Strona główna Sport Moto Marcin Pietrzyk i Mariusz Kupiec na podium RSMP!

Marcin Pietrzyk i Mariusz Kupiec na podium RSMP! [FOTO]

0

Ogromnym sukcesem świdnickiej załogi zakończyła się 4. eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 51. Rajd Dolnośląski. Marcin Pietrzyk i Mariusz Kupiec zajęli doskonałe 3. miejsce w klasie HR4.

51. Rajd Dolnośląski przeszedł już do historii. Wciąż jednak nie opadły emocje po świetnym występie naszych lokalnych zawodników. W drugim starcie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski udało się stanąć na podium. Niewątpliwie jest to doskonały prognostyk przed nadchodzącym sezonem. W jednej z najmocniej obsadzonych klas świdnicki kierowca bez żadnych kompleksów toczył zaciętą walkę z obecnym i i byłym mistrzem Polski, dwukrotnie kończąc odcinki specjalne z drugim czasem.

Trasy 51. Rajdu Dolnośląskiego były bardzo wymagające i już pierwszy etap zgarnął prawdziwe żniwa wśród zawodników. Jeden z najbardziej wymagających i technicznych odcinków umiejscowiony był na terenie „Duszniki Arena”. Ciasne i kręte drogi, liczne łączniki szutrowe, hopy i mostki postawiły zawodnikom wysoko poprzeczkę. Na cztery przejazdy tego odcinka Marcin Pietrzyk zajął tam dwukrotnie drugą lokatę. W tym miejscu należy powiedzieć, że pod względem technicznym miał do dyspozycji najsłabsze auto w stawce klasy HR4.

Oczywiście nie obyło się bez problemów. Brak przyczepności w wielu miejscach stwarzał mnogość podbramkowych sytuacji. Sprawy nabrały zupełnie innego obrotu, kiedy w połowie pierwszej pętli dostarczono nowy komplet opon MRF. Czasy jakie uzyskiwał Pietrzyk poprawiły się o ponad 30 sekund na odcinku. Pierwszy dzień zakończył na doskonałym 3. miejscu w klasie. Niestety aż cztery załogi musiały wycofać się z rywalizacji pierwszego dnia. Trzy z nich przystąpiły do kolejnego etapu w systemie Super Rally.

Kolejny dzień rozpoczął się od odcinka Pisary. Na tym etapie Marcin Pietrzyk miał 55 s. przewagi nad czwartą załogą i tylko 18 s. straty do Bartłomieja Fizi zajmującego drugie miejsce. Rozważna, ale i szybka jazda drugiego dnia przyniosła swoje efekty. Okazało się, że drugi dzień rajdu dla naszej załogi to nie będzie tylko obrona zajmowanej lokaty, ale walka o drugi stopień podium. Finalnie zabrakło jedynie 10 sekund. Trzeba jednak zauważyć, że startująca dopiero drugi raz w życiu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski załoga Pietrzyk / Kupiec na mecie uległa jedynie aktualnemu i byłemu mistrzowi Polski.

Po zjeździe z rampy Pietrzyk pokusił się o krótkie podsumowanie:
Na koniec zmagań walczyliśmy o 2. lokatę kończąc rajd na 3. miejscu w klasie HR4 i na 25. w klasyfikacji generalnej. Rajd bardzo udany, a Duszniki Arena to rewelacyjny odcinek. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, bez których nie było by nas w tym miejscu z tym pięknym pucharem. Szczególnie chcielibyśmy podziękować Urzędowi Miasta Świdnica za ogromne wsparcie jakie dostaliśmy. To świetna sprawa, kiedy miasto w którym się urodziłem pomaga w realizacji mojej pasji, a ja mogę się odwdzięczyć promocją naszej pięknej Świdnicy i wynikami oczywiście. Dziękujemy również serwisowi, który jak zwykle profesjonalnie dbał o rajdówkę podczas zawodów.

/Grzegorz Klimowski NPM/
/FOTO. Roman Podfigórny, Art of Foto Bartek Żywarski/

Poprzedni artykułŚwidniczanin zawiadamia prokuraturę w sprawie kłamliwego billboardu
Następny artykułPedofil zostaje na wolności