Strona główna Wydarzenia Ponad milion złotych na wspólny projekt edukacyjny Świdnicy i Kłodzka

Ponad milion złotych na wspólny projekt edukacyjny Świdnicy i Kłodzka

2

Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, zajęcia rozwijające uzdolnienia, wyjazdy edukacyjne, szkolenia dla nauczycieli, targi edukacyjne oraz zakup doposażenia do szkół. To wszystko stanie się możliwe dzięki projektowi „Międzypowiatowa droga po sukces”, który obejmie trzy szkoły ogólnokształcące: II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy, Zespół Szkół Alternatywnych z Kłodzka i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku.

Młodzież będzie mogła wziąć udział w zajęciach specjalistycznych organizowanych na uczelniach wyższych, w wyjazdach do Konsulatu Generalnego Niemiec, a także będzie mogła skorzystać z zajęć z języka niemieckiego prowadzonych przez nativ speakerów w Fundacji „Krzyżowa”. Młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach z pedagogiem oraz doradcą zawodowym. Projekt zakłada realizację kilku celów: wzrost kompetencji kluczowych, w tym cyfrowych, wzrost kompetencji społecznych uczniów, wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, poprawę efektywności nauczania przez doposażenie szkół w sprzęty do pracowni specjalistycznych.

Do świdnickiego liceum kupimy m.in. mikrofony, system wystawienniczy, laptopy – mówi Jacek Iwancz, dyrektor II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy. Autorka projektu, Aleksandra Królak – Wąsowicz, podkreśla horyzontalny charakter projektu: „projekt zakłada współpracę II LO w Świdnicy i dwiema szkołami z Kłodzka.

Wspólnie realizowane będą targi edukacyjne. Zakładana jest także wymiana doświadczeń i metod pracy między nauczycielami ze Świdnicy i Kłodzka.” Projekt „Międzypowiatowa droga po sukces” współfinansowany jest ze środków UE w ramach RPO Dolny Śląsk. Wartość projektu to blisko 1 mln 300 tys. złotych.

/II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułKantata z Jackiem Cyganem
Następny artykułŁatają Waryńskiego. Mieszkańcy skarżą się na brak miejsc parkingowych