Strona główna 112 Niewybuch pod drzewem

Niewybuch pod drzewem

0

Na niebezpieczne znalezisko natrafił spacerowicz podczas przechadzki w minioną niedzielę. Pod drzewem wypatrzył zardzewiały pocisk.

5 maja w godzinach popołudniowych na terenie gminy Żarów pomiędzy miejscowościami Pożarzysko-Imbramowice podczas spaceru, mieszkaniec powiatu świdnickiego znalazł leżący pod drzewem niewybuch. O znalezisku natychmiast został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko – pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia pocisku moździerzowego, pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który przejął niebezpieczne znalezisko – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Policja apeluje: W żadnym wypadku nie próbujmy niewybuchów na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Apelujemy, aby w przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję.

/opr. red./
fot. KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułPrzemek Kossakowski w Żarowie. Pojawiły się dodatkowe wejściówki na spotkanie [AKTUALIZACJA]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]