Strona główna 0_Slider Pobity na Rynku walczy o życie. Sprawca z zarzutem

Pobity na Rynku walczy o życie. Sprawca z zarzutem

16

Został uderzony pięścią w twarz i upadł na bruk przed jedną z restauracji na świdnickim Rynku. Dopiero dwa dni później trafił do szpitala, a dziś jego stan jest bardzo ciężki. Prokuratura stawia zarzuty podejrzanemu o spowodowanie śmiertelnie niebezpiecznych obrażeń, bada też, dlaczego pobitemu na miejscu nie udzielono pomocy.

Do zdarzenia doszło nad ranem 15 kwietnia, jednak policja nie została wezwana na miejsce. Jak informuje prokurator rejonowy Marek Rusin, matka pokrzywdzonego złożyła zawiadomienie do prokuratury dopiero 26 kwietnia. – Został zabezpieczony monitoring, przesłuchaliśmy osoby widoczne na obrazie z kamery – mówi prokurator Rusin. Z nagrania i relacji świadków wynika że to 31-letni Tomasz S. miał uderzyć Michała S. pięścią w twarz. Siła ciosu miała spowodować upadek, który z kolei doprowadził do poważnych obrażeń u 38-latka.

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, jednak nie zabrała pobitego. Mężczyzna dopiero 17 kwietnia trafił do szpitala w Świdnicy, a później do Wałbrzycha. Jak się okazało, ma złamaną podstawę czaszki, krwiaki i obrzęk mózgu. Jego stan jest bardzo ciężki.

Tomasz S. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, twierdzi, że uderzył mężczyznę, ale do upadku nie doszło. Grozi mu od 3 do 15 lat więzienia. Dzisiaj prokuratura wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec 31-latka trzymiesięcznego aresztu tymczasowego, do czego sąd się przychylił.

Agnieszka Szymkiewicz
szymkiewicz@swidnica24.pl

 

 • GlosGlos

  W Świdnicy to tylko same pobicia… teraz wróciliśmy ze spaceru i też się tłukli, koło zalewu szło dwóch pobitych z limami (…)

  • Swidniczanin

   Zrobią linię do Wrocławia to kupię Ci bilet. Pojedziesz do raju 😉

   • Violetta Ostrowska

    Opłacisz wynajęcie lokum to chętnie i ja pojadę !

    • Swidniczanin

     GlosGlos ma u mnie ten bilet, bo strasznie sapał na wiadomość, że będzie remont linii do Wrocławia, że po co, że na co. GlosGlos uważa, że to miasto należy zaorać, więc prościej i taniej się go stąd pozbyć i będzie spokój. Dostanie bilet i pojedzie do tego Wrocławia przez Sobótkę, a dalej róbta co chceta, jego życie i mnie to lotto, co z nim zrobi.

     A niby z jakiej to racji ja mam Ci opłacać chałupę? Czy mnie ktoś opłaca samochód, mieszkanie i inne rzeczy? NIE! Pracuję, zarabiam i utrzymuję to, co mam. Więc skoro ja mogę, Ty również – zapracuj sobie na ten wynajem.

  • Perun

   A w Świebodzicach katują psy, a Ty się nawet nie zająknąłeś, jaka tam patologia panuje…

 • Mariusz Solej

  Gdzie jest policja ? Dlaczego nie ma patroli w takich miejscach jak rynek ?

 • Dar iusz

  Mariusz Solej, z tą twarzą troszeczkę przesadziłeś dlaczego ludzie mają unikać drugiego człowieka. Po prostu się nie dogadali heh, nie każdy jest bandytą tylko dlatego, że ktoś kogoś dobrze trafił, szkoda gościa ale nie będziemy( mówię za siebie ) Nie będę chodził po mieście w stresie widząc typka ze zdjęcia no kurde. Wszędzie takie sytuacje się zdarzają Jesteśmy tylko ludzmi, wiem zaraz ktoś napisze, że będzie bał się o swoją rodzinę jak taki typ będzie chodził po mieście ze zdjęcia JA TY ONI każdy może dobrze trafić

  • Swidniczanin

   Mnie też zdarza się z kimś nie dogadać, ale nikt jeszcze ode mnie po mordzie nie dostał.

   • Dar iusz

    No widzisz są ludzie i tacy którzy są mądrzejsi wiesz nie trzeba się bić

    • Violetta Ostrowska

     Bywa że ani rozum ani schodzenie z drogi agresywnemu napastnikowi nie pomaga ! Nie sztuka podstawić drugi policzek wariatowi i dać się pobić dla jego satysfakcji. Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Sztuką jest się obronić , zwłaszcza z zaskoczenia ! Poczekajmy na wynik dochodzenia dotyczący przyczyn. To że ktoś nad ranem się przewrócił czy niefortunnie upadł nie oznacza że padł ,,ofiarą” mordercy ! W innych przypadkach bywa że ktoś celowo chce pobić na śmierć . Zazwyczaj jest jakiś motyw lub chęć rozładowania wewnętrznej agresji .

     • Swidniczanin

      Czytaj ze zrozumieniem kobieto…
      “Został zabezpieczony monitoring, przesłuchaliśmy osoby widoczne na obrazie z kamery – mówi prokurator Rusin. Z nagrania i relacji świadków wynika że to 31-letni Tomasz S. miał uderzyć Michała S. pięścią w twarz. Siła ciosu miała spowodować upadek, który z kolei doprowadził do poważnych obrażeń u 38-latka.”

  • Violetta Ostrowska

   Nie podano przyczyny …ciosu ! Może to samoobrona ! Może się prosił o unicestwienie i nie był w stanie kontrolować własnego upadku ? Dobrze że ma mamuśkę do pomocy .

 • Rena

  Jeszcze nic nikomu nie udowodniono a wy już skazaliście chłopaka i ten tytuł sprawca z zarzutami śledztwo nadal trwa i nic jeszcze nie wiadomo! Kto chodzi dwa dni z tak poważnymi urazami ludzie opamiętajcie się i co to za matka co zgłasza sprawę po 9 dniach gdyby mojemu dziecku coś takiego się stało odrazu bym to zgłosiła a nie czekała! Poczekajmy do końca śledztwa i wyroku sądu wtedy dopiero kogoś osądzajmy !

  • Violetta Ostrowska

   Mógł być jakiś powód tego ,,ociągania się” . Miejmy nadzieję że dowiemy się przyczyn a nie tylko skutków tego zdarzenia. Jeszcze nie czas na piętnowanie kogokolwiek.

   • mimi

    Dokładnie najlepiej zaraz wydac na komus wyrok bo to najprostsze .Za darmo w gebe sie nie dostaje wiec moze tak jak wyzej napisano moglabyc to samoobrona teraz wszyscy zaluja chlopaka a tak naprawde nie wiadomo co tak sie wydarzylo moze gdzies pozniej upadl wiadomo jak czlowiek pod wplywem to roznie bywa a podejrzewam ze byl a teraz szuka sie kozla ofiarnego

 • Michał Myszkiewicz

  Zadzwoń na policje rano spod s…g….to nikt nie odbierze. Spróbujcie zobaczycie – od 4-do 6 rano…..