Strona główna Bez kategorii Mural dla bohaterów Powstania Warszawskiego

Mural dla bohaterów Powstania Warszawskiego [FOTO]

1

Ponad trzysta puszek  farby w sprayu zostało zużyte do namalowania murala upamiętniającego bohaterów Powstania Warszawskiego. Obraz został namalowany na wiadukcie przy ulicy Polna Droga w Świdnicy.

Mural Powstanie Warszawskie

W piątek, 25 lipca ekipa przy pomocy rzutnika multimedialnego narysowała kontury, a w sobotę od samego rana ostro wzięła się do pracy. Efekt końcowy gotowy był w niedzielę późnym popołudniem.

Mural powstał z inicjatywy miasta i przedstawia Małego Powstańca, walczących na barykadach i znak Polski Walczącej. – Bardzo dobry pomysł, aby w ten sposób uczcić pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego – mówi pan Mariusz i dodaje. – Moim zdaniem taką formą sztuki łatwiej dotrzeć do młodego pokolenia.

To nie pierwsza i nie ostatnia tego typu akcja. Na ulicy Fieldorfa w Świdnicy w ubiegłym roku namalowano mural poświęcony Żołnierzom Wyklętym. – Mamy pomysł, aby kolejny mural powstał w Świdnicy. Jednak tym razem chcemy odejść od tematyki związanej z historią Polski – zapowiada Robert Kukla, ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Poprzedni artykułWłaściciel pilnie poszukiwany! [AKTUALIZACJA]
Następny artykułJózef Beker – kolarski mistrz spod Świdnicy