W imię praw kobiet. Już jutro manifestacja na świdnickim Rynku

W imię praw kobiet. Już jutro manifestacja na świdnickim Rynku

21
PODZIEL SIĘ

Spotkała nas fala hejtu, zostałyśmy zwyzywane od morderczyń. Próbuje się te nasze wystąpienia spłaszczyć, sprowadzić do jednej tylko kwestii. To jest nie fair, to jest okrutne – mówiła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska podczas konferencji prasowej. Dzisiaj wspólnie z jedną ze współinicjatorek planowanej na 8 marca manifestacji wyjaśniała, czego dotyczą protesty.

– Polskie kobiety pierwszy raz wyszły na ulice 3 października, protestując przeciwko planom drastycznego zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych – przypomniała Violetta Mazurek. Dodała, że ani za tamtą manifestacją, ani za planowanym na jutro protestem nie stoi żadna partia, żadna organizacja, nikt za to nie płaci. Tym razem protest ma charakter międzynarodowy. – Kobiety z 51 państw dołączą do nas. W każdym kraju będzie mowa o lokalnych problemach, ale także o tym, co dotyczy nas wszystkich. To nieprawda, że jesteśmy słabsze, mniej inteligentne i można nam odbierać prawo do godnych zarobków i pozycji w społeczeństwie – podkreślała Violetta Mazurek.

Jakie są jeszcze powody jutrzejszej manifestacji, mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Manifestacja na świdnickim Rynku rozpocznie się 8 marca o godzinie 13.00.

/asz/
Zdjęcia Anna Pawłowska

 • Violetta Ostrowska

  Dla części społeczeństwa te protesty go nic innego jak walka kobiet o prawo do aborcji. To bardzo ,,płytkie” myślenie ale niestety i z tym musimy się pogodzić. W dzisiejszych czasach o szacunek bardzo trudno a z respektowaniem praw kobiet też kiepsko. Cieszę się że ktoś te nasze uzasadnienie protestów zebrał w jedną całość . Mam nadzieję że publikacja oraz ulotki pomogą tej części Polaków która samodzielnie nie jest w stanie myśleć w zrozumieniu obecnej sytuacji kobiet i przyszłych pokoleń Polek.
  Listę żądań – porywam i przekazuję dalej.

  • Obi von Kenobi ;-)

   Brawo dziewczyny,
   jestem i jutro będę z wami !
   Dość już tych zabobonów, przemocy i dyskryminacji w życiu codziennym.

   • Katarzyna lisidzka

    Minęło ćwierć wieku od początku transformacji, a opieką
    okołoporodową w imieniu rządu będzie się zajmował profesor Chazan.
    Kobiety muszą wychodzić na ulice, żeby ten koszmarny „kompromis
    aborcyjny” nie został naruszony w prawą stronę.

  • Franek

   „Mam nadzieję że publikacja oraz ulotki pomogą tej części Polaków która
   samodzielnie nie jest w stanie myśleć w zrozumieniu obecnej sytuacji
   kobiet i przyszłych pokoleń Polek.”.
   Odnosząc się do powyższych słów, powiem tylko, że znakomita większość Polaków potrafi samodzielnie myśleć i nie poprze waszego LEWACKIEGO protestu.

   • Obi von Kenobi ;-)

    Po posunięciach rządzących i frustracji jaka zapanowała wśród wyborców Paranoi i Schizofreni jestem sceptyczny czy większość Polaków potrafi samodzielnie myśleć …
    widziały gały co brały :-)) a teraz ciepcie do następnych wyborów

  • Wilkołak Krzysztof Paweł

   Kobiety ciągle w Polsce zarabiają mniej niż faceci na tych samych stanowiskach. Takie są twarde dane. Czy to normalne? NIE

   Dlaczego ciągle jest szklany sufit – w polityce i zarządach różnych firm państwowych nie ma zbyt wiele kobiet?

   Dlaczego obecny rząd i kościół chcą decydować za kobiety w dziedzinie ich ciała i sfery intymnej? Kto im dał takie prawo? Bóg? a może sami są bogami?

   Ludzie zejdźmy na ziemię i obudźmy się. Dajmy prawo protestować wszystkim. Postulaty i argumenty są bardzo sensowne, jak czytam powyżej. dlatego będę tam na pewno ze znajomymi.

   • BA

    Jak bardzo dyskryminowane są kobiety – świadczy o tym fakt, że prezydentem Świdnicy jest kobieta, w UM przytłaczająca większość to kobiety, premierem Polski jest kobieta, dziennikarze, zwłaszcza świdniccy to kobiety itd. Dyskryminacja na całego 🙂

 • Kamil

  Brakuje tylko punktu, żeby na świecie nie było wojen i wszystkie kobiety były piękne, mądre i szczęśliwe. A tak na serio, to ciekawe kto to pisał, bo nie świadczy to o jego wysokiej inteligencji.
  Punkt o bezpłatnej antykoncepcji można sobie w buty wsadzić. Na tym świecie nie ma rzeczy bezpłatnych. Najpierw trzeba komuś zabrać, żeby później dać. A może lepiej napisać petycje o podniesienie składki na leczenie i oddanie częściowo w postaci antykoncepcji – ale pewno nikt by tego nie chciał, a więc odkładajcie sobie do skarbonki i się zabezpieczajcie.

  Tak samo punkt o zabezpieczeniu emerytalnym nieodpłatnej pracy kobiet. Albo się płaci składki i ma emeryturę, albo nie i nie ma innej możliwości, można conajwyżej potrącić mężowi wyższą składkę i dać w postaci emerytury dla żony, która nie pracuje, ale która z pań by się zgodziła, jakby jej odebrać teraz z budżetu domowego i oddać ZUSowi w postaci składki na jej emeryturę.

  Równość płac bez względu na płeć – na jakiej zasadzie? Czy każda praca jest tak samo warta? Czy pensja, za szkodliwą pracę w kopalni powinna być taka sam, co pensja sekretarki robiącej kawę? Albo lepiej – może pensja pani prezydent powinna być taka sama jak mężczyzny pracującego przy kopaniu rowów – widzę tu dyskryminacje mężczyzn, bo pani prezydent chyba jednak trochę lepiej zarabia od takiego robotnika. Polecam naukę programowania i pracę w IT – dobrze płatna i lekka fizycznie, w sam raz dla pań, ale i tu panie raczej się do niej nie garną.
  Co do punku o edukacji seksualnej, to nie wiem o co paniom chodzi, czy one są za słabo wyedukowane, czy raczej chciałyby żeby ktoś przejął za nie ciężar wychowania i edukacji domowej. Od wieków w sprawach seksualnych dzieci były uświadamiane w domu i wszystko się kręciło, a teraz gdy świat jest bardziej otwarty to z tym jest jakiś problem.
  Co do reszty punktów to chyba nie warto się wypowiadać, bo albo jakieś brednie, albo typowa walka z Kościołem katolickim? – Patrz punkt o walce z pedofilią w Kościele. Czyżby pedofile byli tylko w Kościołach, naprawdę nie ma ich gdzie indziej? A jeśli są, to z nimi nie trzeba walczyć – ich uniewinniamy?

  • Franek

   100 % zgody, z tym, co napisałeś.

  • Natalia

   Bardzo madrze napisales choc sama jestem kobieta i komu zalezy na tej walce i rozlamie .

 • Franek

  „Apolityczny” protest, w który znów włącza się przedstawicielka lewicy – pani prezydent.
  I w tym momencie skończyła się wasza apolityczność…

  • Obi von Kenobi ;-)

   Franku — wszystko jest polityką… nawet twoje nieudolne wypociny :-))

   • BA

    Franek i Kamil napisali bardzo logiczną i trafiającą w sedno ripostę. Rzeczywiście te punkty spreparowane przez feministki w większości nie są logiczne i bardzo niesprawiedliwe. Użalają się na nierówne traktowanie i dyskryminację, a same dyskryminują innych i to bardzo szeroko. Najgorsze jest jednak to, że destabilizują sytuację w kraju, który nareszcie wychodzi z zapaści. Łatwo jest coś zniszczyć, ale kto to będzie odbudowywał? Tak więc manifestacje z całą pewnością mają też charakter polityczny. KOD nie dał rady, więc zabrano się z innej strony.
    Wiadomo, gdzie diabeł nie może, tam babę pośle.

    • Obi von Kenobi ;-)

     Z Pani postu wynika że to wszystko wina poglądów ludzi.
     Prezio chce tak dobrze tylko (przemysłowcy, cykliści, wegetarianie, kobiety i … wstaw co chcesz) przeszkadzają.
     Kurde, na lekcjach historii o takich poglądach się uczyłem. Że mnie to spotyka w mojej Polsce? szok

  • Katarzyna lisidzka

   „Minęło ćwierć wieku od początku transformacji, a opieką
   okołoporodową w imieniu rządu będzie się zajmował profesor Chazan.
   Kobiety muszą wychodzić na ulice, żeby ten koszmarny „kompromis
   aborcyjny” nie został naruszony w prawą stronę.”

  • Natalia

   zgoda co napisales…..

 • Krzysztof Czarnecki

  Czy tylko mi się wydaje, że o godzinie 13.00 większość kobiet ciężko pracuje i nie ma czasu na głupoty?

  • Wilkołak Krzysztof Paweł

   Tobie człowieku zawsze się coś wydaje i wypowiadasz sie na każdy temat: drogi, ścieżki, parki, imprezy, kobiety, wino i śpiew. Mądry w każdej dziedzinie… czyli w żadnej. Niestety, reprezentuje Pan Wojciecha i jego drużynę i jesteś równie obiektywny jak oni oraz znany z „osiągnięć” indywidualnych….

   • BA

    Przyganiał kocioł garnkowi, a sam komentuje gdzie się da i komentarze są nijakie, bez sensownych argumentów.

   • Krzysztof Czarnecki

    Pomidor.

 • Domino

  Przykład idzie z góry, więc mam pytanie (nie zarzut): Czy w naszych urzędach płace kobiet i mężczyzn są równe?