Strona główna Sport Inne Medale naszych kolarzy w Sobótce!

Medale naszych kolarzy w Sobótce!

1

W ostatnim tygodniu czerwca, już tradycyjnie odbyła się w Sobótce najważniejsza w Polsce impreza kolarska. Na Dolnym Śląsku pojawiły się największe gwiazdy tego sportu, mistrz świata Michał Kwiatkowski oraz Rafał Majka, triumfator 71. Tour de Pologne. Lang Team i KKS Ślęża Sobótka, czyli organizatorzy zakończonych właśnie Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym starają się o to, by w 2018 roku na szosach Dolnego Śląska zaprezentowali się najlepsi kolarze i kolarki w Europie.

kolarstwo3

Polska, a dokładniej Sobótka – może stać się gospodarzem szosowych Mistrzostw Europy w 2018 roku. Czesław Lang rozpropagował imprezę sportową, nadając jej szczególnego znaczenia. Wszakże kolarstwo po wielu latach odzyskuje swój dawny blask, dzięki historycznym sukcesom zawodników w 2014 popularność kolarstwa rośnie niezwykle dynamicznie. Dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, placówki prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego – Mistrzostwa Polski to najważniejszy egzamin. Biorą w nim udział wszyscy uczniowie / zawodnicy SMS-u, którzy przygotowują się do tego wydarzenia wiele miesięcy. Na podium jest jednak miejsce tylko dla trzech.

Pragniemy pochwalić się, że w tym roku wszystkie trzy miejsca na podium (w kategorii junior) są nasze! W jeździe indywidualnej na czas mistrzem Polski został Szymon Sajnok, a srebrny medal zdobył Adrian Kaiser. Ze startu wspólnego również możemy pochwalić się sukcesem – brązowy medal zdobył Damian Sławek. Nasi absolwenci także pokazali klasę – mistrzem Polski w kategorii orlik został Szymon Rekita. Nasz najsłynniejszy absolwent – Rafał Majka ukończył wyścig elity na 10. miejscu, a Michał Kwiatkowski na 57. Ważnym wsparciem dla uczniów świdnickiej szkoły było bez wątpienia spotkanie z Rafałem Majką, który po kilku latach wrócił do szkoły, by opowiedzieć o swoich sukcesach i ustrzec przed porażkami. Opowiadał o treningach, życiu w internacie, wspominał szkolne czasy. Mówił, że determinacja, pracowitość i silna wola pozwalają sportowcowi osiągnąć cel. Często sam talent to za mało. Podkreślał znaczenie LO SMS w Świdnicy jako ważny szczebel w drodze do sukcesu. Po sukcesach na Mistrzostwach Polski wiemy, że nie były to puste słowa. Nasi juniorzy będą teraz reprezentować kraj na Mistrzostwach Europy (Estonia) i świata (USA) – trzymamy mocno kciuki i wierzymy w ich zwycięstwo – wyznaje szczęśliwa dyrektor szkoły Dorota Fortuna-Rataj.

Poprzedni artykułJak poszło świdnickim maturzystom?