Strona główna 0_Slider Działania EDWARD: Policja zapowiada zmasowane kontrole

Działania EDWARD: Policja zapowiada zmasowane kontrole

5

21 września 2017 roku podczas obchodów „Europejskiego Tygodnia Mobilności” w ramach „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych” we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie druga edycja działań pn. „EDWARD”. Działania organizowane są  cyklicznie tego samego dnia miesiąca i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego oraz podmioty działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. Z całą pewnością założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że akcja EDWARD oprócz wzmożonej aktywności policji na europejskich drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Polska policja od 11 lat jest członkiem TISPOL-u (Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego), co pozwala na aktywny udział polskich policjantów ruchu drogowego zarówno w projektach szkoleniowych, kontrolnych działaniach wzmożonych jak również na bieżącą wymianę doświadczeń w obszarze ruchu drogowego z policjantami z innych krajów

Główne przyczyny wypadków drogowych w naszym powiecie to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowania wobec pieszych.

Policjanci świdnickiej drogówki podczas działań EDWARD prowadzonych 21 września będą kontrolować prędkość kierujących w miejscach występowania zagrożeń. Mundurowi będą nadzorować zachowanie kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią grupę szczególnie wysokiego ryzyka poniesienia śmierci lub doznania ciężkich obrażeń w wypadkach drogowych, a także prowadzić działania profilaktyczne.

/Źródło KPP w Świdnicy/

 • Obserwator

  Myślę, że kryptonim akcji został źle dobrany. Lepiej by brzmiała Operacja Prasa, bo i tak chodzi o “wyciśnięcie” jak najwięcej się da mandatów…

  • Polak

   Jak będziesz przestrzegał przepisów nikt ci nie da mandatu bądź spokojny a to co się dzieje na drogach to katastrofa

   • selevador

    Nie był bym taki pewien, ISKRA potrafi zdziałać cuda jeśli chodzi o nabijanie mandatów.

 • sprawiedliwy

  Hejka
  Jesli to działanie prewencyjne ,to gdzie policjant kierujący ruchem na skrzyżowaniu “Mielęcin”. Jest kilka miejsc w powiecie ,gdzie dziś powinni policjanci pomagać obywatelom .

 • Krystyna

  hahahaha mlody kierowca a juz mam ochote na kij bejsbolowy o kamarece nie mówiac !!!!!!! ot straznicy kontro;uja parkowanie na targawisku a na drogach lamane przzeepisy ale tam wiecej kasy zarobia !!!!! a Policja uffff udaje ze kontroluje swidnica strzegom tam panowie policjanci kaske zdabedziecie:)