Strona główna 0_Slider Świdnicki poseł na „liście hańby narodowej”

Świdnicki poseł na „liście hańby narodowej”

57

Wojciech Murdzek, poseł ze Świdnicy, były wieloletni prezydent miasta, znalazł się w gronie 49 posłów, którzy podpisali się pod projektem Ustawy o Sądzie Najwyższym. Platforma Obywatelska oskarża inicjatorów projektu o próbę zamachu stanu. Na Twitterze PO publikuje „listę hańby”.

Posłowie opozycji, a także konstytucjonaliści wskazują na niezgodność proponowanej przez grupę posłów nowej ustawy z Konstytucją. Zmiany spowodują przeniesienie obecnych sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku, a nowych wybierze minister sprawiedliwości. Po dokonanej już zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej i ustroju sądów powszechnych kolejna sprawi, że sądownictwo w całości będzie podporządkowanie politykom rządzącego ugrupowania. Tym samym nie będzie trójpodziału władzy, co jest podstawą demokracji.

Plansza z @platforma_org

– Atak PiS na Sąd Najwyższy to zapowiedź zamachu stanu. Nie mam wątpliwości, to będzie walka o wszystko – napisał na Twitterze Grzegorz Schetyna, lider PO.

Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym został zgłoszony przez grupę 49 posłów wczoraj o 23.00. Kolejny raz członkowie klubu parlamentarnego PiS korzystają z możliwości poselskiego zgłaszania projektów, co skraca ścieżkę legislacyjną i nie wymaga żadnych konsultacji.

Platforma Obywatelska na Twitterze publikuje „listę hańby narodowej”. Przedstawiciele opozycyjnej partii zapowiedzieli, że po zmianie władzy postawią autorów tej ustawy przed Trybunałem Stanu.

Na „liście hańby narodowej”  znalazł się świdnicki poseł Wojciech Murdzek.

Na pytanie Swidnica24.pl, dlaczego podpisał się pod projektem ustawy, poseł odpowiada: Ustawa o SN dopełnia całości zmian w sądownictwie. Zmiany te uważam osobiście za konieczne, mam nadzieję na dobry, ostateczny kształt ustawy po przejściu całego procesu legislacyjnego.

/asz/

 

Poprzedni artykułPoloniści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu [FOTO]
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]