wysoko w prezydium RM poza jednym pomysłem sentymentalnymi zdjęciami osiedla już z nazwy młodych tylko rozstawionymi na naszym osiedlowym “Monciaku” prowadzącym nie nad morze jak w Sopocie, ale do kościoła. Facet wypalił się nim się kadencja zaczęła, a jak będzie z Panem majorem?

 • rodzic

  Jestem wielkim przeciwnikiem bandyctwa, pedofilii szczególnie. Natomiast w pełni zgadzam się z zawiadamiającym, że nie można kosztem publicznych pieniędzy – pochodzących ze spółek skarbu państwa finansować nieprawdy. Być może zamiar fundacji był słuszny, ale forma wykonania żenująco niska. Informacje trzeba przedstawiać uczciwie i po sprawdzeniu. Poza tym też odnoszę wrażenie, że faktycznie wizerunek miasta i sądu został nadszarpnięty przez nieprawdziwe informacje. Miasto chce się rozwijać, przyciągać turystów. Są hotele, restauracje, muzea. A przesłanie z bilbordów też odbieram tak, że jest w Świdnicy niebezpiecznie. Od walki z bandytami są organa ścigania i niech one się tym zajmą i to natychmiast, bo każdy chce żyć w bezpiecznym mieście, państwie. Straszenie nas pedofilami na bilbordach naszego bezpieczeństwa nie zwiększa a dodatkowo wzbudza strach. Podobno Fundacja ma promować Polskę za granicą – osiągnie oczywiście efekt przeciwny – straszy. Dziwię się, że to mieszkaniec musi składać takie zawiadomienia a nie urzędnicy miejscy czy radni a ostatecznie sąd – rozumiem że wszyscy podkulili ogony.

  • Obiektywny

   Nadszarpnięty to masz chyba mózg, pedofil na wolności za swoje pierwsze czyny był tu sądzony. O Świdnicy tyle słychać i tyle można poczytać, że już nic jej nie zaszkodzi, przez wiele osób z innych miast jest uważana za jedno z gorszych niebezpiecznych miast. Szef świdnickiego gangu też na wolności i z dużym państwowym odszkodowaniem, pedofila nie jednego tutaj złapano.

   • rodzic

    Daruj sobie wycieczki personalne bo traktowałem cię poważnie i nie chce tego zmieniac

   • Młody

    Problem w tym że rodzic ma mózg……..

   • Maciek Mackowski

    jak tam trollu? byłeś w pięknej Świdnicy?

 • bleble

  Szpilka walnij się w głowę. Niskiej jakości ta sława będzie. Jakie to ma znaczenie cze sąd w Świdnicy czy we Wrocławiu wydał taką decyzję. Co ciebie tak bodło ? Szukasz rozgłosu ? Ja też jestem ze Świdnicy i nie zabolało mnie to. Pościerałeś już wosk ze schodów sądu ???

 • Ken Adams

  Rozumiem, że na tej samej zasadzie by można powiesić billboardy w całej Polsce, że biskup diecezji świdnickiej zabawiał się z chłopcami i klerykami? Co z tego, że nie ze świdnickiej tylko poznańskiej i co z tego, że Peatz a nie Dec. Biskup to biskup i można go obsmarować? I rozumiem, że tez cała obecna tu gawiedź pisowska by nie widziała problemu? Bo mnie się zdaje, że w takim przypadku to by się tym zajęła prokuratura z urzędu i do gry by weszły najwyższe władze państwa PiS.

  • sowa

   Co wy macie z tym PiS-em w tych pustych łbach. Każdy kto ma inne zdanie od Was to albo PiS-owiec albo lewak. Weź się baranie rozpędź, wybierz twardą ścianę i nastaw sobie tej bałagan w głowie… I nic chłopie nie rozumiesz – wydawało Ci się tylko!

 • Stanislaw Kotelko

  Słuszne działanie. Rzeczone bilbordy szkalują w ogóle sądownictwo polskie na przykładzie paru jednostkowych przypadków podrywając prestiż wymiaru sprawiedliwości. A wszystko w imię partyjnych zagrywek politycznych, które z prawdziwą reformą sądownictwa nic wspólnego nie mają!