Strona główna Sport Siatkówka Zmarła Krystyna Gilewska (Wiśniewska), była siatkarka świdnickiej Polonii

Zmarła Krystyna Gilewska (Wiśniewska), była siatkarka świdnickiej Polonii

0

W wieku 69 lat odeszła Krystyna Gilewska (z domu Wiśniewska), była siatkarka świdnickiej Polonii. Była rozgrywającą, reprezentującą biało-zielone barwy w drużynie trenera Tadeusza Ząbka w latach siedemdziesiątych. 

Była bardzo utalentowaną rozgrywającą, zawodniczką waleczną, z charakterem i świetnie wyszkoloną technicznie – wspomina Elżbieta Gaszyńska, reprezentantka Polski i koleżanka z parkietu Krystyny Gilewskiej (Wiśniewskiej).

Zawodniczka broniła barw świdnickiej Polonii w latach siedemdziesiątych (Krystyna Wiśniewska – trzecia z lewej w dolnym rzędzie). Powyższe zdjęcie przedstawia nasz zespół z 1975 roku występujący pod wodzą trenera Tadeusza Ząbka. Świdniczanki występowały wtedy w rozgrywkach I ligi seniorek.

Siatkarka zmarła w wieku 69 lat. Ceremonię pogrzebową zaplanowano na czwartek, 27 sierpnia.

/MDvR/

Reklama
Poprzedni artykułMłodzi alchemicy wracają. Spektakl „Dziób w dziób” na bis!