Strona główna 112 Właściciel pilnie poszukiwany!

Właściciel pilnie poszukiwany! [AKTUALIZACJA]

0

Był tak przerażony, że pogryzł osobę, która go ratowała. Jeśli nie odnajdzie się właściciel, pies trafi do schroniska, a mężczyznę, który udzielał  pomocy, czeka seria bolesnych zastrzyków.

pies

W niedzielę, 27 lipca około godziny 17.00 na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Marii Kunic w Świdnicy ktoś potrącił czarnego kundelka. Zwierzakowi bezinteresownie pomógł mieszkaniec Świdnicy.  Pies ze złamaną łapą i kilkoma mniejszymi ranami został przewieziony przez pana Tomasza do przychodni weterynaryjnej. – Pies został opatrzony, ale ze względu na obrzęk z łapą nie można jeszcze nic zrobić – mówi Bartosz Podczasiak, lekarz weterynarii. Kundelek ma między 7 a 10 lat, jest zadbany. Na szyi ma czerwona obrożę. – Na pewno nie jest bezpańskim zwierzęciem – mówi lekarz. – Odnalezienie właściciela jest bardzo ważne także ze względu na osobę, którą zwierzę w stresie ugryzło. Konieczna jest informacja, czy pies był szczepiony.

O całej sytuacji została powiadomiona Straż Miejska. Wszelkie informacje, które pomogą ustalić właściciela, należy przekazywać na bezpłatny numer alarmowy 986.

AKTUALIZACJA

Mamy dobrą wiadomość. Po zamieszczeniu informacji na portalu Swidnica24.pl odnalazła się właścicielka psa. Zwierzak wrócił już do domu. Jak sie okazało, pies był szczepiony.