Strona główna 0_Slider Świdniczanin zawiadamia prokuraturę w sprawie kłamliwego billboardu

Świdniczanin zawiadamia prokuraturę w sprawie kłamliwego billboardu

28

Nie zgadzam się, by szkalowano świdnicki sąd i samą Świdnicę – mówi Krzysztof Szpilka. Świdniczanin złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy w sprawie billboardów, które zawierają informacje o tym, że Świdnicki Sąd Okręgowy wypuścił na wolność pedofila. – To jest kłamstwo i nie godzę się na jego rozpowszechnianie – podkreśla Szpilka.

Zdjęcie wykonane dzisiaj w okolicach Warszawy. Zdjęcie udostępnione Swidnica24.pl

Działając w ważnym interesie społecznym, nie mogąc pogodzić się z kłamliwą kampanią billboardową Polskiej Fundacji Narodowej wymierzonej, m.in. w Sąd w Świdnicy, w dniu wczorajszym złożyłem w tej sprawie doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Uważam, że prowadzona obecnie przez PFN kampania, stawia w złym świetle świdnickie sądownictwo i szkodzi interesowi społecznemu oraz dobremu wizerunkowi miasta Świdnica. Osobiście nie mogę obojętnie patrzeć na to co się dzieję, stąd moja decyzja. Wszystkich, którzy dobrze mi życzą, proszę o wsparcie i zrozumienie. Krzysztof Szpilka. – tej treści oświadczenie świdniczanin zamieścił na portalu społecznościowym i zachęca do jego rozpowszechnienia.

-Wiem, że w świetle polskiego prawa to ten, kto został pokrzywdzony może dochodzić swoich praw dotyczących dobrego imienia, ale uważam, że tutaj chodzi nie tylko o sam sąd, ale o interes społeczny. Nie zgadzam się, by kłamstwo rykoszetem odbijało się na moim mieście. Hasło z billboardu tworzy wrażenie, że po Świdnicy wolno biega pedofil! To niedopuszczalne – podkreśla Krzysztof Szpilka. To absolwent wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, od 1991 pełniący służbę w Straży Granicznej. Był komendantem SG na lotnisku Wrocław Strachowice. Dziś już na emeryturze. – Proszę podkreślić, że nie jestem żadnym „resortowym” dzieckiem, a służbę pełniłem w wolnej Polsce. Kieruje mną tylko poczucie sprawiedliwości i niezgoda na jawne kłamstwo – dodaje. Krzysztof Szpilka jest członkiem świdnickiego koła Nowoczesnej. – Moja decyzja o złożeniu doniesienia nie była inspirowana przez Nowoczesną. Jest to moja prywatna inicjatywa – zapewnia.

Jak podał na konferencji prasowej z udziałem premier Beaty Szydło prezes Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz, na kampanię dotyczącą sądownictwa w Polsce przeznaczono 19 milionów złotych. Ryszard Terlecki, szef klubu parlamentarnego PiS podczas innej konferencji prasowej stwierdził, że to kampania rządowa. Tej wersji zaprzecza większość polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Informacje o rzekomym wypuszczeniu pedofila przez Świdnicki sąd zdementował prezes Sądu Okręgowego w Świdnicy, wydając specjalne oświadczenie. Mimo to billboardy nadal znajdują się w przestrzeni publicznej.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułCzym zajmują się dzielnicowi w Świdnicy?
Następny artykułMarcin Pietrzyk i Mariusz Kupiec na podium RSMP! [FOTO]