Strona główna Bez kategorii “Szopotarg” dla chorej Asi

“Szopotarg” dla chorej Asi

0

Pięcioletnia Asia Krzyśpiak urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym, obustronną dysplazją stawów biodrowych, upośledzeniem umysłowym w stanie głębokim, wadą wzroku i epilepsją. To dla niej zostanie urządzony specjalny Asiulkowy Ryneczek podczas weekendowego (4 i 5 lipca) kiermaszu Szopotarg w Starej Szopie w Świdnicy.

Asia
Na co Asieńce teraz najbardziej potrzebne są pieniądze? – Na nowy wózek inwalidzki i oczywiście na turnusy rehabilitacyjne. To niestety kosztuje, bo nasz Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca pewną część, koszty i to duże ponoszą rodzice, a ja jestem samotną mamą, mam jeszcze jedną córkę i trochę mi ciężko – mówi Anna Krzyśpiak, mama Asi.
Szopotarg to kiermasz rękodzieła i rozmaitości. Zaplanowany jest na sobotę i niedzielę, 4-5 lipca, na godz. 12.00-18.00 na terenie Pubu – Pizzerii Stara Szopa (pl. Ludowy 3a, Świdnica). Impreza jest bezpłatna dla wystawców i odwiedzających.

Rękodzieła i słodkości
Co zobaczymy podczas Szopotargu? Kwadratowe koty zaprezentują swoje maskotki z filcu oraz z materiału, podusie dla dzieci z haftem krzyżykowym, wiszące ozdoby z masy solnej, serduszka, kwietniki makrama, bransoletki, kolczyki, spinki do włosów, gumki, opaski. LaFi Handmade wystawi się z ręcznie malowanymi koszulkami, torbami i biżuterią sutasz. MamiNati zaoferuje artykuły przeznaczone dla niemowląt i dzieci: komplety do wózków, kocyki i maty, podusie, sensorki, rożki, podusie antywstrząsowe. Filc This Kreatywna Mama przedstawi zabawki, lalki, przytulanki oraz torby. Ręczne Czary Mary zaprezentują wyroby szydełkowe oraz biżuterię. Rękodzieła Ani to z kolei biżuteria ręcznie robiona z koralików toho. Houseria natomiast pokaże autorską biżuterię wykonaną metodą metalopastyki z kamieniami naturalnymi i elementami starych zegarków. VIVI4N Handmade wystawi biżuterię ręcznie wykonaną – słodkości z FIMO oraz elegancką i efektowną biżuterię z minerałów oraz szklanych koralików. Niebanalne Cuda zaprezentują ozdoby do włosów z satyny, kosze kwiatów na prezent, a także spinki, gumki i opaski dla dzieci. Tochana zaoferuje ozdoby szydełkowe i materiałowe. Z Mysłowa Ceramika pokaże swoje wyroby ceramiczne. Będą też Babeczki Cafe z ciasteczkami i pierniczkami dekorowanymi, ciasteczkami innymi i muffinkami. A Kameleon Doradztwo Żywieniowe zaprezentuje babeczki i ciasto marchewkowe.

Konkursowa sobota
Wszystko rozpocznie się w sobotę, 4 lipca, o godz. 12.00. Już po godzinie rozpoczną się konkursy – pierwszy na najdłuższy wianek z kwiatów, a kolejny na wydzierganie najdłuższego szalika. Dzieci i dorośli będą też mogli wziąć udział w konkursie na odzież z recyklingu. Na godz. 16.00 zaplanowano pokaz mody i rozstrzygnięcie konkursów.
Do wygrania wiele atrakcyjnych nagród – wyrobów rękodzielniczych i pyszności.

Z okazji Festiwalu Teatru Otwartego – spektakl lalkowy
W niedzielę, 5 lipca, w godz. 12.00-18.00 zaplanowano warsztaty dla dzieci z GEO-Zabawa. Chętni będą mogli poszukać prehistorycznych skamieniałości ślimaków, amonitów i trylobitów. O godz. 16.00 Teatr Bajka z Wałbrzycha zaprosi na przedstawienie lalkowe pod tytułem „Leśne ludki”. Teatr ten będzie można wcześniej zobaczyć w piątek, 3 lipca, o godz. 18.00 w Rynku przed wejściem głównym do Teatru Miejskiego w ramach Festiwalu Teatru Otwartego ze spektaklem „Skacząca królewna”.
Na drugi dzień Szopotargu także zaplanowano konkursy: skoków na skakance oraz Szopogrę. Co to takiego? Szopogra to coś, jak gra miejska, ale na terenie Starej Szopy z pytaniami o lokal i o wystawców.
Podczas całej imprezy będzie można skosztować pysznych ciast domowej roboty, a dochód z ich sprzedaży także zasili konto Asi Krzyśpiak.

Program Szopotargu:

Stara Szopa, pl. Ludowy 3a, Świdnica
Sobota, 4 lipca
godz. 12.00 – rozpoczęcie imprezy
godz. 13.00 – konkurs na najdłuższy wianek z kwiatów
godz. 14.00 – konkurs na wydzierganie najdłuższego szalika
godz. 15.00 – konkurs na odzież z recyklingu
godz. 16.00 – pokaz mody i rozstrzygnięcie konkursów
godz. 18.00 – zakończenie pierwszego dnia Szopotargu
Niedziela, 5 lipca
godz. 12.00-16.00 – warsztaty Geo-Zabawa
godz. 13.00 – konkurs skakankowy dla wszystkich
godz. 14.00 – Szopogra
godz. 16.00 – przedstawienie lalkowe „Leśne ludki” – Teatr Bajka z Wałbrzycha
godz. 18.00 – zakończenie imprezy

Wystawcy: Kwadratowe Koty, Filc This Kreatywna Mama, MamiNati, 2 Życie Rzeczy, Ręczne Czary Mary, Niebanlane Cuda, Houseria, Kreatywna Iskierka, LaFi Handmade, Ciepluchy, Kameleon Doradztwo Żywieniowe, Babeczki Cafe Pracownia Cukiernicza, Tochana, REM, Wstążkowo, Robótki Ani, VIVI4N Handmade.

szopotarg