Strona główna 0_Slider Parkingowe problemy na Osiedlu Młodych. Powstaną nowe miejsca postojowe?

Parkingowe problemy na Osiedlu Młodych. Powstaną nowe miejsca postojowe?

0

O problemach związanych ze znalezieniem miejsca parkingowego na terenie Świdnicy mógłby opowiedzieć niejeden kierowca. Parkingowy niedostatek dotyczy również Osiedla Młodych. W związku z występującym deficytem, a także wobec powtarzających się wniosków i apeli dotyczących budowy parkingów, świdnicki magistrat przygotował dokumentację dla dwóch inwestycji związanych ze stworzeniem nowych miejsc postojowych w rejonie ulicy Marcinkowskiego. Realizacja tych zadań będzie jednak uzależniona od wygospodarowania stosownych środków w budżecie miasta.

Na występujący od lat deficyt miejsc parkingowych na terenie miasta, w tym na największym świdnickim osiedlu, regularnie zwracają uwagę mieszkańcy oraz samorządowcy, usiłujący nakłonić władze Świdnicy do podjęcia działań. O zajęcie się problemem niewystarczającej liczby miejsc parkingowych na Osiedlu Młodych w ostatnim czasie ponownie zaapelował radny Krzysztof Grudziński, który zaproponował o stworzenie parkingu na terenie za wieżą ciśnień przy ulicy Ignacego Prądzyńskiego. – Można w tym miejscu niewielkim nakładem urządzić miejsca parkingowe poprzez demontaż lub obniżenie krawężników i wysypanie terenu grysem tak, jak na sąsiadującym parkingu wzdłuż płotu stacji energetycznej przy ulicy Prądzyńskiego. Proszę o rozważenie tego praktycznego rozwiązania w trudnym budżetowo roku 2022 – przekazał radny w złożonej interpelacji.

Do tego wniosku odniosła się prezydent Świdnicy. – Osiedle Młodych jest miejscem o największym deficycie miejsc do parkowania. Problem z dostępnością miejsc dla samochodów osobowych występuje obecnie na każdej z ulic osiedla. Na bieżąco sprawdzamy stopień napełnienia miejsc do parkowania przy pętli autobusowej na ul. Prądzyńskiego i widzimy, że problem ten narasta. Obecnie rozmawiamy z Spółdzielnią Mieszkaniową w sprawie rozwiązania tego problemu, jednakże z decyzjami musimy poczekać, aż sytuacja we władzach spółdzielni się unormuje – wyjaśnia w udzielonej odpowiedzi Beata Moskal-Słaniewska.

Jak dodaje, planując nowe inwestycje parkingowe na Osiedlu Młodych w pierwszej kolejności świdnicki magistrat skupiać się będzie na rejonie ulicy Marcinkowskiego. – Niestety, ale z końcem ubiegłego roku sieć handlowa, która ma swój sklep przy ul. Wróblewskiego, wprowadziła opłaty za parkowanie przed swoim sklepem. To spowodowało, że trudna już sytuacja parkingowa w tym rejonie z dnia na dzień jeszcze bardziej się pogorszyła. Mając to na uwadze powyższe chcielibyśmy w roku bieżącym zrealizować jedną z gotowych dokumentacji na budowę miejsc do parkowania – wskazuje prezydent Świdnicy.

Gdzie mogłyby powstać nowe miejsca? – Zaprojektowana jest zatoka postojowa wzdłuż ul. Marcinkowskiego na wysokości Szkoły Podstawowej nr 4 i parking pomiędzy ul. Waryńskiego i Marcinkowskiego koło Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16. Ze względu na trudną sytuację gospodarczą środki na ten cel nie zostały ujęte w budżecie, jednak będziemy się starali choćby w części zrealizować jedną z inwestycji – deklaruje Moskal-Słaniewska.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZnamy szczegółowe wyniki zbiórki. Pobili rekord i to o ile…(!) [FOTO]
Następny artykułCharytatywny spektakl dla Amelki za niecały miesiąc! Trwają zbiórki i licytacje