Nowoczesna chce zaistnieć w wyborach samorządowych

Nowoczesna chce zaistnieć w wyborach samorządowych [FOTO]

31
PODZIEL SIĘ

W wyborach samorządowych .Nowoczesna chce zaistnieć na wszystkich szczeblach w Świdnicy i powiecie świdnickim, jak zaznaczył Wojciech Rut szef lokalnych struktur partii. Na razie listy kandydatów nie są gotowe, a o personaliach będzie można mówić dopiero na jesień. O przymiarkach do wyborów Biurze Poselskim .Nowoczesnej w Świdnicy mówiły posłanki Kamila Gasiuk-Pihowicz i  Elżbieta Stępień.
Kamila Gasiuk–Pihowicz poruszyła kwestie m.in. problemów z poparciem partii przez społeczeństwo i próby wyjścia z nich obronną ręką. – Nie będę ukrywała, że .Nowoczesna przechodzi ciężkie miesiące, ale dla mnie w polityce jest to rzecz normalna. Czasami jest się wyżej w sondażach, a niekiedy niżej. Najważniejsze jest to, by z takich sytuacji kryzysowych umieć się podnieść i wyciągnąć wnioski – zauważyła wiceprzewodnicząca klubu poselskiego partii.

By poprawić sondaże i zażegnać kryzys, należy według posłanki zdiagnozować przyczyny osłabienia i rozwijać mocne strony partii. – Nie chciałabym, by dyskusja dotycząca kondycji .Nowoczesnej, która trwa w naszych strukturach, ograniczała się do kwestii personalnych. Dla mnie ważniejsze jest co możemy zaproponować Polakom – mówiła Kamila Gasiuk – Pihowicz. Społeczeństwo według posłanki można przekonać konkretnym programem wyborczym.

Wizja kraju, jaką chcemy dać Polakom, nadal jest czytelna. Zbudowana jest ona wokół takich wartości jak prawo wolności osobistej i gospodarczej, jasne, czytelne i niskie podatki, państwo, które działa sprawnie i może być zorganizowane lepiej za te same pieniądze. Nowoczesna to także silna Polska w Unii Europejskiej – wymieniała wiceprzewodnicząca. Partia nie zgadza się na finansowanie Kościoła ze skarbu państwa, a fundamentalną jej cechą, jak podkreślała posłanka, jest odpowiednio zrównoważony budżet. Jak tłumaczyła Kamila Gasiuk–Pihowicz nie ma w nim miejsca na zaproponowany przez PiS program 500+ i dodała, że należy go zmodernizować, by trafił do potrzebujących. – Pan Kaczyński zachowuje się jak sułtan, który szerokim gestem wydaje pieniądze. Tylko wydaje on nie swoje pieniądze, ale nasze, które wpłacamy do budżetu państwa – dodała.

Podczas rozmowy posłanka poruszyła także kwestie samorządów i wyborów. – Wczoraj pan Kaczyński ogłosił, że PiS wycofuje się z dwukadencyjności działającej wstecz. PiS działa pod naporem obywateli, którzy mówią, że samorządność ma dla nich fundamentalne znaczenie i chcą decydować o sobie. […] Nie można zapominać o innych pomysłach PiS-u dotyczących samorządności. Chciałabym spytać – co z ograniczeniem możliwości kandydowania w wyborach samorządowych tylko kandydatów partii, co z kwestią zrezygnowania z II tury wyborów? – przedstawiała swoje wątpliwości posłanka Nowoczesnej.

W spotkaniu uczestniczyła posłanka Elżbieta Stępień, która zajęła biuro poselskie w Świdnicy, po tym jak ze struktur partii odeszła Joanna Augustynowska. – Od kilku dni mam przyjemność wspierać koło świdnickie. Razem z Krzysztofem Mieszkowskim i Michałem Jarosem będziemy mieć w Świdnicy wspólne biuro poselskie i zachęcam do spotkań – mówiła Elżbieta Stępień. – Jestem w Komisji Ochrony Środowiska oraz jestem wiceprzewodniczącą ds. kontroli państwowej – przedstawiła się i podsumowała dwuletnią działalność partii.

Zapytaliśmy o zbliżające się wybory samorządowe i przygotowania list kandydatów. – Przygotowania do wyborów samorządowych idą pełną parą. W tym momencie koncentrujemy się na opracowaniu programu m.in. przez takie spotkania, rozmowy z mieszkańcami, strony internetowe, na którym można zgłaszać problemy – stwierdziła Kamila Gasiuk–Pihowicz. Jak zauważyła posłanka, w przypadku list kandydatów nie są one jeszcze gotowe, ponieważ do wyborów pozostało jeszcze sporo czasu. Najwcześniej pierwsze nazwiska poznamy na jesień. – To za wcześnie, by mówić o personaliach. Nie mniej stawiamy na konkretne osoby z wizją i mające siłę do realizacji. Jest także pragmatyka wyborcza. Pewnie w niektórych przypadkach będzie mowa o sojuszach i porozumieniach – mówiła.

Podobne zadnie, co do wyborów samorządowych, ma Wojciech Rut, szef świdnickich struktur partii. – Intensywnie przygotowujemy się do wyborów samorządowych. Chcemy, by Nowoczesna zaistniała na wszystkich szczeblach w Świdnicy i powiecie świdnickim, Rozmawiamy z różnymi ugrupowaniami politycznymi i osobami fizycznymi, które chciałby ewentualnie z nami pójść ramię w ramię do wyborów – stwierdził Wojciech Rut. – Potrzebujemy jasnego obrazu ordynacji wyborczej. Czekamy, rozmawiamy i przygotowujemy się – zauważył Wojciech Rut i potwierdził, że przedstawienie pierwszych kandydatów jest realne na jesień.

Tekst: Agnieszka Nowicka
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

 • Pozytywny

  Czemu nie publikujecie moich komentów? Przecież za 2 razem podałem tylko linki bez komentarzy. Są to ogólnie dostępne materiały więc proszę o wyjaśnienie dlaczego mnie cenzurujecie a następnie o przywrócenie mojego posta. Z góry dziękuję.

  • zgrywus

   swidnica 24 uprawia swoją propagande 😉 napisz co to był za link to sobie wygooglamy

 • Pozytywny

  Lub proszę o wyjaśnienie co było źle z moim komentarzem. Postaram się następnym razem nie powielać tego samego błędu.

 • Pozytywny

  HALO!!!

 • Nie usuwajcie konta!

  Mam nadzieję, że potencjalni wyborcy Kropki Nowoczesnej rozczarowani niespełnionymi obietnicami PO i licznymi aferami koalicji PO-PSL już się otrząsnęli z szoku i nie zagłosują na żadną z tych trzech milusińskich partii. Bo to są ci sami ludzie i te same mechanizmy. Najlepiej potwierdza to sama pani wiceprzewodnicząca klubu poselskiego w artykule powyżej: „by poprawić sondaże” – tylko na słupkach im zależy, a nie da się wprowadzać zmian i zachować wysokie słupki. Bo wyborcy zmian chcą, ale ich nie lubią. Nie dajcie się nabrać na Kropkę Nowoczesną, jak nabrała Was PO, UW, UD czy KL-D.

  • Obi von Kenobi ;-)

   Już nie nabiorę się na „dojną zmianę” PiSu i ich tabuny misiewiczów.

  • Młody

   kogo nam polecasz ? Antka od smolenska czy może może drobnego pijaczka muzykanta ?

   • Nie usuwajcie konta!

    Nie pisałem, że kogoś chcę polecić. Z braku laku mozna założyć własne ugrupowanie 😉

    • K.Karol

     Załóż. Załóż swoje ugrupowanie i uratuj Polskę…bo chyba tylko Ty będziesz potrafić, skoro wszyscy inni to tylko nabieracze 😊

     • Nie usuwajcie konta!

      Czytaj ze zrozumieniem. Nie pisałem o wszystkich, tylko o jednych i tych samych, którzy tylko nazwę zmieniają.

     • K.Karol

      Twoim zdaniem zmieniają nazwy, zdaniem innych powstają nowe. Jeżeli sugerujesz, że N to jakiś poprzedni twór pod nową nazwą, to znaczy, że propagandyści PiS robią dobrą robotę… A teraz ja Ciebie proszę o zrozumienie sytuacji i nie pitolenie głupot, bo pitolenie dla sztuki pitolenia uprawiają Kukizowcy i paru debilków o Korwina, nie odbieraj ich chleba 😉
      Wracając do N, to jest nową partią, która powstała właśnie dlatego, że rząd koalicji PO-PSL był do bani, mniej do bani niż rząd Jarosława Wielkiego(inaczej), ale jednak do bani.

     • Nie usuwajcie konta!

      A jak już troszkę podrośniesz, to sam zrozumiesz, że pitolą wszyscy. Różnica jest taka, że z Waszego pitolenia nic nie wynika i wyniknąć nie może.

     • K.Karol

      Jak podrosnę? 🙂 Osobiste wycieczki…brawo Ty, ludzki panie.
      Z pitolenia N wynika, że chcą robić politykę bez okłamywania wyborców, bez populizmu i rozdawnictwa, które to uskutecznia PiS i ich poprzednicy. Tej różnicy zapewne nie widzisz. Wiem, że trudno jest przekonać ludzi do oddania głosu, jeżeli inni najprościej w świecie sobie ten głos kupują, za nasze pieniądze, mimo to N próbuje. Widzę jednak, że Ty wolisz partie, która obieca Ci gruszki na wierzbie a potem będzie ściemniać, że nie może ich dać, bo poprzednicy….itd. No ale są ludzie, którzy wolą piękne kłamstwa o szczerej prawdy.

    • Młody

     Na początek spróbuj założyć poprawnie papcie z rana .

     • Nie usuwajcie konta!

      Daj nózie. I śliniaczek też Ci wymienię na suchy.

 • michbaner

  Jedyne co ma do zaproponowania kropka nowoczesna to wspólne marsze z kodem w obronie wolności. Zapytam zatem kiedy będą marsze kropki nowoczesnej w obronie wolności słowa w Niemczech ? W związku z zakazem krytykowania rządu merkelkulti za prowadzona politykę imigracyjną w Niemczech. Kiedy kropka nowoczesna złoży donos do KE w tej sprawie ? Donosy to ich specjalność.

  • K.Karol

   Skoro tak się martwisz wolnością słowa w Niemczech, to maszeruj na Berlin i tam sprawę załatw…co N do tego? Mnie bardziej interesuje zwalnianie dziennikarzy z telewizji „publicznej”, bo nie chcieli kłamać pod dyktando Jacusia Kurskiego. A co do donosów, to PiSie wycieczki do Brukseli czy Stanów Ci nie przeszkadzają? Kiedy byli w opozycji organizowali sobie nawet wystąpienia PE, no ale tego pewnie nie pamiętasz 😊

 • Natalia

  Moze Pis nie jest idealna partia ale trzeba od czegos zaczac. Nowoczesna jest na pozycji przegranej z tego powodu, ze na takie hasla to moze z dziesiec lat temu Polacy by sie nabrali ale dzisiaj kazdy widzi jak jest . Chodzi im o koryta i tyle w temacie.

  • K.Karol

   Jakby chodziło tylko o koryto, to obiecali by wszystko to co PiS, tylko razy dwa…

   Nowoczesna rzeczywiście jest na kiepskiej pozycji, bo nie posiłkuje się populistycznymi hasłami, nie ściemnia.

   A co do PiSu i stwierdzenia, że może nie jest idealny…to wolę nawet nie myśleć, co ma Pani na myśli, jaki PiS byłby dla Pani idealny….idealny PiS to brak PiSu.

   • Natalia

    Partie buduje sie od dolu oni zaczeli od gory jeszcze te nie jasne finanse kto jest sponsorem , lider Petru kto to jest ano ? wszystko mozna znalezc w internecie ……… to jest Twoj problem jak myslisz masz wybor . demokracja jest i basta rzadzi PIS to wybor narodu i tyle w temacie . Dla mnie ta pseudo partia plynie bardzo w metnej wodzie.

    • K.Karol

     Czy ja podważam fakt, że PiS rządzi? Po co takie insynuacje?
     Co do finansowania jednak bym się na miejscu PiSu nie wypowiadał…N ma problem, bo jakiś dupek z Warszawy przelew źle zrobił, PiSi natomiast będą się grubo tłumaczyć, kiedy w końcu sprawą SKOKów odpowiednia komisja się zajmie, kiedy ktoś zajmie się tajemniczym umorzeniem długów Porozumienia Centrum (czyli pierwotnego PiSu), i myślę, że więcej się znajdzie.

     PiS rządzi, to jest fakt. PiS źle rządzi, to kolejny fakt. Nie podoba mi się jak PiS rządzi i wolałbym żeby nie rządził, to kolejny fakt, który jednak nie podważa faktu pierwszego. To w naturze PiSich było podważanie wyników wszystkich wyborów, wszystkich, które przegrywali. Dopiero jak udało im się ściemnić na socjalistyczne hasła wystarczającą ilość ludzi, a Platformersi zdążyli wkurzyć swoich wyborców, co pozwoliło PiSim wygrać, dopiero wtedy nie gadali, że wybory zostały sfałszowane…

     • YES

      no wiesz,tak czytam i stwierdzam że jestes oszalały z nienawiści-pewnie jeszcze nosisz białe róże które pewien mały mężczyzna na stołku określił-cytuję: ” białe róze które tam widać, to właśnie symbol nienawiści i głupoty, skrajnej głupoty i skrajnej nienawiści” no i tak dalej: jestesmy blisko,zwyciezymy i tak od 85 miesięcy 🙂 long live pic 🙂

     • Pv0

      Nie wiem skąd wyciągnąłeś taki wniosek po jego wpisie, że jest oszalały z nienawiści, ale to już nie moja sprawa 🙂

     • YES

      no jak telewizji(made in Kurski) nie ogladasz? Kazdy kto śmie być innego zdania niz obecna przewodnia siła narodu jest oszalały z nienawiści-ale tak miedzy nami -aluzju nie poniał? 🙂

     • K.Karol

      Niestety muszę się zgodzić….jestem elementem animalnym najgorszego sortu, zdradę mam w genach itd. Kaczyński twierdzi, że białe róże są symbolem nienawiści i głupoty, więc planuję hodować je na skalę masową 😉

    • Obi von Kenobi ;-)

     Natalio i na ciebie w internecie też można sporo znaleźć ;-))

     • Natalia

      Ano szukaj zycze powodzenia ale mnie nie sponsoruje Soros .

     • K.Karol

      A Ty droga Natalio masz oczywiście dowody, że Soros sponsoruje Nowoczesną…albo któregoś ze świdnickich działaczy.

     • zgrywus

      Dziwne jest że każdy bardziej znany polityk jest w zarządzie kilku fundacji. Fundacja z założenia ma pomagać ale w polityce wygląda to jak kanał do łapówkarstwa i omijania podatków.

   • zgrywus

    nie ściemnia 😀 obstawiam że pan Karol to ten z brodą 😉

    • K.Karol

     Brawo Ty 😉 Chyba zapuszczę Zgrywusku, żebyś na Głuptaka nie musiał się przemianowywać 🙂 Powodzenia…