Strona główna 0_Slider Charytatywny spektakl dla Amelki za niecały miesiąc! Trwają zbiórki i licytacje

Charytatywny spektakl dla Amelki za niecały miesiąc! Trwają zbiórki i licytacje

0

Już 5 lutego w Strzegomskim Centrum Kultury odbędzie się charytatywny spektakl, z którego dochód zasili zbiórkę na rzecz Amelki Gmyrek. Będzie to baśniowa opowieść o niezwykłej sile „Granitowego Serca”. Dwulatka ze Strzegomia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, a ratunkiem dla niej jest kosztowna terapia. – Jest ogromna szansa na podanie Amelce terapii genowej zaraz na początku lutego. Będzie to niestety wymagało zmodyfikowania dotychczasowego planu leczenia. Ale to znaczy tylko jedno: czasu na zakończenie zbiórki zostało jeszcze mniej – piszą rodzice dziewczynki, apelując o finansowe wsparcie.

Amelia Gmyrek choruje na rdzeniowy zanik mięśni, mutację genetyczną, która niszczy nie tylko mięśnie odpowiedzialne za chodzenie czy siedzenie, ale także te najważniejsze, dzięki którym dziecko oddycha. Rozwiązaniem jest terapia genowa, najdroższy lek świata kosztujący blisko 9 000 000 zł. Oprócz siedmiocyfrowej kwoty należy spełnić jeszcze jeden warunek – podanie leku jest bezpieczne dla dzieci o wadze maksymalnie 13,5 kg. Diagnozę przedstawiono, gdy Amelka skończyła 1,5 roku, a jej waga przekroczyła 10 kilogramów.

Zbiórki prowadzone są za pośrednictwem serwisów siepomaga.pl oraz Pomagam.pl, natomiast w dedykowanej grupie społecznościowej na Facebooku prowadzone są licytacje. W pomoc dziewczynce włączyły się już setki osób z rodzinnego Strzegomia i całej Polski. Pomagali m.in. znani z programów motoryzacyjnych bracia Collins, ekipa ze Strzegomia dla Amelki wyremontowała Skodę i urządziła rajd ze zbiórkami datków. Do pomocy namawiali strażacy i policjanci ze Strzegomia, którzy zainaugurowali akcję charytatywną wzorowaną na popularnym #GaszynChallenge, a także lokalni sportowcy, którzy zorganizowali charytatywny turniej piłki nożnej. W powiecie świdnickim i powiatach ościennych organizowane były liczne kiermasze.

Kolejną okazją do wsparcia zbiórki będzie charytatywny spektakl „Amelka i 9 wyzwań – baśniowa opowieść o niezwykłej sile granitowego serca”. – W tym spektaklu, na wzór przedstawień wystawionych w strzegomskim Liceum Ogólnokształcącym, wystąpią samorządowcy, młodzież, dzieci, zaproszeni goście i aktorzy. Spektakl będzie można obejrzeć również na strzegomskim rynku podczas bezpośredniej transmisji bądź on-line na kanale YouTube gminy Strzegom. Strzegomscy restauratorzy zapewnią gorący catering – opisuje Tomasz Wanecki z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

W przedstawieniu wystąpi m.in. znana i lubiana aktorka, nagrodzona tytułem „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej” – Emilia Krakowska. Do charytatywnego spektaklu dla Amelki dołączył również Mirosław Oczkoś – aktor, reżyser filmowy i telewizyjny, specjalista PR w zakresie pracy z głosem, autoprezentacji i mowy ciała, popularny komentator telewizyjny oraz autor wielu książek.

Nie zabraknie też wielu innych atrakcji. W tym samym czasie na strzegomskim stadionie prof. Jan Chmura, wraz z przyjaciółmi, będzie uczestniczył w 24-godzinnym biegu, a Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewni moc dodatkowych atrakcji.

PROGRAM – STRZEGOMSKI RYNEK:

 • 15:30 – Startujemy!
 • 16:00 – Finał 24-godzinnego biegu prof. Jana Chmury
 • 16:30 – Występy kół artystycznych oraz dzieci
 • 17:30 – Projekcja wspomnień najpiękniejszych wydarzeń zbiórki
 • 17:40 – Przemowa burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchyty, autora scenariusza – Tomasza Marczaka oraz Patrycji i Przemka – rodziców Amelki; historia powstania bajeczki
 • 18:00 – Spektakl wyświetlany na telebimie
 • 19:30 – Zakończenie imprezy
 • RYNEK – wstęp wolny

Jarmark z przekąskami i ciepłymi napojami, Pyszne, ciepłe dania z Kół Gospodyń Wiejskich. Animacje dla dzieci, baśniowe maskotki, cegiełki – niespodzianki. Rękodzieło i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i dorosłych.  

PROGRAM – STRZEGOMSKIE CENTRUM KULTURY

 • 17:00 – Startujemy!
 • 17:30 – Projekcja wspomnień najpiękniejszych wydarzeń zbiórki
 • 17:40 – Przemowa burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchyty, autora scenariusza – Tomasza Marczaka oraz Patrycji i Przemka – rodziców Amelki; historia powstania bajeczki
 • 18:00 – Spektakl
 • 19:30 – Spotkanie z aktorami
 • 20:00 – Rozpoczęcie bankietu

Darowizna na spektakl: 75 zł/ os.
Przedstawienie do obejrzenia w SCK z miejscówką. Bilety do nabycia w SCK – płatność gotówką lub on-line poprzez biletyna.pl

Darowizna na spektakl + bankiet: 150 zł/ os.
Przedstawienie, udział w spotkaniu z aktorami oraz w bankiecie z cateringiem. Bilety do nabycia w SCK, płatność tylko gotówką.

UWAGA:

24-godzinny bieg maratończyka prof. Jana Chmury
Start – 4 lutego godz. 16.00, stadion OSiR Strzegom
Transmisja finału – 5 lutego godz. 16.00, strzegomski Rynek

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułParkingowe problemy na Osiedlu Młodych. Powstaną nowe miejsca postojowe?
Następny artykułZderzenie na skrzyżowaniu krajowej „piątki” z łącznikiem autostradowym