Strona główna 0_Slider Transfer posłanki Nowoczesnej do PO? Co z biurem w Świdnicy?

Transfer posłanki Nowoczesnej do PO? Co z biurem w Świdnicy?

9

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, powołując się na osoby zbliżone do zarządu .Nowoczesnej Ryszarda Petru, troje posłów zostało zawieszonych w prawach członków partii. Wśród nich jest wrocławska posłanka Joanna Augustynowska, sympatyzująca z wałbrzyskim okręgiem partii. Biuro poselskie Nowoczesnej otwarto w Świdnicy w październiku 2016 roku.

Aktualziacja: Jest oficjalny komunikat o zawieszeniu posłów.

Ogólnopolskie media podają co najmniej cztery nazwiska posłów Nowoczesnej, którzy maja rozważać przejście do Platformy Obywatelskiej, a PAP informuje o zawieszeniu w prawach członka Joanny Augustynowskiej, Marty Golbik i Grzegorza Furgo. Oficjalnego potwierdzenia na razie nie ma. Z posłanką współpracującą ze świdnicko-wałbrzyską Nowoczesną Joanna Augustynowską nie udało się skontaktować.

Biuro Nowoczesnej w Świdnicy przy ul. Trybunalskiej zostało wyremontowane i urządzone ze środków, jakimi posłowie dysponują na takie cele. Spory wysiłek włożyli także lokalni działacze partii. – Biuro Nowoczesnej dalej funkcjonuje, natomiast czekamy na oficjalne stanowisko zarządu partii i oficjalne stanowisko poseł Joanny Augustynowskiej – komentuje Wojciech Rut, szef świdnickiej Nowoczesnej i wiceprzewodniczący zarządu regionu opozycyjnej partii.

Aktualizacja:

Oficjalny komunikat Nowoczesnej:

„Przewodniczący Nowoczesnej na podstawie statutu partii podjął decyzje o zawieszeniu: Grzegorza Furgo, Joanny Augustynowskiej i Marty Golbik w prawach członków Nowoczesnej, ze względu na ich działanie na szkodę Nowoczesnej.

 Nowoczesna powstała w kontrze do duopolu na polskiej sceny politycznej, jest partią wspólnych wartości i idei, a nie zależności, partyjnych układów i interesów.

Nowoczesna zawsze była otwarta na osoby, które akceptują jej wizje rozwoju kraju, dlatego przyjęliśmy do naszego klubu trzech posłów, którzy kandydowali z innych list, była to decyzja przemyślana i dotyczyła osób, które w pełni utożsamiały się z naszym projektem.”

/opr. asz/