Transfer posłanki Nowoczesnej do PO? Co z biurem w Świdnicy?

Transfer posłanki Nowoczesnej do PO? Co z biurem w Świdnicy?

9
PODZIEL SIĘ

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, powołując się na osoby zbliżone do zarządu .Nowoczesnej Ryszarda Petru, troje posłów zostało zawieszonych w prawach członków partii. Wśród nich jest wrocławska posłanka Joanna Augustynowska, sympatyzująca z wałbrzyskim okręgiem partii. Biuro poselskie Nowoczesnej otwarto w Świdnicy w październiku 2016 roku.

Aktualziacja: Jest oficjalny komunikat o zawieszeniu posłów.

Ogólnopolskie media podają co najmniej cztery nazwiska posłów Nowoczesnej, którzy maja rozważać przejście do Platformy Obywatelskiej, a PAP informuje o zawieszeniu w prawach członka Joanny Augustynowskiej, Marty Golbik i Grzegorza Furgo. Oficjalnego potwierdzenia na razie nie ma. Z posłanką współpracującą ze świdnicko-wałbrzyską Nowoczesną Joanna Augustynowską nie udało się skontaktować.

Biuro Nowoczesnej w Świdnicy przy ul. Trybunalskiej zostało wyremontowane i urządzone ze środków, jakimi posłowie dysponują na takie cele. Spory wysiłek włożyli także lokalni działacze partii. – Biuro Nowoczesnej dalej funkcjonuje, natomiast czekamy na oficjalne stanowisko zarządu partii i oficjalne stanowisko poseł Joanny Augustynowskiej – komentuje Wojciech Rut, szef świdnickiej Nowoczesnej i wiceprzewodniczący zarządu regionu opozycyjnej partii.

Aktualizacja:

Oficjalny komunikat Nowoczesnej:

„Przewodniczący Nowoczesnej na podstawie statutu partii podjął decyzje o zawieszeniu: Grzegorza Furgo, Joanny Augustynowskiej i Marty Golbik w prawach członków Nowoczesnej, ze względu na ich działanie na szkodę Nowoczesnej.

 Nowoczesna powstała w kontrze do duopolu na polskiej sceny politycznej, jest partią wspólnych wartości i idei, a nie zależności, partyjnych układów i interesów.

Nowoczesna zawsze była otwarta na osoby, które akceptują jej wizje rozwoju kraju, dlatego przyjęliśmy do naszego klubu trzech posłów, którzy kandydowali z innych list, była to decyzja przemyślana i dotyczyła osób, które w pełni utożsamiały się z naszym projektem.”

/opr. asz/

 • Nie usuwajcie konta!

  Transfer. Jakie dyplomatyczne określenie. Nie spodobała się Szefu, to ją Po.nowoczesna eksmituje. A może nie chciała do Portugalii lecieć? Czy wyborcy tego odgrzewanego kotleta przejrzą w końcu na oczy?

 • Natalia

  No i tylko biuro zostalo……… i tylko tyle, bo tam nic nie bylo.

 • JAcenty

  A co z licencją? Nikt nie podał też za jaką kwotę odbył się ten transfer. Samo otwarcie okienka transferowego to za mało …

 • Misza

  O nie walą się lokalne struktury a czynsz trzeba będzie płacić.
  Niezły pasztecik nam tam wyszedł.
  Chociaż kto chciał by być z partii Ryśka który codziennie nas czymś zaskakuje. Lojalność kupuje się % poparcia. Spadło do 5% i nagła ewakuacja, a co z waszymi

  obietnicami?

  • K.Karol

   Niezależnie od tego co się stanie…mam pytanie. Czy Posłanka z Wrocławia, nawet jeżeli odejdzie, czego oficjalnie nie potwierdziła, to osłabi struktury Świdnicy? Przecież Ona jest z Wrocławia 😉

   • Kamil

    Struktury partii już są nieźle osłabione – kilka osób odeszło. Niedługo cała nowoczesna odejdzie w niebyt, więc po co biuro partii, która nie ma szans na rządzenie. WSI postawiło na słabych i mało inteligentnych ludzi – najpierw Kijowski, teraz Petru, typowa amatorszczyzna. Z czym oni chcą wyjść do ludzi?

    • K.Karol

     Zawsze znajdzie się ktoś, kto wybierze inna drogę….na początku ktoś przeszedł do N teraz ktoś odchodzi. Struktury jednak tworzą się oddolnie. A to, że Petru ma wpadki to fakt, ale błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi. Może stąd poczucie wyższości frustratów, którzy nie zaliczają wpadek, bo jedyne co robią to krytykują innych.

 • YES

  a takie piekne to biuro było,takie amerykanckie 🙂

  • Młody

   I takie zostanie 😉 Swoja drogą uwielbiam patrzeć jak się z polskiego katolickiego narodu zawiść i żółć wylewa , to takie chrześcijańskie 😉