Strona główna Kultura Wirtuoz fortepianu wystąpi w Kościele Pokoju

Wirtuoz fortepianu wystąpi w Kościele Pokoju

2

Na zakończenie II Schlag Organ Festival zagra znakomity warszawski muzyk Piotr Rachoń. Wirtuoz organów i fortepianu, koncertujący na całym świecie zagra w Świdnicy recital organowy. Koncert zaplanowano 21 lipca o godz. 18.30. Wstęp wolny.
Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit zaprasza na ostatni koncert II Schlag Organ Festival. W piątek, 21 lipca o godzinie 18.30 w Kościele Pokoju w Świdnicy wystąpi wirtuoz fortepianu i organów Piotr Rachoń. Artysta studiował w Warszawie, we Włoszech i w USA. Obecnie jest organistą tytularnym Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W Świdnicy muzyk koncertujący na całym świecie zagra recital organowy.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Ideą wydarzenia niezmiennie jest promocja organów produkowanych przez znaną na całym świecie lokalną firmę ze Świdnicy. Założył ją Christian Schlag w 1869 roku. Fabryka zakończyła swoją działalność na skutek kryzysu gospodarczego w latach dwudziestych XX wieku. Katalog firmowy obejmował ponad tysiąc instrumentów, z czego obecnie zachowanych jest około 700. Instrumenty świdnickiej fabryki wyróżniają się wysoką jakością i bardzo miękkim brzmieniem. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit ze Świdnicy.

Poprzedni artykułSłużby wezwane do zawalonego stropu [FOTO]
Następny artykuł5,5 mln na budowę kanalizacji w gminie Dobromierz