Strona główna 0_Slider Służby wezwane do zawalonego stropu

Służby wezwane do zawalonego stropu [FOTO]

14

Policja i Straż Pożarna zostały wezwane do budynku przy ul. Sikorskiego w Świdnicy, w którym na półpiętrze odpadł częściowo strop. Ewakuowano sześć osób. Nikomu nic się nie stało. Stan obiektu ustali Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.
Do zdarzenia doszło około godz. 11.00 w budynku przy ul. Sikorskiego 33 w Świdnicy. – Na półpiętrze wielorodzinnego budynku odpadł częściowo strop drewniany – informuje oficer prasowy KPP w Świdnicy Magdalena Ząbek. Z budynku została ewakuowanych sześć osób. Nikomu nikomu nic się nie stało. Obiekt zabezpiecza Straż Pożarna i policja. Na miejsce wezwany został Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego .

/red./

 • Pytam_nie_bladze

  Większość starych budynków w Świdnicy właśnie tak wygląda… Bez remontu od kilkudziesięciu lat, zawilgocone ściany. Remont elewacji tu nic nie zmieni. Każda stara kamienica i budynek powinny przejść gruntowny remont, bo grożą katastrofą budowlaną.

  • Wiktor Lis

   no to prawda tylko skąd na to środki skoro w wielu z tych kamienic mieszka samo menelstwo, które nawet czynszu nie płaci a MZN wysyła dziesiątki pozwów eksmisyjnych no i co….bez efektu…

   • Pytam_nie_bladze

    Zgodzę się. Tutaj polskie prawo jest niedołężne, bo miasto nie może wyrzucić takich lokatorów, a nawet! ściągnąć z nich kwot, które zalegają. Nie można ich wprowadzić na listę dłużników. To jest dramat, a kamienice się walą. W ogóle powinno im się budować specjalne enklawy poza centrum miasta, takie typowe mieszkania socjalne ( jeden pokój i kuchnia i wspólna łazienka). Nie chcą płacić, to żyją jak dziady, a mieszkania dostają osoby, które płacą i wtedy sa pieniądze na remont@

  • nmisiek

   Wiele tych budynków są zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe. Miasto sprzedawało rudery, a ludziska kupowali, bo nareszcie będą właścicielami. No i są – właścicielami ruder. O ile mieszkania są zadbane to części wspólne – korytarze, piwnice, strychy itp.- wymagają natychmiastowego remontu. I nie wciskajcie kitu, że zamieszkują tu sami menele, którzy nie płacą. Nie do końca to prawda. Remont takiej kamienicy zazwyczaj odbywa się pod okiem konserwatora zabytków – począwszy od bramy wejściowej, a skończywszy na dachu. Nawet o kolorze elewacji decyduje konserwator. Kamienica takie to 6 do 10 lokali. Nie każdego stać na wysoką składkę na fundusz remontowy. Dach przecieka, tynk odpada, stolarka okienna zmurszała, wilgoć do II piętra, kanalizacja z czasów Bismarcka, a konserwator widzi tylko jedną zabytkową cegłę i wstrzymuje wszelkie remonty. I mamy co mamy.

   • Pytam_nie_bladze

    Masz rację. Poniosło mnie odnośnie kamienic w okolicach Rynku. Sam pewbie wiesz co tam się dzieje, a normalni ludzie za bezcen starają się sprzedać mieszkania i stamtąd uciec. Natomiast prawda jest taka, że fundusz remontowy w kwocie 1 zł za m2 to trochę mało, a ze swojego doświadczenia wiem, że często tak jest. Ponadto zdarzają się osoby, które nie za bardzo chcą płacić, a są właścicielami, ale na remonty się nie zgadzają. I tu koło się zamyka. Potem pretensje do całego świata, że źle jest

    • nmisiek

     Budynkiem zarządzają właściciele mieszkań bezpośrednio albo poprzez zarząd. Jeśli nie chcą łożyć na utrzymanie części wspólnych, zarząd takiego budynku albo administrator są zobowiązani oddać sprawę do sądu w celu wyegzekwowania należnych opłat. Konserwator zbytków powinien zająć się kamienicą w złym stanie i nie tylko karać ale wskazywać źródła finansowania remontów. Konserwator też może skierować sprawę do sądu. Ja płacę 3,50 zł za m2. Budynek nie jest zabytkiem.

 • Siostra Bernadetka

  Bedo chałupy 500+ dla biedoty a bogatych /znaczy że złodziei/ sie posadzi więc stare budy wyburzo a w miejsca postawio pomniki.
  Tylko to dopiero jak odpowiednio władze lokalno wybioro.
  Rozumio?
  No! Tylko niech sie przy urnach nie pomylo.

  • olo

   No fakt że co niektóre mordy to by sie przydało posadzić bo część pamięta jeszcze wczesnego gierka i ma co nieco na sumieniu :]

   • YES

    pan(?) prokurator Piotrowicz?

   • Siostra Bernadetka

    Zdradzieckie mordy – zapomniałeś dodać 🙂

  • Andrzej Komorowski

   ALE GŁUPOTY WALISZ KOBITO

   • Siostra Bernadetka

    Antycypuję tylko.

  • YES

   pomnik wielkiego przywódcy -i koniecznie w ortalionowym płaszczu 🙂

   • Siostra Bernadetka

    yes, yes, yes