Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR Świdnica wraca do I ligi!

ŚKPR Świdnica wraca do I ligi!

0

Potwierdziły się spekulacje mówiące o braku chęci rozgrywania meczów barażowych o awans do I ligi przez drużynę MOSiR-u Bochnia. To właśnie zespół z Małopolski miał być naszym pierwszym rywalem w walce o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. 

Szczęśliwą dla świdnickiego klubu informację w poniedziałek, 15 maja przekazali komisarz rozgrywek Bogusław Trojan i sekretarz Kolegium Ligi Leszek Sołodko. Jednocześnie wiadomo, że zgodnie z planem odbędzie się baraż pomiędzy wicemistrzami pozostałych dwóch grup II ligi. O miejsce w grupie A I ligi zagrają AZS UW Warszawa i Orkan Ostróda. Kolejna runda baraży ze spadkowiczami z I ligi została odwołana, ŚKPR już dziś może zatem świętować powrót do I ligi.

Szare Wilki w pełni zasłużyły na awans notując 24 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę. Taki dorobek pozwolił ostatecznie na wicemistrzostwo ligi w stawce 14 drużyn. Świdniccy szczypiorniści mają jednak znacznie więcej szczęścia niż nasi piłkarze (Polonia-Stal jest obecnie druga w stawce 16 ekip, a nawet zdecydowani liderzy obu grup: Zagłębie II Lubin i Foto-Higiena Gać nie są pewni awansu bowiem muszą się zmierzyć w bezpośrednim barażu), a przede wszystkim siatkarki Polonii Świdnica. Nasze dziewczyny zwyciężyły w znakomitym stylu w rundzie zasadniczej grupy B II ligi. Pomimo sukcesu musiały przebrnąć długą i wyczerpującą fazę play-off, odpadając niestety w starciu półfinałowym z PLKS-em Pszczyna.

Kształt rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych w sezonie 2017/2018 nie jest jeszcze znany. Kilka klubów otrzymało propozycję przejścia do PGNiG Superligi, co jednak wiąże się ze spełnieniem wysokich wymogów licencyjnych.