Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

9
PODZIEL SIĘ

Parkują „na wcisk” albo byle jak. Choć nie zawsze łamią przepisy, zwykle utrudniają życie pieszym i innym użytkownikom drogi. Do cyklu dołącza świdnicka policja.

– Ręce mi opadły, kiedy zostałem po raz kolejny na parkingu przy Biedronce zmuszony do jazdy z wyładowanym ciężkimi zakupami koszykiem po bardzo nierównej kostce. Swobodny przejazd po kostce betonowej zatarasował radiowóz. Policjanci stanęli niemal na środku! – opisuje Czytelnik i załącza zdjęcie. – Zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające w tej sprawie – mówi Grzegorz Oleśkiewicz, oficer prasowy z KPP w Świdnicy i dodaje, że jeśli doszło do złamania przepisów, kierowca zostanie ukarany.

Kierowcy często za nic maja potrzeby pieszych. Zdjęcia wykonane na ulicach Grodzkiej i Środkowej.

W całej Świdnicy wolne miejsca są na wagę złota. Dlaczego kierowcy tak je marnują?

Obrazek z Osiedla Młodych:

Na zdjęcia do cyklu „Mistrzowie parkowania” czekamy pod adresem kontakt@swidnica24.pl

 • Kamil

  To nie Grodzka i Długa, tylko Grodzka i Środkowa.
  Z tego co widzę parkować nie umią najczęściej posiadacze w miarę nowych i dobrych samochodów, ludzie lepiej usytuowani, myślę, że zostawiają specjalnie tak swoje samochody, żeby zwrócić na siebie uwagę, czują się chyba słabo dowartościowani. Może mają nawet jakieś kompleksy i próbują w ten sposób choć trochę je zrekompensować – typowa wiocha.

  • Nie usuwajcie konta!

   Dokładnie. I albo mi się wydaje, albo przodują jak zwykle właściciele bmw.

   • Kamil

    Myślę, że najlepszy sposób na takich bałwanów to jednak stare dobre naklejki karnego kutasa. Co prawda może to nieraz przybrać odwrotny skutek, bo jak taki zakompleksiony zobaczy taką naklejkę, to może wpaść w jeszcze większe kompleksy, ale tu już widzę korzyść dla psychologów. Myślę, że jednak jakoś z buractwem trzeba walczyć.

 • Krisper

  Postawcie kamerę na Trybunalskiej obok więzienia w stronę znaku STOP to zobaczycie jak policja szanuje przepisy.

 • Szczęśliwa w Świdnicy

  a propos radiowozu – ostatnio panowie policjanci urządzili sobie przerwę obiadową przy jednym z parków – dwie ekipy prowadziły baaaardzo ożywioną i potoczystą dyskusję

  to jest zresztą jedno z ich ulubionych miejsc na „zbunkrowanie” się 🙂

 • Swidniczanin

  Będzie to samo co przy filmiku, na którym radiowóz skręcał w prawo w 1 maja z lewego pasa na – nie wiadomo kto, nie wiadomo kiedy i sprawie łeb ukręcą.

 • Świdniczanin2

  Może by ktoś się zajął dostawczakiem, który na Jagiellońskiej dość często parkuje w okolicy szkoły bokiem zajmując przynajmniej 4 miejsca i stoi przez 2-3 dni. To samo dotyczy prywatnych aut pracowników policji, którzy parkują często jak święte krowy.

 • glogo68

  piszecie że brak miejsc a pod starym urzędem miasta na 3 maja i folwarcznej ponad 20 miejsc oddane do dyspozycji prokuratury swoją drogą nie wiedziałem że mają tyle aut służbowych

 • Waldi

  Co tam u nas w Świdnicy. Był ktoś kiedyś w Strzegomiu? Tam to dopiero panuje drogowa wolna amerykanka. Pojechałem tam służbowo i miałem dwie godziny czasu. Wystarczy spojrzeć na „miszczów” parkowania na ul Paderewskiego i w Rynku szczególnie przy bankomatach. Albo Al. Wojska Polskiego gdzie cała ścieżka rowerowa (o ile można to coś, na czym można się zabić, ścieżką nazwać – ale znaki są) zastawiona przez „miczczów” autami. I tam policja jakoś nie reaguje, oko przymyka i jest „wsio w pariadkie”. To tylko u nas jest Straż Miejska czepialska i nie rozumie obywatela. Ludziska zaraz foty robią i karne członki chcą do aut czepiać