Strona główna Sport Piłka nożna Juniorzy Polonii-Stali dwukrotnie lepsi od Śląska Wrocław!

Juniorzy Polonii-Stali dwukrotnie lepsi od Śląska Wrocław!

0

Z pustymi rękoma i bagażem sześciu straconych goli wyjechali ze Świdnicy piłkarze WKS-u Śląsk Wrocław. Biało-zieloni pokonali rywali  w meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów 3:0, nasi juniorzy młodsi zwyciężyli z kolei 3:1!

W spotkaniu juniorów starszych cała drużyna zasługuje na słowa pochwały, ale bohaterem śmiało można nazwać Krystiana Jagiełę, który dwukrotnie zmusił bramkarza Śląska do kapitulacji. Jagieła asystował też przy trzecim golu zdobytym przez Oskara Łuszkiewicza. Podopieczni Przemysława Malczyka kończyli pojedynek w dziesiątkę po czerwonej kartce dla bramkarza Bartosza Wiciaka, lecz rezultat nie uległ już zmianie. Świdniczanie odnieśli jak najbardziej zasłużone zwycięstwo pokonując pewnie trzecią siłę ligowej tabeli.

LDJ: Polonia-Stal Świdnica – WKS Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)

Polonia-Stal: Wiciak, Krupczak, Białas, Klemiński, Mazanka, Kusio, Gerus, Somala, Jagieła, Łuszkiewicz, Gładysz oraz Kurzeja, Świątoniewski, Podgórski, Zalewski

Równie dobrze spisali się dziś nasi juniorzy młodsi. Drużyna trenera Szymona Majcherczyka rozpoczęła nie najlepiej, bo od gola straconego w 33. minucie. Długo nie przyszło nam czekać na przebudzenie gospodarzy. 180 sekund później Szymon Kopacz znakomicie odebrał piłkę tuż przed polem karnym i wyrównał stan rywalizacji. W drugiej połowie obie ekipy walczyły o zwycięstwo, ale to my przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na 2:1 strzelił Jakub Filipczak, a wynik ustalił kapitan Maciej Korólczyk, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany już w doliczonym czasie gry za faul na Jakubie Salamonie.

LDJM: Polonia-Stal Świdnica – WKS Śląsk Wrocław 3:1 (1:1)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Florian, Depta, Korólczyk, Bieniasz, Iwanio, Kucharski, Pitura, Kopacz, Filipczak, Kocaba oraz Salamon, Szczerba, Sawa, Daras