Strona główna Bez kategorii „Szopotarg” dla chorej Asi

„Szopotarg” dla chorej Asi

0

Pięcioletnia Asia Krzyśpiak urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym, obustronną dysplazją stawów biodrowych, upośledzeniem umysłowym w stanie głębokim, wadą wzroku i epilepsją. To dla niej zostanie urządzony specjalny Asiulkowy Ryneczek podczas weekendowego (4 i 5 lipca) kiermaszu Szopotarg w Starej Szopie w Świdnicy.

Asia
Na co Asieńce teraz najbardziej potrzebne są pieniądze? – Na nowy wózek inwalidzki i oczywiście na turnusy rehabilitacyjne. To niestety kosztuje, bo nasz Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca pewną część, koszty i to duże ponoszą rodzice, a ja jestem samotną mamą, mam jeszcze jedną córkę i trochę mi ciężko – mówi Anna Krzyśpiak, mama Asi.
Szopotarg to kiermasz rękodzieła i rozmaitości. Zaplanowany jest na sobotę i niedzielę, 4-5 lipca, na godz. 12.00-18.00 na terenie Pubu – Pizzerii Stara Szopa (pl. Ludowy 3a, Świdnica). Impreza jest bezpłatna dla wystawców i odwiedzających.

Rękodzieła i słodkości
Co zobaczymy podczas Szopotargu? Kwadratowe koty zaprezentują swoje maskotki z filcu oraz z materiału, podusie dla dzieci z haftem krzyżykowym, wiszące ozdoby z masy solnej, serduszka, kwietniki makrama, bransoletki, kolczyki, spinki do włosów, gumki, opaski. LaFi Handmade wystawi się z ręcznie malowanymi koszulkami, torbami i biżuterią sutasz. MamiNati zaoferuje artykuły przeznaczone dla niemowląt i dzieci: komplety do wózków, kocyki i maty, podusie, sensorki, rożki, podusie antywstrząsowe. Filc This Kreatywna Mama przedstawi zabawki, lalki, przytulanki oraz torby. Ręczne Czary Mary zaprezentują wyroby szydełkowe oraz biżuterię. Rękodzieła Ani to z kolei biżuteria ręcznie robiona z koralików toho. Houseria natomiast pokaże autorską biżuterię wykonaną metodą metalopastyki z kamieniami naturalnymi i elementami starych zegarków. VIVI4N Handmade wystawi biżuterię ręcznie wykonaną – słodkości z FIMO oraz elegancką i efektowną biżuterię z minerałów oraz szklanych koralików. Niebanalne Cuda zaprezentują ozdoby do włosów z satyny, kosze kwiatów na prezent, a także spinki, gumki i opaski dla dzieci. Tochana zaoferuje ozdoby szydełkowe i materiałowe. Z Mysłowa Ceramika pokaże swoje wyroby ceramiczne. Będą też Babeczki Cafe z ciasteczkami i pierniczkami dekorowanymi, ciasteczkami innymi i muffinkami. A Kameleon Doradztwo Żywieniowe zaprezentuje babeczki i ciasto marchewkowe.

Konkursowa sobota
Wszystko rozpocznie się w sobotę, 4 lipca, o godz. 12.00. Już po godzinie rozpoczną się konkursy – pierwszy na najdłuższy wianek z kwiatów, a kolejny na wydzierganie najdłuższego szalika. Dzieci i dorośli będą też mogli wziąć udział w konkursie na odzież z recyklingu. Na godz. 16.00 zaplanowano pokaz mody i rozstrzygnięcie konkursów.
Do wygrania wiele atrakcyjnych nagród – wyrobów rękodzielniczych i pyszności.

Z okazji Festiwalu Teatru Otwartego – spektakl lalkowy
W niedzielę, 5 lipca, w godz. 12.00-18.00 zaplanowano warsztaty dla dzieci z GEO-Zabawa. Chętni będą mogli poszukać prehistorycznych skamieniałości ślimaków, amonitów i trylobitów. O godz. 16.00 Teatr Bajka z Wałbrzycha zaprosi na przedstawienie lalkowe pod tytułem „Leśne ludki”. Teatr ten będzie można wcześniej zobaczyć w piątek, 3 lipca, o godz. 18.00 w Rynku przed wejściem głównym do Teatru Miejskiego w ramach Festiwalu Teatru Otwartego ze spektaklem „Skacząca królewna”.
Na drugi dzień Szopotargu także zaplanowano konkursy: skoków na skakance oraz Szopogrę. Co to takiego? Szopogra to coś, jak gra miejska, ale na terenie Starej Szopy z pytaniami o lokal i o wystawców.
Podczas całej imprezy będzie można skosztować pysznych ciast domowej roboty, a dochód z ich sprzedaży także zasili konto Asi Krzyśpiak.

Program Szopotargu:

Stara Szopa, pl. Ludowy 3a, Świdnica
Sobota, 4 lipca
godz. 12.00 – rozpoczęcie imprezy
godz. 13.00 – konkurs na najdłuższy wianek z kwiatów
godz. 14.00 – konkurs na wydzierganie najdłuższego szalika
godz. 15.00 – konkurs na odzież z recyklingu
godz. 16.00 – pokaz mody i rozstrzygnięcie konkursów
godz. 18.00 – zakończenie pierwszego dnia Szopotargu
Niedziela, 5 lipca
godz. 12.00-16.00 – warsztaty Geo-Zabawa
godz. 13.00 – konkurs skakankowy dla wszystkich
godz. 14.00 – Szopogra
godz. 16.00 – przedstawienie lalkowe „Leśne ludki” – Teatr Bajka z Wałbrzycha
godz. 18.00 – zakończenie imprezy

Wystawcy: Kwadratowe Koty, Filc This Kreatywna Mama, MamiNati, 2 Życie Rzeczy, Ręczne Czary Mary, Niebanlane Cuda, Houseria, Kreatywna Iskierka, LaFi Handmade, Ciepluchy, Kameleon Doradztwo Żywieniowe, Babeczki Cafe Pracownia Cukiernicza, Tochana, REM, Wstążkowo, Robótki Ani, VIVI4N Handmade.

szopotarg

Poprzedni artykułMedale naszych kolarzy w Sobótce!
Następny artykułRodzina z Donbasu przyjeżdża do Świdnicy