Strona główna 0_Slider Dzień Ziemi na Pogodnej. „Możesz sprawić, że nasze schronisko będzie jeszcze piękniejsze”

Dzień Ziemi na Pogodnej. „Możesz sprawić, że nasze schronisko będzie jeszcze piękniejsze”

0

To będzie wspaniała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, i uczynić nasze miejsce jeszcze piękniejszym dla zwierząt – zachęcają przedstawiciele świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, którzy zapraszają do wspólnego świętowania Światowego Dnia Ziemi.

W niedzielę, 28 kwietnia 2024 roku zapraszamy całe rodziny do schroniska dla zwierząt, aby wspólnie zadbać o naszą Ziemię. Co będziemy robić? Sadzić nowe kwiatki, pielęgnować rośliny, porządkować tereny zielone wokół schroniska oraz zadbamy o ogród sensoryczny. To będzie wspaniała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, i uczynić nasze miejsce jeszcze piękniejszym dla zwierząt. Nie martw się, jeśli nie masz doświadczenia w ogrodnictwie. Wszystkie chętne osoby są mile widziane! – zachęca Adrianna Kaszuba, prezes zarządu Fundacji Mam Pomysł oraz kierownik świdnickiego schroniska.

Jeśli nie możesz nas wesprzeć osobiście chętnie przyjmiemy sadzonki lub krzewy (wierzby, pęcherznicy, dereni, żarnowca, forsycji, czarnego bzu) oraz zioła (oregano, tymianek, lawenda, kocimiętka). Ważne: nie przyjmujemy iglaków oraz roślin kłujących lub ciernistych – dodaje.

Dzień Ziemi odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia w godzinach od 11.00 do 15.00 na terenie schroniska przy ulicy Pogodnej 3 w Świdnicy.

/Fundacja Mam Pomysł, opr. mn/

Poprzedni artykułUczestnik Rajdu Świdnickiego w świdnickim areszcie! [FOTO]
Następny artykuł„Nie ma zgody na budowę biometanowni w Świebodzicach”. Burmistrz informuje o sytuacji