Strona główna 0_Slider Łatają Waryńskiego. Mieszkańcy skarżą się na brak miejsc parkingowych

Łatają Waryńskiego. Mieszkańcy skarżą się na brak miejsc parkingowych

36

Żeby było lepiej, czasami musi być trochę gorzej, ale żeby aż tak? – irytują się zmotoryzowani mieszkańcy Osiedla Młodych. Trwa wyczekiwana od lat naprawa nawierzchni ulicy Waryńskiego. Kierowcy skarżą się jednak, że z uwagi na remont stracili kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Sugerują przy tym, by prace wykonywać etapami.

Mieszkańcy osiedla wielokrotnie wskazywali na konieczność przeprowadzenia remontu nawierzchni ulicy Waryńskiego. Prośby o załatanie licznych dziur i naprawę rozsypującej się nawierzchni przeznaczonej na miejsca parkingowe doczekały się akceptacji kilka miesięcy temu. W lipcu miejscy urzędnicy ogłosili przetarg na przebudowę fragmentu ulicy o długości 218 metrów.

Realizację robót zlecono Świdnickiemu Przedsiębiorstwu Budowy Dróg i Mostów. – Przebudowany zostanie odcinek drogi od budynku nr 33 do 45. W ramach zadania zostanie usunięta istniejąca warstwa ścieralna jezdni, rozebrany będzie krawężnik, obrzeża oraz chodnik po stronie skarpy. Roboty budowlane będą obejmować wykonanie nowych przykanalików i studzienek deszczowych w celu odwodnienia jezdni oraz zatoki postojowej. Wykonany zostanie nowy chodnik z kostki betonowej, krawężniki oraz nowa warstwa ścieralna jezdni – wylicza Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. Na ten cel trafi 460 tys. złotych.

Jeszcze przed rozpoczęciem prac ostrzegano, że roboty będą wiązały się z utrudnieniami dla kierowców. Największym z nich okazały się jednak nie problemy z przejazdem, a z parkowaniem. – Już wcześniej znalezienie wolnego miejsca na Osiedlu Młodych stanowiło wyzwanie, ale teraz przerodziło się to w koszmar. Czy tych prac nie można było przeprowadzić etapami, tak aby chociaż część parkingu była dostępna? – pyta jeden z mieszkańców. Jego zdaniem, na zaparkowanie auta trzeba teraz poświęcić kilkanaście minut. Część zmotoryzowanych decyduje się więc na pozostawienie samochodów za otaśmowanym terenem przeznaczonym do przebudowy, inni zaś – ignorując przepisy – parkują, gdzie tylko jest to możliwe.

Wykonanie nowej nawierzchni ulicy ma nastąpić do końca października. Zakończenie wszystkich prac powinno nastąpić do 10 grudnia 2018 roku.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński