Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR Świdnica wraca do I ligi!

ŚKPR Świdnica wraca do I ligi!

0

Potwierdziły się spekulacje mówiące o braku chęci rozgrywania meczów barażowych o awans do I ligi przez drużynę MOSiR-u Bochnia. To właśnie zespół z Małopolski miał być naszym pierwszym rywalem w walce o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. 

Szczęśliwą dla świdnickiego klubu informację w poniedziałek, 15 maja przekazali komisarz rozgrywek Bogusław Trojan i sekretarz Kolegium Ligi Leszek Sołodko. Jednocześnie wiadomo, że zgodnie z planem odbędzie się baraż pomiędzy wicemistrzami pozostałych dwóch grup II ligi. O miejsce w grupie A I ligi zagrają AZS UW Warszawa i Orkan Ostróda. Kolejna runda baraży ze spadkowiczami z I ligi została odwołana, ŚKPR już dziś może zatem świętować powrót do I ligi.

Szare Wilki w pełni zasłużyły na awans notując 24 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę. Taki dorobek pozwolił ostatecznie na wicemistrzostwo ligi w stawce 14 drużyn. Świdniccy szczypiorniści mają jednak znacznie więcej szczęścia niż nasi piłkarze (Polonia-Stal jest obecnie druga w stawce 16 ekip, a nawet zdecydowani liderzy obu grup: Zagłębie II Lubin i Foto-Higiena Gać nie są pewni awansu bowiem muszą się zmierzyć w bezpośrednim barażu), a przede wszystkim siatkarki Polonii Świdnica. Nasze dziewczyny zwyciężyły w znakomitym stylu w rundzie zasadniczej grupy B II ligi. Pomimo sukcesu musiały przebrnąć długą i wyczerpującą fazę play-off, odpadając niestety w starciu półfinałowym z PLKS-em Pszczyna.

Kształt rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych w sezonie 2017/2018 nie jest jeszcze znany. Kilka klubów otrzymało propozycję przejścia do PGNiG Superligi, co jednak wiąże się ze spełnieniem wysokich wymogów licencyjnych.

Poprzedni artykułRemont chodników przy drogach powiatowych
Następny artykułNowoczesna chce zaistnieć w wyborach samorządowych [FOTO]