Strona główna 0_Slider Świdnicki poseł na “liście hańby narodowej”

Świdnicki poseł na “liście hańby narodowej”

57

Wojciech Murdzek, poseł ze Świdnicy, były wieloletni prezydent miasta, znalazł się w gronie 49 posłów, którzy podpisali się pod projektem Ustawy o Sądzie Najwyższym. Platforma Obywatelska oskarża inicjatorów projektu o próbę zamachu stanu. Na Twitterze PO publikuje “listę hańby”.

Posłowie opozycji, a także konstytucjonaliści wskazują na niezgodność proponowanej przez grupę posłów nowej ustawy z Konstytucją. Zmiany spowodują przeniesienie obecnych sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku, a nowych wybierze minister sprawiedliwości. Po dokonanej już zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej i ustroju sądów powszechnych kolejna sprawi, że sądownictwo w całości będzie podporządkowanie politykom rządzącego ugrupowania. Tym samym nie będzie trójpodziału władzy, co jest podstawą demokracji.

Plansza z @platforma_org

– Atak PiS na Sąd Najwyższy to zapowiedź zamachu stanu. Nie mam wątpliwości, to będzie walka o wszystko – napisał na Twitterze Grzegorz Schetyna, lider PO.

Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym został zgłoszony przez grupę 49 posłów wczoraj o 23.00. Kolejny raz członkowie klubu parlamentarnego PiS korzystają z możliwości poselskiego zgłaszania projektów, co skraca ścieżkę legislacyjną i nie wymaga żadnych konsultacji.

Platforma Obywatelska na Twitterze publikuje “listę hańby narodowej”. Przedstawiciele opozycyjnej partii zapowiedzieli, że po zmianie władzy postawią autorów tej ustawy przed Trybunałem Stanu.

Na “liście hańby narodowej”  znalazł się świdnicki poseł Wojciech Murdzek.

Na pytanie Swidnica24.pl, dlaczego podpisał się pod projektem ustawy, poseł odpowiada: Ustawa o SN dopełnia całości zmian w sądownictwie. Zmiany te uważam osobiście za konieczne, mam nadzieję na dobry, ostateczny kształt ustawy po przejściu całego procesu legislacyjnego.

/asz/

 

 • Natalia

  Tego nie da sie czytac ……….

 • mike

  Kolejna mafia rozbita.

 • Jan Wtorek

  Wstyd Murdzek związany z PO do niedawna dziś niszczy niezależność sądów

  • Natalia

   Niezaleznych ? o czym piszesz czlowieku .

   • luka_l

    Przecież zależnych od Ziobry.

  • Alojzy

   To jest właśnie obraz człowieka o braku własnych poglądów…. przejdzie do każdej partii, która jest obecnie przy władzy… Przechodzenie z partii do partii o skrajnie różnych poglądach powinno być zakazane.

   • Obserwator

    Od dawna wiadomo ze Murdzek to chorągiewka. Za pieniądze zrobi wszystko. Karzeł bez kręgosłupa moralnego i wyrobionego swiatopogladu.dno do kwadratu. SWIDNICA PRZEPRASZA ZA WOJCIECHA MURDZKA

    • Violetta Ostrowska

     Tu nie mamy co przepraszać , chyba że za swoją bierność. Proponuję zrobienie listy włości , nieruchomości , odszkodowań , gruntów , spadków , fundacji , dotacji itd. powstałych w latach powojennych na terenie Świdnicy w latach powojennych , należących obecnie do K.K. (Watykanu ) o które zubożało miasto.Może mnie nasz historyk naprostować ale z tego co wiem wcześniej na tych ziemiach w większości był kościół ewangelicki. Ile już oddaliśmy i ile jeszcze oddamy i zapłacimy?

   • JAcenty

    Ależ on ma własne poglądy: ‘Program partii rządzącej programem narodu – czyli również moim programem !!!’ – czyż to nie piękny własny pogląd?

  • Violetta Ostrowska

   CZYŻBY z PO? Tak to jest jak się do kościoła chodzi ! Cyt. – T.R. Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja oraz Telewizji Trwam, współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji Lux Veritatis oraz założyciel i były rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w której jest przewodniczącym Rady Naukowej[3] i wykładowcą[4]. – 28 czerwca 2009 otrzymał Medal św. Stanisława w dowód uznania za dzieła, których powstanie zainspirował. Jest to odznaczenie diecezjalne diecezji świdnickiej nadawane przez biskupa Ignacego Deca[10]. 26 października tegoż roku „Stowarzyszenie Pamięci Księdza Jerzego” przyznało mu medal „Zło dobrem zwyciężaj” za działalność na rzecz Kościoła, Ojczyzny i propagowanie nauczania księdza Jerzego Popiełuszki[11].

 • Andrzej Komorowski

  Panie MURDZEK TAK TRZYMAĆ- ANI KROKU DO TYŁU-A LEMINGI PISZĄ JAK ZWYKLE BZDURY – ZNOWU IM SIE MARZY PUCZ

  • antek

   O! Kolega BA? Tamta to chociaż rodzinę popiera a Ty? I dlaczego krzyczysz? Masz tak mało do powiedzenia, że tylko wrzask Cię ratuje?

 • mike

  Zaraz zaraz legalny rząd legalnie zagłosował więc jaka to lista hańby ? Świdnica24 stronnicza ?

  • Siostra Bernadetka

   Legalna PO oskarża a portal cytuje.
   Proste?
   Już zapomnieliście że tak można? Że nie tylko jedynie słuszna partia wraz z wiecznie bijącym sercem partii mają prawo do zajęcie stanowiska i do okrzyków – hańba, zdrada?
   Sami takie wyzwiska wylansowaliście wiec teraz łykajcie tę kluchę.

   • mike

    Jeżeli cytują wszystko to świdnica24 są dla mnie brukowcem. Gdzieś na portali będą podawać wiadomości wyssane z palca to to świdnica24 ma to wszystko cytować czy cytuje co jej wygodne?Jeżeli chodzi o wiadomości z dziedziny polityki to portal ten jest dla mnie lewackim szmatławcem.

    • Siostra Bernadetka

     HA ha, aż zakwiczałam ze śmiechu.
     No nie, żeby szanownemu przypasować powinni cytować tylko złotouste serce partii jedyniesłusznej. Inaczej szmatławiec.
     Lista nie jest wyssana z czegokolwiek, powstała na prawdę i na prawdę została opublikowana na ćwierkadle.
     Biedny ty. Tak się dałeś zafiksować ze straciłeś zdolność logicznego rozumowania.

     • mike

      Droga siostrzyczko każdy ma rozum zapewniam Cię , że i ja go mam. Myślę inaczej to moje prawo 🙂 a moja podpowiedź to najwyższy czas zdjąć klapki z oczek, Pozdrawiam

     • luka_l

      Pomyśl tak logicznie – prokuratura – Ziobro, sąd – Ziobro. Nie daj Boże przydzie Ci mieć sprawę w sądzie, wynajmiesz adwokata. I co, myślisz, że wygra z ziobrowsko – ziobrowskim tandemem?

    • Violetta Ostrowska

     To nie czytaj. Włącz TVP , TRWAM , RADIO MARYJA ITD. Przecież nie musisz wiedzieć co myślą inni skoro już masz swoje zdanie. A po co komu dokształcanie jak już raz się nauczył ?

  • Młody

   To rząd głosuje w Polsce nad ustawami ? Pan ma pojecie o czym piesze ? Wiedziakem ze ekektirat pisu to w wiekszisci szara masa ake zeby bylo tak zle 😂😂😂

   • Ken Adams

    Już nie wspominam, że żadnego głosowania jeszcze nie było a tylko podpisał się pod projektem ustawy. Także Pan mike w ogóle nie wie o czym mówi. Ale czego tu wymagać od elektoratu PiS? Ciemny lud, któremu wszystko można wmówić.

  • luka_l

   A jak zaraz legalnie uchwalą, że wyborów ma nie być?

   • Siostra Bernadetka

    co ja , co jak? Nie jak tylko kiedy.

  • Stanislaw Kotelko

   Głosuje nie rząd tylko sejm. Ponadto partia Hitlera doszła w Niemczech też do władzy w wyniku legalnych wyborów. A jak się to skończyło?

   • mike

    Chłopie na głowę ci padło? Partie PiS porównywać do Hitlera to nieźle trzeba mieć narąbane w głowie. PO również została wybrana demokratycznie i do czego nas doprowadziła ?

    • Violetta Ostrowska

     Ha,ha,ha…Chłopie??? Nie mierz kolego P. Kotełko swoją miarką bo zdaje się do tej szkoły nie dotarłeś i nie wiesz komu swoje ,, choróbska” i ciemnotę wciskasz ! Może przejdz na strony historyczne – historia lubi się powtarzać , a politycy w dojściu do władzy stosują także stare sprawdzone metody. Pozdrawiam przy okazji byłego sąsiada i przyznaję że miło mądrego poczytać .

     • mike

      A co wykładał historie komunizmu ??? Wielce oświecona.

     • Stanislaw Kotelko

      Komunizm ma taką samą historię jak inne systemu polityczno-gospodarcze. Osobiście nigdy historii nie fałszowałem, co jest chlebem powszednim obecnej rządzącej ekipy. A związków obecnych działań PiS z wczesnym faszyzmem dopatrzyć się łatwo. Są to: kult wodza, bezwzględne podporządkowanie sobie wszystkich dziedzin ustrojowych i gospodarczych, łamanie bądź zawieszanie konstytucji, likwidowanie trójpodziału władzy,
      tworzenie formacji militarnych nie podporządkowanych kolegialnemu dowództwu, kupowanie społeczeństwa świadczeniami socjalnymi etc.

     • Violetta Ostrowska

      …łamanie praw obywatelskich , dyskryminacja i łamanie praw kobiet , podział na sorty i PANÓW , obsada strategicznych etatów ,,swoimi” (wojsko,policja,prokuratura,sądy,samorządy.. ) , propaganda sukcesu , nagonka na opozycję , zastraszanie, przejęcie mediów itd. Sądząc po objawach to możemy zapaśc na chorobę typu: Państwo Kościelne typu,,ojcowizna Polaków”

     • Violetta Ostrowska

      Katolickie Państwo Narodu Polskiego ?

     • Violetta Ostrowska

      Zanim coś głupiego znowu napiszesz , zapytaj wieeelu uczniów czy dobrze słuchali na wykładach czy na wagarach byli! Ha,ha,ha… Ja pomimo że aż tak wyuczona nie jestem , też jestem tego samego zdania choć do tych wniosków sama doszłam. CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM I SAMODZIELNE ANALIZOWANIE WIADOMOŚCI MA PRZYSZŁOŚĆ!

 • mieszkaniec

  redakcja jeszcze nie poinformowała, że tenże Pan zagłosował za podwyżką cen paliw, też wczoraj

 • henryk

  Teraz tylko połączyć się z Białorusią,bo dlaczego mamy mieć lepiej?

 • Siostra Bernadetka

  Ale jak to tak to?
  Taki ostrożny zawsze a dał się wciągnąć na listę.
  Ujjj, nie przewidział a takie smrody raz zawieszone w sieci czy nawet przeklepane na powielaczu, ciągnął się smrodkiem za człowiekiem jeszcze przez kilka pokoleń. Już nikt nie będzie pamiętał o co kaman a smrodek wokół rodziny będzie.

 • Ken Adams

  Mam nadzieję, że Pan Murdzek jest świadom, że po tego typu zmianach w sądownictwie, powiedziano Turcji wyraźnie, że oddalili się o 20 lat od członkostwa w UE. My jeszcze w UE jesteśmy, ale może już niedługo. Fakt, że Pan Murdzek bierze w tym wszystkim udział od samego początku, od rozmontowania TK, to i tak jest na “liście hańby”. Dalsze pogrążanie się już w sumie nie ma znaczenia.

  • luka_l

   I to pozwala sądzić, że PiS nie pozwoli na to, aby kolejne wybory wygrał kto inny niż oni, za bardzo idą “na twardo”.

 • darek

  Gratuluję ! P. Murdzek w doborowym towarzystwie !!! 🙁 🙁

 • darek

  P.S . Cóż się nie robi z przekonanie do “diety” …

 • Młody

  Murdzek już dawno stracił twarz i dla wielu rozsadnych swidniczan stal sie karlem moralnym . Dla mnie nie to jest jednak najistotniejsze . Najgorszy w tym wszystkim jest fakt że zarówno dwór cesarzowej jak i zastępy posłanek PO przy najbliższej okazji staną ramię w ramię o z klasycznym szczerzeniem zębów do kamer i wspólnie przetną kolejną wstęgę . Będzie tak jak z Medykiem po jednym tekście i chwili zamieszania stal sie ponownie dusza towarzystwa świdnickiej elit 😉

  • Nie usuwajcie konta!

   Dla mnie najistotniejsze jest to, że piszesz w taki sposób iż ciężko Cię zrozumieć. Może to i lepiej.

  • Politolog z Katowic

   Dobre ! ale coś się bidoki z SLD gdzieś pochowały bo nic o nich nie słychać, a prezydentka dzisiaj nie będzie dzisiaj przecinać wstęgi jakiegoś francuskiego bazarku z gaciami z okazji święta Francji? już dzień zapełniony…. niczym…..

 • Wiktor Lis

  “Gratuluję” Panu. Czego to się nie robi aby utrzymać się na stołku gdy od lat nie pracuje się zawodowo i potrafi się tylko zarządzać “rządzić”… Jak to w którymś z filmów Pana Barei- ” Mój mąż jest z zawodu derektorem”…Założę się, że jeżeli kiedykolwiek inna (niż Jarka) partia wygra wybory – to Pan zapewne się do niej zapisze- o ile ktokolwiek Pana jeszcze wtedy przyjmie bo Pan przecież nie ma żadnych stałych poglądów oraz totalnie żadnej wizji reform- tak pokazuje Pana przeszłość polityczna. . No chyba, że jak to w wielu przypadkach bywa, zostanie Pan prezesem jakiegoś przedsiębiorstwa miejskiego czy też nie wiem…..może stadniny koni w Janowie… 😉

  • Violetta Ostrowska

   Tak to jest jak się przy kościele służy ! Dla zasłużonych znajdą miejsce do kolejnych zasług ?

 • Herakliusz

  Murdzek! Tak trzymaj! Nastepny projekt “Oboz odosobnienia” na wzor Berezy Kartuskiej… oraz Wydzial Kontroli i Cenzury przy KC PiS.

 • Krzysztof Czarnecki

  Jak to mówią – psy szczekają, karawana jedzie dalej.
  Cieszmy się opozycją, tak szybko się ośmiesza.

  • luka_l

   Jedzie, jedzie od niej na kilometr gnojem i zepsuciem.

  • Siostra Bernadetka

   No toś zabłysnął Panie. Nic mądrzejszego do głowy nie przyszło? Żadnych wskazówek nie przysłał?

 • Bolesław Marciniszyn

  Zero zdziwienia bo W. Murdzek to polityczny bankrut , brak mu elementarnej odwagi cywilnej , typowy potakiwacz w PIS-ie

  • Siostra Bernadetka

   Marionetka.
   Z rozdzielnika kazali poprzeć to poparł. Miał pecha że akurat w takiej sytuacji szpon wybrał właśnie jego.

   • Violetta Ostrowska

    Szpon wybiera najsłabszych . Bez własnego pomysłu na życie. Bierny i wierny!

 • Natalia

  P Murdzek jestem dumna z pana za wlasciwa dezyzje…….. czekam na odzew

  • Siostra Bernadetka

   Ale jak, w kopercie czy w etacie? Pisz wyraźnie bo później musi się człek za dużo domyślać.

 • Młody

  Szybko się nauczył mówić głupoty od pisowców , Wstyd panie pośle i obciach ale przyjdzie czas że będzie pan się wstydzić na ulice wyjść 😉

 • rentier

  Murdzuś ciekawe co zrobisz jak następna władz uchwali minimale emerytury 500 pln dla ślepych funkcjonariuszy 🙂

 • Stanislaw Kotelko

  Tylko gdzie ten “proces legislacyjny”? Ustawy są uchwalone w trybie pospiesznym, nawet bez ich oceny przez odpowiednią komisją sejmową. Uchwały zapadają nocą, praca sejmu bardziej przypomina spotkania grup spiskowych niż pracę organu ustawodawczego.

  • Violetta Ostrowska

   Niestety… jak o tym czytam , to bardziej to przypomina pracę złodziei , oszustów i włamywaczy niż służbę dla Polaków. Jeśli do tego dodać poniżanie pozostałej części społeczeństwa myślącej współcześnie i demokratycznie jak nic mam skojarzenia historyczne. Okres międzywojenny. Targowica . Nawracanie i przyjęcie chrześcijaństwa …..

 • Franek

  Szkoda, że nie powstawały listy hańby z posłami PO, gdy za ich przyzwoleniem WSZYSCY JAKO POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO byliśmy okradani z miliardów złotych wyłudzanych ze zwrotów podatków i w dziesiątkach afer!

  Kto zabrał nam pieniądze z OFE? Już nie pamiętacie? A kto to przyklepał? Trybunał Konstytucyjny imć Rzeplińskiego!

  Pomyślcie, ile dla dobra całego społeczeństwa można by zrealizować, gdyby nie złodziejskie “elity” , które teraz wrzeszczą jak opętane, bo nic innego nie mają Polakom do zaproponowania.